Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3850 3850

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

michtry
06.11.2012 4 z 5

Ze začátku jsem měla problémy se stylem psaní, ale postupem čtení jsem si zvykla.
Kniha mě moc bavila, pobavila jsem se u ní a určitě jsem si u ní také odpočinula.
Je napívaná a má určitě něco do sebe.

Oroslav
31.08.2012 4 z 5

Dobra klasika na kazdy vecer ci noc pod lampou...:-)

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Moje nejmilejší detektivka už od dětství. :) Celý děj i hororová atmosféra mě vždy znovu a znovu strhnou. Navíc jedna z mála knih, o které mohu říci, že její filmové zpracování se opravdu povedlo, novější i starší.

princesse
13.07.2012 5 z 5

Paráda, skvělá detektivka v hlavní roli se Sherlockem Holmesem. Doporučuji. A kanadské filmové zpracování z roku 2000 bezkonkurenční.

Zuzvil
30.06.2012

Moje velmi oblíbená kniha ze střední školy, zaujala mě svou strašidelnou atmosférou, obklopující logickou kostru příběhu, i všemi tajemstvími, skrytými za smrtí sira Charlese Baskervilla. Velice dobře jsou zde popsané povahy lidí i krajina. Autor má velmi bujnou fantazii a umí vnést do knížky napětí, děs a tajemno. Knížku určitě doporučuji, není obsáhlá a dobře se čte, v budoucnu po ní určitě ještě někdy šáhnu :-)

Nibiru
02.04.2012 5 z 5

Toto je pravá anglická klasika s prvky hororru a příznivce detektivek by ji měl znát jako Alfuomegu.
I několikeré zfilmování bylo celkem podařené.

elli09
05.03.2012 5 z 5

Super mrazivý príbeh a dobre sa to číta

Val
01.03.2012 5 z 5

Tahle kniha je vyloženě kultovní......
Čím mě dostala úplně nejvíc je atmosféra. Ta ponurost je tady vyloženě hmatatelná. Vynikající zážitek ...

Layss
26.02.2012 5 z 5

Viděla jsem filmové zpracování a to mě moc nenadchlo. Proto jsem se rozhodla, že si knížku musím přečíst, protože jsem přesvědčená, že není nad literární zpracování. A opravdu se mi kniha moc líbila...

Janamarie
04.02.2012 5 z 5

Knížka Pes Baskervillský je určena dětem, četla se dobře, může si ji však přečíst i dospělý čtenář. Přeji příjemné mrazivé chvilky nad touto detektivkou.

AnnaAlžběta
30.01.2012 5 z 5

Myslím že tento případ Sherlocka Holmese je můj nejoblibenější. Člověk se při jeho čtení nikdy nenudí.

Wrent
14.11.2011 5 z 5

Velice zajímavá detektivka s úžasnou postavou Sherlocka Holmese, který je určitě tím největším, co A.C Doyle světu dal. Ač v knize on sám dlouhou dobu chybí, nepřestanete být napnuti a z vlastní zkušenosti vím, že se budete snažit knihu dočíst při každé příležitosti. (Kvůli tomu nečtěte na mobilu s velice malou kapacitou baterie :-) )

sam198
28.05.2011 5 z 5

Na Baskervilského psa jsem narazil kdysi dávno (ještě dokonce) v dětské knihovně. Tehdy jsem četl různý hovadiny a o literatuře jsem neměl ani ponětí (né že bych teď četl samý veledíla ale tehdy to byl jeden brak za druhým). Vzpomínám si, že to bylo hodně napínavé, čtivě napsané a přečetl jsem to za pár dní. Příběh si už moc nepamatuju (spíš jen takové útržky) a tak si asi Psa v nejbližší době zopakuju. A tentokrát v originále.

P.S.: Nevím jestli Honey0105 myslí ten komiks co vyházel ve čtyřlístku ale ten se mi taky moc líbil. Navíc se dneska dá myslím bez problémů stáhnout (pokud jste teda náhodou nečetli v mládí čtyřlísky).

Honey0105
28.05.2011 5 z 5

Připadala jsem si trochu jako barbar, že jsem tuhle knihu neměla přečtenou. Všichni o ní vždycky se zájmem mluvili a já ani pořádně nevěděla o jakýho psa jde. To je důvod, proč jsem si knihu musela přečíst.
Šlo to raz dva a během dvou dnů jsem to měla zvládnutý. Musím upřímně říct, že jsem byla z knížky nadšená (a když si na ní vzpomenu, tak stále nadšená jsem)! Myslela jsem si, že mě to nevezme, ale opak je pravdou.
Byla jsem opravdu napjatá a rozlouskutí případu pro mě bylo poměrně překvapivé.
Díky tomuto dílu jsem se smířila i s detektivem Holmesem, který mě vždycky svým komiksovým zjevem děsil.

Swatulkaa
13.04.2011 4 z 5

Knížka mě teda obzvlášť moc nenadchla..očekávala jsem asi víc..i když četlo se to velmi pěkně, oceňuji, že příběh není zbytečně dlouhý, ale začátek mě přišel takový roztodivný.

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 5 z 5

Nejlepší detektivka. Nebo vlastně druhá - po Deseti malých černoušcích:-))) Nemusela jsem čekat, až se záhada vyřeší na konci. Záhadami je nabytý celý příběh. Filmy se tomu ani zdaleka nevyrovnají!!! Záhada následuje záhadu a autor je natolik solidní, že tajemství odkrývá postupně. Rozhodně nenudí!

Rostica
11.03.2011 5 z 5

Výjimečná kniha! Sir Arthur opravdu věděl, co dělá!

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Příběh plný tajemna, nečekaných zvratů a záhad. Sherlock Holmes samozřejmě všechno odhalí, ale bude to jen o vlásek!

Steve
30.11.-0001 5 z 5

Vynikající kniha

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Pes Baskervillský je jedna z vůbec nejlepších knih, které jsem kdy četla. Oblíbila jsem si jak vychytralého Sherlocka Holmese, tak i poctivého, milého a důvtipného doktora Watsona.