Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1529 428

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

Půca4
07.02.2017 4 z 5

Knížku hodnotím spíše kladně. První polovina se mi skutečně líbila, nápad na "život" mezi životem a smrtí, promyšlenost přístavu a podobně super! Ale v druhé části jsem si občas říkala, že mi to přijde už jako kravina. Občas přehnané trochu i nereálné, což tedy budiž, vzhledem k tomu vymyšlenému světu, kde je vše tak trochu jinak no. Dávám tak 3,5* a vím, že knížku jen tak nedostanu z hlavy.

Eneo
05.02.2017 4 z 5

Haló, kde je Joona? Ale jo, přece, normálka, uvedení do příběhu hlavních aktérů pro začátek, pak se zase shledáme. Počkat. Zhltla jsem 100 stránek a nic. Žádný Joona? Ale vlastně, žádný problém. Někdy bych chtěla vidět manželskou dvojici, jak se shoduje na tom, co si dají k večeři, jestli to bude taková souhra, jako v jejich knihách, doufám, že si otevřou restauraci. Playground je setsakramentsky dobře propracovaný příběh, kde všechno dává smysl až mrazivým způsobem. Číst ho je jako jet na obrovském tobogánu, kde se už už připravujete na konečný sklouznutí do vody, ale vtom přijde nová zatáčka a s ní úsek ještě více slibující, než ten před ním.

Jolina
04.02.2017 2 z 5

Tak tohle mě tedy opravdu zklamalo. Přišlo mi, že autor (autoři) chtěl napsat knihy podobné sérii V. Rothové a jiným, ale tohle nevyšlo. Nápad se světem za naším světem super, ale potom už to postrádalo stupňování napětí, stále se vše dělo dokola, pro mě až nudné...škoda, ostatní knihy této dvojice se mi líbily o mnoho víc!

Mahelová
02.02.2017 4 z 5

Úplně neco jiného, než obvyklé detektivky Keplera, ale taky skvělé. Po přečtení recenzí a komentářů jsem se trochu bála, jestli to bude dobré, ale můj nejoblíbenější spisovatel mě opět nezklamal.

zazinka2
31.01.2017 4 z 5

Není to typický Kepler. Čekala jsem něco trochu jiného. Rozjezd byl pomalejší, ale od poloviny knihy, kdy se ocitáme u soudu začíná ten pravý strhující příběh, na který jsme od Keplera zvyklí.

proview
31.01.2017 2 z 5

Tak troch mne kniha zklamala. Opravdu jsem čekala víc. Bojování na hřišti mne ke konci fakt moc nebavilo.

nejpet
30.01.2017 3 z 5

Četla jsem všechny knížky od této dvojice, těšila jsem se na trochu jiný žánr, s přesahem mimo běžnou realitu nemám problém a asi do poloviny jsem byla z knihy nadšená. Přechody z reálného života do jiné říše, všechno vylíčeno tak, až běhal mráz po zádech. Mám ráda takové fikce, kde sice vím, že je to fikce, ale co kdyby náhodou něco takového mohlo existovat... Pak už to na mě byla krvavá lázeň a méně uvěřitelný příběh. Druhou polovinu bych si přála jinou.

Vlak7
29.01.2017 3 z 5

Uplně jiný Kepler nez jsme zvykli. Myslela jsem, ze me kniha nebude bavit, ale velmi ctive. Vyhovuji mi Keplerovy kratke kapitoly. Libilo se, hodnotim 3*

Acinore
29.01.2017 4 z 5

Zajímavý. Lehce nedomyšlený, během čtení mě napadala spousta nejasností... ale jinak pěkný :-)

addzrma
28.01.2017 3 z 5

Pro ty , kteří miluji sci-fi možná mysteriozní příběhy tohle bude to pravé ale mě to celkem zklamalo. Čekala jsem víc a vadilo mi jak hrdinka samovolně přecházela ze světa živých do světa mrtvých jako by nic ....nevím. Za mě nic moc :(

Monačte
27.01.2017 5 z 5

Keplera nečtu. Ale Playground mi za A) doporučila kamarádka, má za B) hezký přebal a za C) se o něm píše, že to není Kepler. Teda Keplerovi. Což je mi tedy opravdu moc líto, protože mě to absolutně nadchlo! A obvykle, když mě něco nadchne, přečtu si od autora další věc. Tady to ale pravděpodobně nemá cenu... Takže k věci:

Skvělý popisný styl, díky kterému se člověk ocitne ve špinavém čínském městě, i když právě sedí v tramvaji. Obrovské množství opravdu plastických postav, kdy vás baví rozkrývání jejich pohnutek snad víc, než samotný příběh. A hlavně - neobvyklý příběh, kde se prolíná několik realit, ať už reálných nebo nereálných. Čtenářská lahůdka!

fajvka
26.01.2017 3 z 5

Zajímavý úhel pohleda na svět po smrti.

enniemennie
25.01.2017 2 z 5

Koupila jsem si kvůli pěkné obálce a vychvalování tady na databázi. Nápad celkem dobrý, ale bylo to takové předvídatelné, ke konci pořád stejné, jako thriller mi to ani nepřišlo. Asi se to dobře prodává, ale číst tuhle knihu pro mě byla ztráta času. První kniha, kterou jsem od této spisovatelské dvojice přečetla, a také nejspíš poslední.

antonin0999
21.01.2017 3 z 5

Je to dílo s dobrým námětem, zajímavým zpracováním, živými postavami. Nikdy bych však neřekl, že ho napsal někdo, kdo už toho má tolik za sebou. Připadalo mi, jako by se zamilovali do nápadu a samotné provedení je v některých místech jako kdyby trochu odfláklé. Pokud však budeme na hřišti pokračovat, bude to i se mnou, čtenářem. Mezismrtné městečko jsem si oblíbil.

Eorin
19.01.2017 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale..
Je to velmi čtivé, má to spád, autoři se nezdržují zbytečnými detaily a děj prostě jede stále kupředu. Měla jsem to přečtené za dva dny (čteno výhradně v práci), ale s klidem by se to dalo stihnout i za pár hodin.
Nápad s vracením se do říše mrtvých byl zajímavý, celkem nový (alespoň pro mě), hlavní postava mě potěšila v tom, že nešlo jen o vyšinutou válečnou psychopatku, ale měla i své světlejší chvilky, když šlo o jejího syna. Celkově ale jde u mě o velmi rozporuplné pocity. Teprve třetí třetina knihy začne být opravdu zajímavá - těšila jsem se na to hřiště a nějakou akci s ním spojenou (námět připomínal Hunger Games, tak jsem měla velká očekávání), místo toho jsem jen dostala nesmyslné utíkání a ještě nesmyslnější pseodoboje, kdy nejen hrdinka několik hodin krvácí, má sečné i bodné rány a přesto pořád běhá, skáče, potápí se a bojuje s plnou parádou.. Věřila bych jí příval adrenalinu a s tím spojené "superschopnosti" tak možná na čtvrt hodiny, ale ne na celý den, to vážně ne.
Donutil mě knihu dočíst pouze fakt, že jsem to už chtěla mít za sebou a nemám ráda nedočtené příběhy. Určitě ale vím, že znovu to číst nebudu..

Magnovak
18.01.2017 2 z 5

Mám od autorů vše a tak jsem zakoupila i Playground. Bohužel se absolutně nejsem schopná do knihy začíst, vůbec mě to nebaví a to jsem se vlastně ani nikam nedostala. Číst dál by mě možná přesvědčily recenze, ale jak to tak čtu, knihu prostě odkládám nedočtenou už někde na padesáté stránce.. Snad někdy jindy...

tomickova.k
17.01.2017 2 z 5

Strašně jsem se těšila na další knížku od mých oblíbených autorů, ale bohužel pro mě tato kniha byla zklamáním. Zdlouhavé a opakované popisování prostředí přístavu (lázně, lucerny, tma) a celkově děj mě teda vůbec nenadchl. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem chtěla vědět jak to dopadne, když už jsem byla za polovinou. Stále jsem se nemohla vnořit do děje a častokrát jsem se přistihla s pocitem, že už bych chtěla mít knihu dočtenou. Za mě kniha, kterou už do ruky asi znovu nevezmu.

unka11
15.01.2017

Precteno za jeden den,smlsla jsem jak malinu. Velmi ctive a trosku jine nez bezny Kepler.

Kolka11
15.01.2017 4 z 5

Není to sice ten "klasický" Kepler, ale proč ne?! Až na pár zdlouhavých pasáží byl děj zajímavý a čtivý. Za mě ano.

PetK
14.01.2017 2 z 5

Mám z toho hodně rozporuplné pocity. A přikláním se spíš k tomu negativnímu. Na jednu stranu jsem se prostě chtěla dozvědět, jak to skončí, to je pravda. Ale jinak mě to fakt místy dost nebavilo. Ke konci už jsem přeskakovala odstavce opět popisující stejné prostředí, boje... Dokonce mě při čtení několikrát napadlo slovo blábol. Možná to bylo i tím, že od Keplera člověk čeká detektivku, thriller, a pokud nejste na mysteriózní příběhy, tak jste prostě zklamaní už z námětu. Je mi líto, předchozí Keplerovy knihy mám hodně ráda, ale tohle bylo zklamání.