Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3850 3850

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Sherlock Holmes je moje srdeční záležitost. Po přečtení téhle knížky se mi málem stala nehoda pokaždé, když někde v dálce zavyl pes. :)

caipirinha
29.05.2014 4 z 5

Napívavý příběh, je si třeba zvyknout na ne úplně moderní češtinu.

keri.H
21.05.2014 5 z 5

Tak na tuhle knihu už jsem se chystala delší dobu. Řekla jsem si, že když už tu ty detektivky, že bych si měla přečíst knihu, která je známá a která se líbí. Když jsem se bavila o knihách s kamarádkou, tak mi říkala, ať si jí určitě přečtu a musím říct, že jsem opravdu moc ráda, že jsem se do ní pustila. Kniha mě zaujala už od první stránky, děj byl velmi zajímavý, úplně mě případ zaujal a pohltilo mě to, že jsem ani nevnímala nic okolo. A taky se mi moc líbil popis blat. Takže musím říci, že pro mě naprosto úžasná kniha. :)

Blanka S.
11.05.2014

nikdy bych nevěřila, že si tuhle knihu tak zamiluju- táta na mě pořád ať si jí přečtu, ale zkrátka chvíli mi trvalo než sem na to sama přišla ;).... jak tu všichni píšou i mě vtáhla už první stránkou do děje!

Ladys
17.04.2014 4 z 5

Můj první Sherlock a rovnou osudový! Dodnes si to pamatuju a díky tomuhle příběhu jsem hltal i další knihy

pedi
24.03.2014 5 z 5

Hezky se čte,vtáhne do děje a představivost pracuje na plné obrátky.Pěkné :-))

adam.vasko
25.02.2014 3 z 5

Ten styl psaní, především stylistika a slovosled (četl jsem překlad od J. Pachmayera), mi úplně zničil veškeré napětí... Bylo by fajn, kdyby postavy takovou mluvou hovořili, pěkně by to dokreslilo dobu, ale když jsem musel v pasážích, kde bych si rád užil napětí, číst pomalu, abych pochopil význam vět, tak je to prostě destruktivní.

efka.saf
25.01.2014 5 z 5

Kniha, která snad nikoho nemůže nechat chladným :). Detektivka, thriller a horor v jednom balení. Také jedna z věcí, která se mi dostala do ruky už v dětství a zanechala ve mě hluboké vzpomínky. Ve své době jsem byla dokonce i sběratelem filmových verzí Psa Baskervillského a hnidopišsky jsem si vypichovala, co je kde jinak a který příběh se knize přibližuje nejvíc. Nakonec to vyhrála verze s Jeremy Brettem, ale už si nepamatuju, jestli právem nebo proto, že to byl vždycky v mých očích jediný opravdový Sherlock Holmes. Suma sumárum, další se žánrových klasik, kterou hned tak někdo z pomyslného piedestalu nesundá.

matej kaspar9
27.12.2013 5 z 5

Je to skvělá knížka. Detektivka jak má být. Viděl jsem hodně hororů, ale tady jsem se bál, třeba když na ulici zavyl pes (hlavně v noci v posteli pod peřinou ) , úplně jsem nadskočil. Žasnul jsem nad Sherlockovou genialitou. Některé věci jsem třeba nepochopil, ale je tam tolik informací že vám to dojde. I když se už jedná o starší knížku, myslím, že ji jen tak někdo nepřekoná. Klidně si ji přečtu znova.

misar11
12.12.2013 5 z 5

I když detektivky nejsou můj šálek kávy...tohle je ,,srdcovka":) Mohla bych ji číst pořád...

kniholka
29.10.2013 5 z 5

Kde by byla detektivka bez Doyla a jeho Sherlocka...

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

Sherlock Holmes je a bude symbolem skvělého detektiva. Centrální postavou "Psa Baskervillského" ale není tento muž s dýmkou, nýbrž jeho věrný přítel, Dr. John Watson. A to snad knížku učinilo pro mě o to zajímavější. Nejsou popisovány složité machinace Holmesových obracejících se koleček, ale myšlenkové pochody Watsona, který, ač toho pochytí nemálo, stále není na "nejvyšší úrovni". Teprve tyto jsou později srovnány s vysvětlením Sherlocka Holmese... Každopádně a především je to ale skvělý příběh, ke kterému se snad jednou vrátím. :)

budíček
17.10.2013 5 z 5

Říjnové mlhy se vrátily a mně se vrátila po dvou letech chuť znovu navštívit blata a močály a jít po stopách psa baskervillského a jeho temné legendy. A bylo to ještě lepší setkání se psem, Sherlockem a dalšími postavami, než při prvním čtení. Pan Doyle skvěle vylíčil ponurou a nehostinnou atmosféru Grimpenského močálu se zbytky osídlení pravěkých lidí i lidí v románu "současných" v tom místě žijících. Zámek rodu baskervillů úplně lákal k navštívení a nedivila bych se, kdyby se tam třebas objevil i nějaký ten duch i když on tam vlastně v příběhu byl a táhl se celou linií příběhu. Duch psa baskervillského, který potrestal jednoho z krutých předků tohoto rodu a zapříčinil vznik legendy. A ta atmosféra mlžných nocí, kterými se táhlo hrozivé vytí psa... No nevyjděte si pak na procházku, že?! :) Detektivní zápletka mě bavila a vedlejší linie s uprchlým trestancem přidávala příběhu napětí. Opravuji svoje původní hodnocení a po druhém přečtení dávám plný počet - protože Pes baskervillský je jeden z mála příběhů, který si plný počet opravdu zaslouží.

Darcy
16.10.2013 4 z 5

Pěkná kniha s velmi čtivým příběhem.

Rawen616
07.10.2013 3 z 5

Přiznám se, že Sherlock mě zase až tolik nechytil jak jsem doufal. Tahle kniha má mnohem lepší atmosféru než příběh.

MahulenaK
23.09.2013 5 z 5

SH je prostě nejvíc...

Hory
15.09.2013 4 z 5

Výborně napsaný, čtivý a nenáročný příběh. Styl psaní mi připomíná Agathu Christie a její Poirotovky :) Člověk se nechá vtáhnout do děje a pak už jen sleduje, jak celý případ na konci daný detektiv mistrně vyřeší. Když k tomu přidám detailně popsané ponuré prostředí anglického venkova, je z toho knížka jako víno...doporučuji :)

Vendiii1
10.09.2013 4 z 5

Po shlédnutí seriálu "Sherlock" od BBC jsem se stala Sherlockem Holmesem jaksi.. "posedlá" (:D), takže tahle knížka pro mě byla jakási povinnost. Další Sherlockovy knihy budou určitě následovat:)

Standa Šebek
03.09.2013 5 z 5

Skvělá detektivka, která ale vyniká především nádhernou atmosférou pochmurných skotských blat, krásný příklad téměř gotického románu.

BlackFun
01.09.2013 5 z 5

Tato knížka patří mezi mé velké oblíbence, četla jsem ji od dětství už mockrát. Má jen jednu chybu.. už si ji až moc dobře pamatuji :(