Pes baskervillský

od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38292/pes-baskervillsky-38292.jpg 4.52491
Série:

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

Orig. název:

The Hound of the Baskervilles (1902)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (250)

Přidat komentář
mtrefil1
30. listopadu

Úžasná detektivka, které lze vyktout snad jen trochu méně Sherlocka. Snad vše už bylo řečeno, a tak také přidám šest hvězdiček

Mr.Fox
02. listopadu

Sherlocku Holmesovi jako literární postavě jsem se vždy vyhýbal jako čert kříži. Příběh se mi líbil, avšak... Nemohu si pomoci, čekal jsem trochu více. Kór po zhlédnutí divadelní inscenace Jihočeského divadla na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Většinou jsou divadelní či filmová ztvárnění knižních předloh o mnoho okleštěna, avšak zde tomu bylo naopak. Inscenace mi v mnoha bodech přišla zajímavější a hodnotnější, též úprava děje mi zapadala do celého příběhu lépe.

Srni
02. listopadu

Od dětství oblíbený hororový příběh a asi nejoblíbenější detektivka s Sherlokem.

Petulla72
23. října

Příběh je napsaný dokonale, ačkoliv jde o spisovnou češtinu čte se to krásně. Jde vidět že pan Doyle měl bohatou slovní zásobu. Můžeme vidět rozdíly mezi knížkou a filmy/seriály jak v chováni Watsona tak v chování Sherlocka.

Hotovson
17. října

Paráda! Kdysi jsem viděl film, ale to už je opravdu hodně dávno, knížku jsem čet prvně. O to lepší byla pro mě atmosféra (jediný, co si z filmu pamatuju je svítící pes), kterou jsem si sám vykresil v hlavě no a na blata bych za tmy asi nevlez, pes nepes.

Mucq.luck
01. října

Detektivky příliš nečtu, ale tahle je naprosto skvělá.

JoSvob
16. září

Detektivni klasika vsech klasik. Jak ke knizce, tak i k jejimu filmovemu zpracovani se pomerne casto vracim. Atmosfera potemnelych vresovist a blat je uchvatna, zapletka i vyvrcholeni necekane. A diky malo stranam jsem ji navic stihla precist za jedinou noc. Srdcovka!

loskatos
05. září

Doylovi jsem propadl ještě jako dítě a do pozdního dospělého věku jsem všechna jeho díla měl přečtená mnohokrát. Pes Baskervillský je rozhodně na vrcholu knížek s proslulým detektivem. Tak krásně jako Doyle umí postavy (dodnes) rozkreslit málokterý autor. Stejně tak ponurou atmosféru jižního Devonu. Už teď se těším, až se někdy ke knize vrátím.

SSTknihy
04. září

Ponuré venkovské sídlo, neprostupná mlha se převaluje na chladných blatech, mezi kameny probleskuje zář očí krvelačné bestie a sir Henry Baskerville přijíždí, nic zlého netuše, na své panství... Prostě klasika s velkým K, detektivka, která vtáhne, uchvátí, napne i pobaví. Miluju knižní i filmové zpracování a mimochodem i jako rozhlasová hra je příběh vynikající!

PetuliX
02. září

Detektivní příběhy moc nevyhledávám, ale do téhle knihy jsem se zamilovala! Naprosto skvěle napsané, nečekané, málokdo brzo odhalí vraha, plné zvratů. Ne příliš přehnaně popsaná Anglie a její venkov, vykreslení charakterů na výbornou.

Ran
30. srpna

Příběh je skvěle napsaný a plný nečekaných zvratů.

frantisek8863
28. srpna

Naprostá detektivní klasika, jako kluci jsme byly uchváceni atmosférou strašidelného vyprávění, chmurným venkovským panstvím, zrádnými bažinami a smrtící rodinné kletbě.

MišelFly
15. srpna

Na to, že nečtu vůbec detektivky jsem se do té to knihy zamilovala!

Tclaw
07. srpna

S odstupem pár dní po dočtení si ani sám neuvědomím, proč mě ten příběh tak moc vtáhl, že jsem to musel přečíst jedním dechem. Ale stalo se a myslím, že to mají knížky za úkol. Takže i když byl příběh lehce natahovaný a celkově na dnešní dobu to je "slabé", musím za plný počet hvězd.

Marekh
20. července

Jedná se o první knihu, kterou jsem přečetl od tohoto autora.

Líbil se mi styl, jak byla kniha napsána, líbilo se mi prostředí anglického venkova, kde se děj odehrával (bažiny, močály). Místy měla kniha strašidelnou atmosféru. :)

Přebal knihy je moc pěkný. :)

speciale88
18. července

Tuhle knihu jsem již jednou četla a vrátila jsem se k ní znova pro mě oblíbená Sherlockovka.

Aki12
17. července

Arthurův styl a celkově Sherlock se mi strašně líbí, ale tohle mě zklamalo. Vraha jsem objevil už ve čtvrté kapitole. Kvůli tomu se mi děj strašně protáhl. V jedné části jsem si dokonce říkal, proč má Sherlock s Watsonem takovou trpělivost, když tady to bylo jasné jako facka!
Za mě, jeden z nejslabších Doylových příběhů!

Joges
16. července

Kdo by neznal tenhle starý příběh. Líbil se mi už kdysi dávno jako film i jako kniha. Nedávno jsem Psa Baskervillského poslouchal jako audioknihu a myslel jsem, že mě už nezaujme a nepřekvapí. Omyl. Závěrečná třetina knihy je velmi dobře napsaná, takže nezbývá nic, než detektivku jen ocenit.

janulka1310
15. července

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě, abych měla něco do kategorie - žánr, který nikdy nečtu :) A musím říct, že jsem mile překvapena, kniha mě úplně pohltila a velmi bavila.

werewolf88
30. června

Poprvé jsem viděl psa baskervillskýho jako film, někdy v druhé polovině 80. let u babi na černobílé televizi...civěl jsem na to jak v hypnoze a budil babi pokaždé, když jí padali oči abych se sám nebál .-) Tím příběhem o pekelném psisku jsem byl ale úplně uhranutý a o pár let později jsem si konečně přečetl i knihu, nikdy nezapomenu... Pes baskervillský je prostě KULT!!! Kdo nezná, jako by nežil...

hellena1523
10. června

Neskutečně dokonalá atmosféra! ACD mě i v těchto parných dnech přenesl na studená, ponurá londýnská blata. Jsem moc ráda, že jsem dala aspoň jednu Holmesovku, ale - jak se říká - dobrého pomálu, takže mi asi stačilo. Ale byl to prima zážitek!

n.ezn.amy
20. května

Artur Conan Doyle dovedl neuvěřitelně vylíčit atmosféru tehdejšího Londýna a tíživou a ponurou atmosféru anglického venkova. Sherlock Holmes a jeho přítel doktor Watson jsou úžasně se doplňující dvojice a naprosté legendy mezi detektivy

NikolettaHole
15. května

Jsem velkou milovnicí Sherlocka Holmese, a ani tato kniha mě nezklamala!

barbarera
15. května

Tuto detektivku jsem četla v osmé třídě základní školy a docela mně naskakovala husí kůže. Bála jsem se v noci jít na WC.

dia.riedl
06. května

Příběh je zajímavý, zápletka je skvělá, ale napětí žádné. Alespoň u mě.
Styl psaní se mi líbil a bylo tam i jedno milé překvapení v ději. Jinak to bylo poměrně předvídatelné, přestože jsem příběh neznala z žádných adaptací (v seriálu od bbc byla zápletka hodně změněná).
Nakonec si ale ráda přečtu další knihy s Holmesem.

Wertcha
05. května

Četla jsem už před dávnými lety, takže si vzpomínám jen na to, že se mi to četlo dobře a příběh mě zaujal :)

jolisek123
05. května

Moje první „Holmesovka” a jsem nadšená. Rozhodně s Sherlockem nekončím a ještě pár knih o něm se v mé knihovničce objeví:-)

Atanone
08. dubna

Pro mě touto knihou začala dodnes trvající platonická láska k houslistovi s dýmkou a mezi všemi jeho napínavými příběhy tento je jeden z mých nejoblíbenějších

StephenKingje
29. března

Kniha “Pes baskervilský”, je jedna z těch knih, která nikdy nebude zapomenuta. Číst tuhle knihu, bylo pro mě neuvěřitelným zážitkem. Rozhodně jedna z nejlepších detektivek vůbec (doporučuji).

Cink262
17. března

Zde snad není co vytknout. Pes baskervillský dokonce "předstihl" účel detektivky a pomocí popisu ponurého prostředí přidal snad i hodně silnou kapku hororu. Prostředí jihoanglických vřesovišť mi naprosto učarovalo stejně jako mlha a děsivé zvuky z bažin - již dlouho jsem se "nevžil" do nějakého místa tolik jako do dějiště Psa baskervillského.
Pravda je, že je kniha napsaná poněkud zastaralým jazykem, četl jsem ji v originále a s některými slovy si ani můj jindy spolehlivý slovník nedokázal poradit, každopádně jsem si četbu užíval, protože mnohá anglická slova často zvukomalebně podbarvovala již tak děsivou atmosféru.