Pavoučí síť

Pavoučí síť https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215803/mid_pavouci-sit-215803.jpg 5 494 93

Platnéř série

Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno? Město platnéřských mistrů, ale i mistrů v používání dlouhých nožů.

Ulala
24.09.2017 5 z 5

Tentokrát si komentář odpustím. Vše bylo řečeno v předchozích. Skvělá kniha.

harena
20.09.2017 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Přidávám si pana Niedla do oblíbených, knížky se mi líbí čím dál víc. Velmi čtivě psané. Hrdinové, lumpové, padouši, závist, láska, přátelství, napětí, držíte pěsti - a najednou je konec knihy. Skvělé počtení a relaxace u knihy. Tak rychle ještě závěrečný díl trilogie. Chcete-li si při čtení odpočinout a nebýt zklamáni, tak doporučuji!

Don-Leo
05.08.2017 5 z 5

Knihu jsem právě dočetl. Ještě ve mně doznívá nadšení. Snad ještě lepší než první díl. Mistr Niedl naprosto realisticky popisuje dobu, i drobnosti do sebe krásně zapadají. Lukáš je sarkastický a místy i vtipný. Jeho životní osudy nejsou lehkou zkouškou. Snažím se přijít, jestli je lepší pan Niedl nebo Vondruška, ale nemohu se rozhodnout. Šest hvězd z pěti

Bolomsson
03.07.2017 5 z 5

Opět příjemná historická oddechovka s tím rozdílem, že středověkou Prahu střídá italský Milán a oblast Lombardie, kde je Tomáš v počátcích svého působení nadšený, ale postupně zjišťuje, že život zde nebude tak bezproblémový, jak se na první pohled mohlo zdát. Druhý díl je snad ještě lepší, než první. O zvraty a napínavé situace zde není nouze. Opět velice čtivé a pobyt na Castello Nuovo byl pasáží knihy, která mě osobně bavila nejvíce, i když….slabé pasáže se v této knize hledají opravdu těžko:-). Znovu hodnotím 5* a s chutí do závěrečného dílu;-).

Sméťa11
25.04.2017

Má to grády a sešup

francouz
09.04.2017 5 z 5

Neuvěřitelná jízda ranným středověkem, krásně vybalancovaný příběh, kde se poprvé setkáváme i s Tasem, kterého budeme následně sledovat v úplně jiné sérii, ale přesto, nebo právě proto si zaslouží autor mojí obrovskou pochvalu. Žádné zbytečné kudrlinky, jde se prostě přímo na věc. Ano asi se nedozvíme o stavbě dómu v Miláně více podrobností, ale v tomto případě, by to bylo spíše na škodu, protože intriky, v kterékoli době prostě spřádají svoje jemné předivo z pavoučí sítě, kde může uváznout kdokoli. Vzhůru na pokračování.

martas79
25.03.2017 5 z 5

Kdyby to tak nějak šlo, asi bych četl i pod sprchou!
Lukáš se v Itálii mění na Lukase. S tou změnou jména přichází i je ho velká změna. Ta souvisí s tím, že nejen Kristus měl svého Jidáše. Víc prozradit fakt nechci. Jednoznačně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Whooooooooooshhhh

Majdule
11.03.2017 4 z 5

Druhý díl o platnéřském tovaryšovi Lukášovi mě vrátil ke kořenům mého čtenářství. Probudil totiž ve mě tu obrovskou dychtivost „jak to bude dál“ nutící číst s baterkou pod peřinou. To už tedy nedělám, ale přesto bylo velmi osvěžující vnímat jen hlad po příběhu a nezabývat se ostatními okolnostmi. Opravdu hezký pocit. A mimochodem, detektivka to není ani náhodou a thiller jen se zavřenýma očima. Což ale vážně nevadí.
90 %

astroweb
07.03.2017 5 z 5

Tento druhý díl Platnéře se mi líbil více, než první, doufám, že závěrečný třetí bude stejně dobrý. Niedl je pro mě čím dál víc pan autor.

likaf
08.02.2017 5 z 5

Stejně jako první díl Platnéř velmi pěkné čtení. Poutavý děj. Škoda, že kniha neměla více stránek...

evickakyticka
11.11.2016 4 z 5

Druhý díl nezklamal. Nejvíce jsem se bavila, když byl Lukáš zajat, získával nové zkušenosti a bylo v ději méně politiky. Jen co jsem dočetla, sáhla jsem po pokračování a lehce navázala v ději. Nevím, co vytknout, autor píše velmi čtivě a poutavě, že si říkáte - ještě jednu kapitolu a jdu spát. Nakonec civíte do knihy do noci a ještě sáhnete po pokračování. Musím pochválit informace ohledně platnéřství, které bych jinak nezískala, než čtením této trilogie. Děkuji.

ondras666
03.11.2016 5 z 5

Druhý díl jsem přečetl snad rychleji než ten první. A opět famózní dílo. A hned jdu do Návratu Mistra.

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Skvělý historický příběh - zatím pro mne neznámé prostředí - opravdu originální čtení ve všech třech dílech. Moc doporučuji

petunkav
12.10.2016 5 z 5

Opět super čtení. Možná o fous lepší než první díl. Prostě skvělá.........

Selinute
04.09.2016 5 z 5

Četlo se to opět moc hezky a jedním dechem. Další zajímavé dobrodružství Lukáše - platnéřského tovaryše a později mistra se tentokrát odehrává v Milánu a na hradě Castello Nuovo. Knize nechybí svižný děj plný nečekaných zvratů. I tu vládne bezpráví a intriky a Lucas musí hodně riskovat, aby přežil. Super - těším se na další díl..

Leskodka
30.08.2016 5 z 5

Pokračování nezklamalo. Přečteno jedním dechem. Autora zajisté vyhledám i nadále.

RaSu
06.05.2016 4 z 5

Druhý díl nezklamal. Opět velice čtivé, nutilo mě to číst pořád dál. Sledovat hlavního hrdinu, jak si prošlapává cestičku trnitým porostem, až jsem se s ním sžil. Již mám připravený třetí díl a hodlám přečíst další knihy (tedy ty středověké) od tohoto autora. Za mě - mohu jen doporučit.

Ellis
08.11.2015 5 z 5

Vynikající čtení, pro mě novinka, knihy o české historii a českých autorů jsem zatím nečetla. Série Platnéř mě zaujala a tento díl je asi nejlepší. Můžu doporučit.

Keddie
09.10.2015 5 z 5

I druhý díl byl vynikající. Děj má spád a kniha sde čte prakticky sama. Hned se vrhám na třetí díl.

ritta
19.09.2015 5 z 5

Ráno jsem jsem začala a ještě ten den večer skončila,nemohla jsem přestat číst dokud jsem neskončila.Druhý díl je o mnoho lepší než první,takže nezbývá než pokračovat a přečíst si poslední díl trilogie.