Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3844 483

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Sherlock Holmes patří k mým nejoblíbenějším detektivům.

Hadzi Halef Oma
30.11.-0001 5 z 5

Toto je moje jedna z nejoblíbenějších knih. Jak mohl tento sir přijít na něco tak detektivního, chci jen říct, že je velmi hezké číst takto zamotanou knihu.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

K nesmírné popularitě Baskervilla přispělo hlavně to, že ho vůbec Doyle napsal:), ale i přesto bych opravdu tuto knihu pasovala na nejlepší příběh Sherlocka Holmese. Rozhodně je plný tajemna a mlh na blatech, různých matoucích odboček a vedlejších postav a ačkoli SH do samotného děje příliš nevstupuje, ale přichází s jasnou odpovědí na Watsonovu otázku, kdo je pachatel (a čtenář jen žasne, jak to vlastně dokázal všechno zjistit), je Pes baskervillský skutečně jedním z největších případů tohoto slavného detektiva (až na ty desítky dalších případů, které pro své politické či společenské pozadí nemohly být drahým Watsonem veřejnosti vyjeveny).