Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3850 3850

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

renys.b
21.08.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem večer před maturitou:) Hezky v posteli s konví s čajem a oka jsem nezamhouřila! Skvělé počtení. Kde jsou ta studentská léta, kdy má člověk tolik času? :)) vřele doporučuji!!

Amber
15.08.2013 5 z 5

Byla jsem naprosto uchvácena s jakou lehkostí byl příběh napsán. A bavilo mě postupně se dočítat, jak Sherlock Holmes svými dedukcemi postupně odhaloval jednu záhadu za druhou. Už se těším na další knihu A. C. Doyla a jeho Sherlocka Holmese! ;)

Cmelina92
19.07.2013 5 z 5

Čtivá knížka. Během pár hodin jsem jí měla přečtenou.

MonisPop
23.06.2013 5 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, ale mile překvapena. Kniha se čte velmi dobře, je napínavá a celkově prostě skvěle napsaná. Škoda jen, že je tak krátká.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Velmi příjemný detektivní příběh s ponurou a tajemnou atmosférou. Je mi velmi sympatické, že Sherlock řeší případy pomocí svého důvtipu a inteligence a nikoli na základě různých moderních postupů apod. Obdivuji jeho intelekt. Psa Baskervillského jsem přečetla jedním dechem během pár hodin a asi mi na dlouho utkví v paměti, jelikož příběh je naprosto dokonale srozumitelný.

Aneneta
15.06.2013 5 z 5

Skvěle napsané, čtení této knihy mě moc bavila a neustále jsem jen přemýšlela nad tím, že přestože Doyla psaní příběhů o Sherlockovi moc nebavilo, napsal to geniálně. Vůbec jsem se nemusela přemlouvat ke čtení. Doyle dokázal úžasně popsat atmosféru a překvapit čtenáře.

Lorelei13
11.06.2013 5 z 5

Má to neskutečnou atmosféru, při níž mě mrazí v zádech, ikdyž to čtu po osmé...;)

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Najlepší detektívny príbeh od pana Doyla. Napínavé, plné zvratov a nečakaných udalostí.

vipera
08.06.2013 5 z 5

Nejlepší Doylův příběh...Děj vás naprosto vtáhne a to tak, že si připadáte, jako byste se po ponurých blatech procházeli sami. Úžasně navozená atmosféra i skvostně vystavěný příběh.

HTO
09.05.2013 5 z 5

„Á, Sherlock Holmes! Vy ste měl obchod se psema. Nou? Antoušek ňák nebo ne, počkejte, já vím už – Pes Baskervillský!“

Skvělá kniha, u níž našince může potěšit i to, že „jak to bylo doopravdy“ vám v Případu baskervillského psa poví Ludvík Souček.

Filipfifas
07.05.2013 4 z 5

Zat

honajz
28.04.2013 5 z 5

Dokonalá kombinace detektivky, hororu a dobrodružného žánru (včetně Doylovy oblíbené milostné zápletky). A. C. Doyle by byl dnes dokonalým scenáristou - dokáže navodit atmosféru a popsat reálie tak dokonale, jako bychom v tom místě stáli. U knihy mi trošku vadil pozdní nástup Sherlocka Holmese, ale zase na druhou stranu autor nechal čtenáři volnou fantazii, aby ten sám přemýšlel, co s čím může souviset. Skutečně vynikající kousek literatury,

suze
31.03.2013 5 z 5

Knížka se dobře čte, má spád. V některých chvílích mi až naskakoval husí kůže... Překvapivě se celkem povedlo i filmové zpracováni.

Ivinho
07.03.2013 5 z 5

Ponurá anglická blata mě děsila i bez velkého psa. Zábavné čtení.

kolacky
03.03.2013 5 z 5

Vyhýbejte se blatům, zvláště v noci, kdy jsou mocnosti zla nejsilnější!

kattyV
18.02.2013 4 z 5

Sherlocka Holmese mám docela ráda, i když z dnešního pohledu zas nejsou jeho příběhy zase tak moc promakané. Zvláště když jde o povídky. Ale Pes Baskervillský byl napínavý a ponurá atmosféra anglických blat tady byla dobře vykreslená.

adamczik
07.02.2013 5 z 5

Po detektivce sáhnu zřídkakdy. Tohle ale byla trefa do černého, ani ne tak pro svoji zápletku, jako pro neuvěřitelně ponurou atmosféru zámku a blat.

Bobšule
03.02.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako vůbec první knihu se Sherlockem Holmesem, kdesi na konci základní školy. Poté jsem se popídila po všech ostatních. Suchý humor Holmesův mě zcela uchvátil a nadšení pro něj mě drží dodnes.

Moi-personne
31.01.2013 5 z 5

Tuto knihu je nezbytně nutné si přečíst ještě před shlédnutím jakéhokoli filmového zpracování, protože nevím o filmu, který by zachytil různé povahy postav či tajemné prostředí mlžných blat a nepokoušel se o senzaci, čímž by příběh kazil. Detektivka se odehrává v prostředí, ze kterého přímo dýchá mysteriózní strašidelno a záhady vyvstávají jedna za druhou, zahaleny ve tmě, mlze a syravém vzduchu. Nevidím jako vadu ani to, že ve většině příběhu nevystupuje Sherlock Holmes. Rozhodně výborná detektivka, napsaná hezkým jazykem, ze skvělého prostředí,

Katuska001
23.12.2012 5 z 5

Úžasná anglická detektivní klasika. Hezky se sledují Holmesovy úvahy vyšetřování.