Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3844 483

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Filip555
05.05.2019 5 z 5

Mám rád postavu Sherlocka Holmese a ani kniha mě nezklamala. Ideální čtení nejen pro milovníky detektivek.

Sam33
05.05.2019 4 z 5

Má první kniha o Holmesovi, kterou jsem četla. Asi zůstane i navždy jediná, jelikož mě Holmes nijak zvlášť nezaujal, a ani žádný milovník detektivek nejsem. Ale je to klasika a určitě nelituji toho, že jsem ji přečetla.

Dolina
22.04.2019 5 z 5

Sherlock Holmes je můj nový oblíbený superhrdina.

tanya139
25.03.2019 3 z 5

Existuje důvod, proč jsou knihy se Sherlockem Holmesem tak oblíbené. Mám ráda styl knihy, který nám krásně zprostředkuje tehdejší období. Líbí se mi také, jak jsou případy promyšlené. Ale opět i u tohoto autora musím podotknout, že mám raději méně známé knihy. Každý kdo má rád styl A. C. Doyla by neměl skončit u děl jako je Pes baskervillský nebo třeba Studie v šarlatové, ale zkusit i další

jfialova
18.03.2019 4 z 5

Moje první kniha se Sherlockem Holmesem v hlavní roli. Sir Doyle byl génius.

Junne
08.03.2019 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že BBC dělá padouchy psychopaty, aby byli zajímavější, ale jak vidno, Doyle už je psychopaty udělal sám. Kniha mě nezklamala.

Ajrad1981
27.02.2019 5 z 5

Nepřekonatelný Holmes. Tenhle jeho případ mám asi nejradši.

skořice
10.02.2019 4 z 5

Toto byla moje první knížka od tohoto autora a abych řekla pravdu, nezklamala. Začátek mě naprosto vtáhl a celou knihu jsem přečetla za pár dní. Jediné, co mi vyloženě vadilo, bylo, když mi lidi, kteří knihu ani nečetli, pořád říkali, že ví, jak to skončí a že je to přece jasné... Ano, konec mi přišel trochu předvídatelný, a proto dávám jen čtyři hvězdy, ale komentáře ostatních mi vyloženě lezly na nervy...

jiriburda01
08.02.2019 5 z 5

Tajuplná detektivka a napínavá již od začátku. To, že jsem knihu četl ve slovenském jazyce, na kvalitě rozhodně neubralo. Podle mě byla kniha ve slovenštině dokonce lepší, nežli v češtině.

Anoell
04.02.2019 5 z 5

Abych pravdu řekla, nikdy by mě nenapadlo, že by mě mohl Sherlock Holmes bavit. Detektivkám holduju maximálně tak v televizi, ale že bych sáhla i po tištěné verzi? Kdepak. Přesto jsem se k této dostala a byla jsem mile překvapena. Ačkoliv jsem zápletku a její rozuzlení znala předem, i tak mě čtení moc bavilo a aspoň jsem svou znalost obohatila pár informacemi okolo. Ačkoliv je kniha staršího data, čte se opravdu dobře a příběh je poutavý. Pan Doyle popisem okolí skvěle navozuje atmosféru. A jako další plus bych dodala to, že je to celé vyprávěno z pohledu sympatického dr. Watsona. (Nejen) k maturitě doporučuji.

Avila
03.02.2019 5 z 5

Stará dobrá klasika.... Ke které není potřeba psát dlouhé komentáře. Skvěle vystavěný příběh s výborně vykreslenou ponurou atmosférou vřesovišť....

jiriburda01
30.01.2019 5 z 5

Sice jsem knihu četl ve slovenštině, ale rozhodně to na kvalitě neztratilo. Od začátku napínavé

Elen telemna
28.01.2019 4 z 5

Nemůžu si stěžovat. Kniha byla velice dobrá, děj rychle utíkal, měl spád a postavy byly velmi pěkně vylíčené. Naprosto mě fascinovaly Holmesovy myšlenkové pochody a doktora Watsona prostě nemůžete nemít rádi.
Musím se přiznat, že detektivky moc nečtu, ale téhle knížky opravdu nelituju. Bylo super přečíst si po dlouhé době opět něco kvalitního. Jen jsem nestrefila zrovna nejlepší překlad.

CleoXandra
08.01.2019 4 z 5

Naprostá klasika, ať si říká kdo chce co chce. Doyleovy kultovní detektivky nelze hodnotit běžnými měřítky. Ve své době ovlivnily další vývoj daného žánru a tak je nutno na ně nahlížet.

Mamosvain
02.01.2019 5 z 5

Tak toto je další mistrovská povinná literatura, kterou si odškrtávám ze svého seznamu. Detektivní příběh známého detektiva prý v této knize upadá narozdíl od jeho kratších povídek, ovšem pro člověka jako já, pro nějž byla tato kniha první přímá četba se Sherlockem Holmesem, se jedná o velmi kvalitní četbu.
Těším se, až si přečtu ostatní Doylovi knihy! Doporučuji!

Eeli
24.12.2018 4 z 5

Asi nejznámější případ Sherlocka Holmese a jeho pomocníka dr. Watsona, který jistě není zapotřebí zdlouhavě komentovat. Stručně tedy - čtivo příjemné, poklidně plynoucí, místy napínavé, skvěle vykreslená pochmurná atmosféra, výtečně popsané prostředí.

Scathia
19.12.2018 5 z 5

Klasika, která je prostě jedinečná. Skvělé vykreslení prostředí a logický rámec, který je promyšlený do detailu.

KURACHJO2018
18.12.2018 5 z 5

Nádherná detektivka, kdy se při čtení bojíte i uprostřed vozu narvaného metra.
Mé cesty do práce a z práce byly doprovázeny touto knihou a jen jsem litoval, že z Čerňáku na Luka je to jen ani ne hodinka cesty

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Detektivní klasika.

mtrefil1
30.11.2018 5 z 5

Úžasná detektivka, které lze vyktout snad jen trochu méně Sherlocka. Snad vše už bylo řečeno, a tak také přidám šest hvězdiček