Pilíře země

Pilíře země https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448919/bmid_pilire-zeme-UZA-448919.jpg 5 1672 373

Rozsáhlý historický román, jehož zásluhou se Ken Follett stal mezinárodním bestselleristou, líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika obyvatel městečka Kingsbridge, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí výtečný vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověku, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu... Pilíře země (celosvětově prodáno přes 23 milionů výtisků) dokázaly v roce 2007, osmnáct let od prvního vydání, obsadit nejvyšší příčku na žebříčku The New York Times; tři roky nato vznikla v produkci Ridleyho Scotta televizní adaptace.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kalibr

The Pillars of the Earth , 1989

Majkrofon
27.02.2017 5 z 5

Rozsiahlý hstorický román, ktorý Vás vtiahne do atmosféry tvrdého stredoveku a prekvapí Vás svojou brutalitou, surovosťou a zaujímavými zvratmi. Moja prva skúsenosť s Kenom Folletom dopadla na výbornú a ja sa teším aj na ďalšie jeho knihy.

ModráLaboratoř
26.02.2017 5 z 5

Příběh, jenž je vytesán hluboko do pilířů. Zní chrámovou lodí, je uchován v kamenech ochozu a jeho ozvěny se tříští o stěny chóru. Jeho velkolepost překračuje meze kterékoliv katedrály, vpíjí se do zdí i kamenů, uchovává své tajemství a ožívá přesně v té chvíli, kdy sluneční paprsky svítí skrz barevné okenní tabulky a činí prázdný prostor výjimečným. Jsem uchvácena, ohromeně vzhlížím ke klenutému stropu monumentální stavby a hledám pokračování příběhů obyčejných lidí, kteří se už dávno ztratili ve smyčkách času. Úžasné a nádherné.

Yvy70
21.02.2017 5 z 5

Jeden z nejkrásnějších historických románů, které jsem kdy četla. Prvních pár stránek mi připadalo, že to bude trochu nudné, ale pak se děj začal krásně odvíjet a já nemohla knihu odložit. Přečetla jsem jí jedním dechem. Prosím přečtěte si více než těch 20 stránek a nebudete chtít skončit.

swon
07.02.2017 2 z 5

Ken Folleta mám ráda především díky trilogii Století. V případě Pilířů země ale nemůžu sdílet všeobecné nadšení z tohoto díla. Nedostala mě vůbec ničím, co bych považovala za výjimečné. Děj byl mnohdy neskutečně přitažený za vlasy (viz putování Alieny s malým dítětem po Francii a Španělsku) a pak ta neuvěřitelná setkání a třeba ještě skoro nesmrtelnost Williama Hamleighe. Myslím, že přečíst se dá, ale rozhodně bych ji neviděla jako poklad světové literatury. Z mého pohledu je to oddechová kniha k nedělnímu upršenému odpoledni, která mě ale nepřinutí, abych nad ní hlouběji přemýšlela. Pro mě tak spíše zklamáním než naplněním očekávání.

Jonna
05.02.2017 4 z 5

Patrně rozmazlena Vondruškou, čekala jsem od knihy trochu víc. Víc dobových reálií, víc historických faktů, víc architektury... Takhle se z knihy vyklubalo jednoduché čtení o lásce, nenávisti a pomstě. Ne, že by to místy nebylo napínavé, ale ke konci se autor začíná trochu opakovat. Navíc William Hamleigh je nesmrtelný padouch, u kterého jsem, až do předposlední kapitoly, nechápala, proč autor tu jeho ubohou existenci vláčí celou knihou. Ač kniha někde za druhou třetinou ztratila své tempo, četla se poměrně dobře. Nejsem tedy po jejím přečtení odborníkem na stavbu katedrál a ve společnosti se neblýsknu tak, jak jsem si představovala, přesto knihu doporučuji, ale spíše jako odpočinkové čtení.

vajglik
30.01.2017 5 z 5

Nejdříve jsem viděl seriál, který mě uchvátil. A když jsem viděl knihu za akční cenu, musel jsem si ji koupit. Dostal se mi do ruky příběh, který má v sobě úplně všechno - lásku, intriky, odhodlání... A to ještě v lepší a surovější formě než nabízel seriál. Pilíře mě opět dostaly.

Audrina
01.01.2017 5 z 5

Pokud si chcete přečíst výborně napsaný historický román, knihy Kena Folletta jsou tou správnou volbou. Pilíře země představují úžasný příběh z 12. století, který nabízí vše, co by dobrý příběh nabízet měl. Nějak zvlášť není třeba rozebírat děj, řekla bych, že v tomto případě funguje skvěle anotace, která knihu vystihuje naprosto perfektně.
Knize bych však vytkla dvě věci. Tou první je absence nějakého nákresu katedrály. Někteří mi dají za pravdu, že pro neznalce architektury je občas těžké si tu stavbu představit a aspoň malý nákresek by mi pomohl. Druhou věcí je pak až možná přílišná černobílost postav. Spousta postav je pouze zlých nebo pouze dobrých. Snad pouze Phillip je vykreslen více lidštěji s dobrými, ale i špatnými vlastnostmi.
Celkově se ale jedná o vynikající dílo. Nemusíte být milovníci nebo dokonce znalci historie, román vás okamžitě vtáhne do děje a nepustí. I přes svou úctyhodnou délku je nesmírně čtivý a vy ho prostě nemůžete pustit z ruky. Navíc se jako čtenář dozvíte spoustu věcí z anglické historie a také některé tehdejší zvyklosti.

FallenOne
04.12.2016 5 z 5

Jazykově na skvělé úrovni, stejně jako syrově přesné vykreslení středověké atmosféry. Vážně máte pocit, že jste uprostřed dění. Viděl jsem i kus filmového zpracování - není to zlé, ale kniha je samozřejmě lepší a v mnohém jiná, než adaptace. Historické romány založené na skutečných událostech já rád.

Dzery68
30.11.2016 3 z 5

Není to špatná kniha,ale taky to není nic z čeho bych skočil salto.

ČmeldaPepa
27.11.2016 4 z 5

Na můj vkus příliš časté střihy v ději - tu o pár dní, tam o pár měsíců, pak zase o pár let... přišlo mi to dost chaotické. Také mi vadilo časté velice detailní popisování podružných záležitostí vystřídané velice fádním popisem dalšího děje, případně rovnou jeho přeskočení. Nechápu, proč autor popíše několik stránek, aby si připravil půdu pro rozvinutí děje (vždycky jsem se těšil, co se bude dít dál) a pak to nekompromisně ustřihne a věnuje se ději, který na ten předchozí ani nenavazuje..... brrrrr. Některé věci mi připadaly nelogické (hlavně u hlavního záporného hrdiny).
Jako celek se mi kniha přesto líbila a jsem rád, že se mi dostala do rukou.

orinka3
26.11.2016 5 z 5

Knihu jsem dlouho s úctou obcházela a všimla si, že se nachází pořád na stejném místě v regále knihovny. Málokdo má dnes čas louskat obsáhlé knihy skoro o 1000 stranách. Minule jsem si konečně a naštěstí troufla a knihu si půjčila. Co napsat....kniha je prostě velkolepá! I obsahem. Postavy jsem si zamilovala, pokaždé se těšila na pokračování četby. Včera jsem dočetla poslední řádek. Těm, kdo mají rádi knihy s poselstvím, těm, kdo fandí lidské odvaze čelit zlu a překážkám, těm se bude kniha moc líbit. Nezlomnost vůle a ducha tu stojí proti intrikám a podlosti. Událost stíhá událost, zvraty, nečekaná překvapení....mimo to jsem se dověděla i spoustu užitečných poznatků, jakým způsobem se tenkrát stavělo. I pasáž, kdy Sally tvoří vitráže do oken, je pro mě zajímavá. Musím přiznat, že pro tuto knihu je pět hvězdiček málo.

IvkaLesomilka
22.11.2016 3 z 5

Myslím, že je z díla hodně cítit to, že bylo psáno proto aby se stalo bestsellerem. Vyprávění je psáno jednoduchým stylem, kterému prostě každý rozumí. Příběh nebyl špatný, ale mě to prostě tak úplně neuspokojilo. Asi mám radši více zapeklitostí.

MorbidCuriosity
23.10.2016 5 z 5

Trvalo mi dlouho se zacist, protoze uvodni seznamovani je zdlouhave. Kazdopadne asi jeste zadna kniha ve mne nedokazala vyvolat takovy vztek a nenavist, jako Pilire Zeme. Ta nespravedlnost, kterou je cela knizka prodchnuta, me neuveritelne uzirala. Tim vic jsem pak ale oslavovala jeji pomstu. Bozska kniha, kterou by si podle me mel precist kazdy.

Skawin
21.10.2016 5 z 5

Velice čtivá a zajímavá kniha. I když se přiznám, že jsem některé pasáže, které podrobněji líčily stavební práce "četla rychleji" :-)

kktnk
11.10.2016 5 z 5

Jednoznačně chytne a (jakkoliv je dlouhá) do samého konce nepustí! Dojem mi kazily občasné přešlapy (překladatele?) typu „oblé oblouky“ nebo „pěstování ovcí“. Nakonec jsem trochu litoval maturity z angličtiny, z cele otázky British history jsem si pamatoval zrovna ty události, jimiž příběh končí, a tak jsem věděl jak to dopadne :-) Přes ty drobnosti ale bez debaty plný počet hvězdiček, příběh s velkým P!

TipsyChipsy
08.09.2016 5 z 5

Kvůli takovým knížkám má četba smysl. Když vás vtáhne do děje a nemůžete přestat. Po jejím přečtení máte pocit, že jste prožili další život. Autor má vzácný dar, strhnout čternáře. Za ten požitek, který musí být dán velkým talentem a je vyjímečný hodnotím knihu nejvýše a drobnosti jako to, že příběh se nikdy nestal a novodobý autor stvořil postavy, které jednaly jaksi moc současně a málo archaicky, tak to všechno v tomto případě odpouštím, protože ta četba je úžasná.

Fogl999
30.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih. Neváhejte a čtěte!

Scarlett44
23.08.2016 odpad!

Mr. Follett patrí na policu večnej hanby a jeho údajné "veľdielo" na listinu zakázaných kníh, hoci si zaručene zasluhuje môj obdiv aspoň za to, ako geniálne dokáže zarobiť na ľudskej hlúposti.

Pokiaľ si chcete prečítať 1000 stranovú násilnú súlož prerušenú sem-tam nejakou stavbou katedrály, vraždou a infantilnými slovnými výmenami nehodnými prózy školáka, len do toho!

Mimochodom, vedeli ste, že už v 12-tom storočí poznali slovíčko "sexy"? Mmm, Ken, boduješ na plnej čiare!

jirka3179
22.08.2016 5 z 5

Pilíře Země si zaslouží víc pozornosti než mají. Nebál bych se je zařadit do TOP 10 nejlepších knih co jsem kdy četl. Ten čas za to opravdu stojí!

Aknel26
08.08.2016 5 z 5

Pilíře země jsem začala číst po návratu z porodnice. Občas se mi podařilo přečíst pár stránek za den, občas ani to ne, jindy i několik desítek. Kubovi budou v pátek tři měsíce - a já jsem dnes dočetla. A jsem nadšená, nadšená, nadšená! Kniha byla výborně napsaná, propracovaná po faktické stránce, se strhujícím příběhem a dobře vykreslenými postavami. Dokonce ani to rozkouskované čtení nezkazilo dojem, neztrácela jsem se v ději ani jménech, kdykoli jsem k Pilířům sedla, byla jsem pohlcena. Fandila jsem Tomovi, Philipovi i Jackovi, nenáviděla Williama... Současně jsem se dozvěděla hodně zajímavého z historie i architektury.