Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3844 483

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Mr.Fox
02.11.2018 4 z 5

Sherlocku Holmesovi jako literární postavě jsem se vždy vyhýbal jako čert kříži. Příběh se mi líbil, avšak... Nemohu si pomoci, čekal jsem trochu více. Kór po zhlédnutí divadelní inscenace Jihočeského divadla na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Většinou jsou divadelní či filmová ztvárnění knižních předloh o mnoho okleštěna, avšak zde tomu bylo naopak. Inscenace mi v mnoha bodech přišla zajímavější a hodnotnější, též úprava děje mi zapadala do celého příběhu lépe.

Srni
02.11.2018 5 z 5

Od dětství oblíbený hororový příběh a asi nejoblíbenější detektivka s Sherlokem.

Petulla72
23.10.2018 5 z 5

Příběh je napsaný dokonale, ačkoliv jde o spisovnou češtinu čte se to krásně. Jde vidět že pan Doyle měl bohatou slovní zásobu. Můžeme vidět rozdíly mezi knížkou a filmy/seriály jak v chováni Watsona tak v chování Sherlocka.

Hotovson
17.10.2018 5 z 5

Paráda! Kdysi jsem viděl film, ale to už je opravdu hodně dávno, knížku jsem čet prvně. O to lepší byla pro mě atmosféra (jediný, co si z filmu pamatuju je svítící pes), kterou jsem si sám vykresil v hlavě no a na blata bych za tmy asi nevlez, pes nepes.

Knihoholka.
01.10.2018 5 z 5

Detektivky příliš nečtu, ale tahle je naprosto skvělá.

JoSvob
16.09.2018 5 z 5

Detektivni klasika vsech klasik. Jak ke knizce, tak i k jejimu filmovemu zpracovani se pomerne casto vracim. Atmosfera potemnelych vresovist a blat je uchvatna, zapletka i vyvrcholeni necekane. A diky malo stranam jsem ji navic stihla precist za jedinou noc. Srdcovka!

loskatos
05.09.2018 5 z 5

Doylovi jsem propadl ještě jako dítě a do pozdního dospělého věku jsem všechna jeho díla měl přečtená mnohokrát. Pes Baskervillský je rozhodně na vrcholu knížek s proslulým detektivem. Tak krásně jako Doyle umí postavy (dodnes) rozkreslit málokterý autor. Stejně tak ponurou atmosféru jižního Devonu. Už teď se těším, až se někdy ke knize vrátím.

SSTknihy
04.09.2018 5 z 5

Ponuré venkovské sídlo, neprostupná mlha se převaluje na chladných blatech, mezi kameny probleskuje zář očí krvelačné bestie a sir Henry Baskerville přijíždí, nic zlého netuše, na své panství... Prostě klasika s velkým K, detektivka, která vtáhne, uchvátí, napne i pobaví. Miluju knižní i filmové zpracování a mimochodem i jako rozhlasová hra je příběh vynikající!

PetuliX
02.09.2018 5 z 5

Detektivní příběhy moc nevyhledávám, ale do téhle knihy jsem se zamilovala! Naprosto skvěle napsané, nečekané, málokdo brzo odhalí vraha, plné zvratů. Ne příliš přehnaně popsaná Anglie a její venkov, vykreslení charakterů na výbornou.

Ran
30.08.2018 5 z 5

Příběh je skvěle napsaný a plný nečekaných zvratů.

frantisek8863
28.08.2018 4 z 5

Naprostá detektivní klasika, jako kluci jsme byly uchváceni atmosférou strašidelného vyprávění, chmurným venkovským panstvím, zrádnými bažinami a smrtící rodinné kletbě.

MišelFly
15.08.2018 5 z 5

Na to, že nečtu vůbec detektivky jsem se do té to knihy zamilovala!

Tclaw
07.08.2018 5 z 5

S odstupem pár dní po dočtení si ani sám neuvědomím, proč mě ten příběh tak moc vtáhl, že jsem to musel přečíst jedním dechem. Ale stalo se a myslím, že to mají knížky za úkol. Takže i když byl příběh lehce natahovaný a celkově na dnešní dobu to je "slabé", musím za plný počet hvězd.

Marekh
20.07.2018 4 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem přečetl od tohoto autora.

Líbil se mi styl, jak byla kniha napsána, líbilo se mi prostředí anglického venkova, kde se děj odehrával (bažiny, močály). Místy měla kniha strašidelnou atmosféru. :)

Přebal knihy je moc pěkný. :)

speciale88
18.07.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem již jednou četla a vrátila jsem se k ní znova pro mě oblíbená Sherlockovka.

Aki12
17.07.2018 3 z 5

Arthurův styl a celkově Sherlock se mi strašně líbí, ale tohle mě zklamalo. Vraha jsem objevil už ve čtvrté kapitole. Kvůli tomu se mi děj strašně protáhl. V jedné části jsem si dokonce říkal, proč má Sherlock s Watsonem takovou trpělivost, když tady to bylo jasné jako facka!
Za mě, jeden z nejslabších Doylových příběhů!

Joges
16.07.2018 5 z 5

Kdo by neznal tenhle starý příběh. Líbil se mi už kdysi dávno jako film i jako kniha. Nedávno jsem Psa Baskervillského poslouchal jako audioknihu a myslel jsem, že mě už nezaujme a nepřekvapí. Omyl. Závěrečná třetina knihy je velmi dobře napsaná, takže nezbývá nic, než detektivku jen ocenit.

janulka1310
15.07.2018 5 z 5

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě, abych měla něco do kategorie - žánr, který nikdy nečtu :) A musím říct, že jsem mile překvapena, kniha mě úplně pohltila a velmi bavila.

werewolf88
30.06.2018 5 z 5

Poprvé jsem viděl psa baskervillskýho jako film, někdy v druhé polovině 80. let u babi na černobílé televizi...civěl jsem na to jak v hypnoze a budil babi pokaždé, když jí padali oči abych se sám nebál .-) Tím příběhem o pekelném psisku jsem byl ale úplně uhranutý a o pár let později jsem si konečně přečetl i knihu, nikdy nezapomenu... Pes baskervillský je prostě KULT!!! Kdo nezná, jako by nežil...

hellena1523
10.06.2018 4 z 5

Neskutečně dokonalá atmosféra! ACD mě i v těchto parných dnech přenesl na studená, ponurá londýnská blata. Jsem moc ráda, že jsem dala aspoň jednu Holmesovku, ale - jak se říká - dobrého pomálu, takže mi asi stačilo. Ale byl to prima zážitek!