Pavoučí síť

Pavoučí síť https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215803/mid_pavouci-sit-215803.jpg 5 494 93

Platnéř série

Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno? Město platnéřských mistrů, ale i mistrů v používání dlouhých nožů.

rohlajda
03.08.2015 5 z 5

Poutavé vyprávění. Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala.

Bezantina
03.05.2015

Další povedené dílo o osudech platnéřského učně Lukáše, tentokrát z prostředí renesanční Itálie. Kniha pěkně a poutavě navazuje na předchozí díl. Těším se na "Návrat mistra".

Endy17
08.02.2015 4 z 5

Dobrodružný příběh platnéře Lukáše z Itálie čtrnáctého století, trochu romantický, místy trošku naivní a prvoplánový, ale po celou dobu čtivý a lákající k dalším kapitolám. Nakonec Niedl nedává čtenáři jinou možnost, než sáhnout i po závěrečném díle této trilogie.

Macek58
12.01.2015 4 z 5

Výborné pokračování "Platnéře" , čtivé.

eloušek
11.11.2014 5 z 5

knížka se mi moc líbila ,není to moc běžné ale přišla mi lepší než první díl

Galadwen
01.10.2014 4 z 5

Svižný a čtivý román, odehrávající se sice ve 14. století, ale mohlo by to být klidně o sto či dvě stě let později. Rozhodně poutavější než první díl. Jenom poslední kapitoly mi připadaly poněkud zkratkovité, ale jinak pěkné oddechové čtení.

Blíženec
05.03.2014 5 z 5

Souhlasím s ostatními. Druhý díl je propracovanější a pestřejší. Propojení s Hynkem Tasem z Boru byl od autora dobrý tah.

mpb1913
26.02.2014 4 z 5

Nejlepší díl z celé série. Navíc nám do děje vstoupí i Hynek Tas z Boru drsňák z trilogie Čtvrtý králův pes, to mě potěšilo.

čef
07.02.2014 5 z 5

Historické dobrodružné knihy Františka Niedla jsou vždy čtivé a správně napínavé. Jak známo všem jejich fanouškům, tedy i mně, o hlavní hrdiny se netřeba přes úklady převeliké příliš bát, jejich charakter je bez poskvrnky, úmysly vždy jen čestné, štěstí neúnavné a láska opravdová. Pro čtenáře jde potom jen o to dobře si při čtení odpočinout a to vše se zde opět zdařilo.

klokan.1905
07.02.2014 5 z 5

Další skvělý kousek od Františka Neidla...
Pokračování o osudu platnéře, nyní již tovaryše Lukáše, nás zavedlo do Itálie. Lukáš se dostal do služby k mistru Pratinimu a stal se z něho opravdu mistr v jeho oboru... Určitě stojí za přečtení!!!
Za mě jasných pět hvězdiček...

vincek1
27.12.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetl jako první ze série a mohu říci, že mě nezklamala. Příběh je napsaný poutavě, bez zbytečných pasáží, které se píší pro splnění počtu stran. Při četbě jsem si vzpomněl na romány pana Sansoma, který měl hlavního hrdinu advokáta Shardlaka. Vzpomněl jsem si protože Shardlak byl hrbatý a hrdina právě přečtené knihy měl také tělesnou vadu. Jak je vidět nic nestojí v cestě být úspěšný, ať vypadáte jak vypadáte, alespoň v románech. Doporučuji, pěkná oddychovka a těším se na další část. Možná to bude ta první-Platnéř.

Dandulka
15.09.2013 5 z 5

Pokračování osudů Lukáše, zvaného pavouk se odehrává v Itálii, kde se z něj po všech peripetiích nakonec stává platnéřský mistr. Na to, jak to dopadne si budeme muset počkat, ale podle všeho to bude stát za to!

Shardlake
21.07.2013 3 z 5

Děj knihy volně navazuje na knihu "Platnéř". Kniha je čtivá a obsahově a dějově zajímavější než první díl.