Perunova krev I.

Perunova krev I. https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179587/bmid_perunova-krev-i-BRt-179587.png 4 832 128

Perunova krev série

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější.... celý text

vaby
01.01.2018 5 z 5

Super!

Kalamajka
18.12.2017

Jsem si naprosto jistý, že pan Kotleta je fanouškem, nebo aspoň viděl seriál true blood. Inspirace tímto seriálem je nepopiratelná. Nad spoustou hlášek alá griotka z babičina špajzu jsem se smál na celé kolo :))) Jako vždy 5*

KAREL6725
15.11.2017 5 z 5

Literární řezník napsal další výbornou knihu. Drsná jízda, vlkodlaci, upíři, teroristi ,magie, Co si přát víc, spousta zbraní , spousta krve, spousta akce. Kdo má rád knihy pana Kotlety tak toho kniha pohltí a nepřestane dokud to nedočte. Tak, že hurá na druhý díl. Doporučuji a jasný plný počet hvězd.

kethy
30.10.2017 4 z 5

Po luxusním Bratrstvu krve jsem se bála, že mistr trochu poleví. Nepolevil tak moc, ale zase nějak moc nezazářil. Ano, je to ironická sranda, upíři, vlkodlaci a další aci, ale něco málo tomu chybělo do pěti hvězd. Tohletady už prostě bylo, jen to dostalo jiný a lepší nádech. Ale i tak se to dobře a rychle čte a není problém po dočtení druhého dílu se k tomuto vrátit. Je to jedna z těch knih, jejichž příběh se neomrzí. Tak hurá na dvojku.

Lenka40
03.10.2017 4 z 5

Opět dobře napsaná kniha od Františka. Slovanští bohové , váleční veteráni, přátelství ,láska , sex ,boj o moc to vše můžete v této knize najít. Tak hurá na druhý díl , už se těším jak to vše dopadne.

lugh
23.09.2017 2 z 5

(SPOILER) Kotleta, jako vždy spojení nadpřirozena s brutalitou, sexem a symbolikou nadčlověka. Ne, že by se knihy nedali číst, ale po přečtení Bratrstva krve a těchto dvou dílů v nich neobjevíte nic nového. Kladně hodnotím propojení slovanské mytologie i když velmi volně s příběhem. Musím přiznat, že z příběhu cítím tvorbu Juraje Červenáka, ale to , že se jím autor inspiroval není nic zavrženíhodného. Celkem měl pobavily profily slovanských bohů a jejich vývoj staletími, Perun jako mnich Petr, který žije v klášteře a zabíjí , aby mohl být zabit je opravdu zajímavá myšlenka. Hodnotím oba díly v jednom komentáři.

kubrus
08.08.2017 4 z 5

Hodně dobrá, ale bratrstvo krve ještě o chlup lepší :)

markuc
12.07.2017 4 z 5

narez od zacatku az do konce, skoda kratkosti knihy (spis muj povzdech, nez kritika) - druhy dil z meho pohledu nutnosti

Melisandra
10.07.2017 4 z 5

Tato kniha mne velice bavila tak jako i ostatní knihy od pana Kotlety. :)

Steew
08.07.2017 4 z 5

Čtivé řezačky, občas vtipné hlášky... celkově fajná oddechovka.

Alezi76
23.05.2017 4 z 5

Moje první přečtená kniha od Kotlety. Je to prostě maso (krev), u kterého se nemusí moc přemýšlet. Bitky jsou pěkně popsané, a některé hlášky mě dostaly. Jsem zvědavý na další pokračování.

HŠ
30.03.2017 1 z 5

Dočteno silou vůle a taky tím, že jsem to četla na dovolené. Měla jsem z děje pocit, že všechno už tu jednou bylo. Dvojku číst nehodlám.

RoseMadder
23.03.2017 4 z 5

Dobrej Kotleta

HNEDOOCKA
27.02.2017 5 z 5

Super, líbilo se to moc..

dpxcz
06.08.2016 3 z 5

Akční, vtipné, nenáročné... Taková oddechovka.

Praetorian
09.06.2016 1 z 5

Rychlé a nenáročné čtivo bez sofistikovanější zápletky. Některé nápady vtipné, ale nedotažené. Akce skoro jako přes kopírák. Že tenhle typ knih dneska slaví úspěch, je svým způsobem smutné. Ale když se to líbí...

Teron
05.06.2016 2 z 5

Ehh...někde v půlce svazku by to vyšlo i na cca 3,5 hvzědičky, ale ve výsledku se musím vrátit k původnímu konstatování, že tyhle svazky jsou jako Seagalovky - přečtete si jeden a četli jste všechny. Napsaný to není zle, jen je to něco jako náhodný generátor dějového řetězu, který za sebou chrlí součástky typu střet, vyjebání/brutální porážka útěk, úspěch, střet, ohrožení, vyjebání, porážka,utěk, zbrojení, ohrožení, střet a tak pořád dokola. Zajímavý je, že v knižní podobě tenhle systém evidentně všichni žerou, ve filmové se drží někde mezi 20 - 50 procenty.
Nápad se slovanskými bohy není rozhodně špatný, ale jako urban fantasy je zpracován zoufale průměrně a v mnohém připomíná Ntý klon Diabla - jen změníte pozadí a přejmenujete hrdiny, ale výsledek je opět jak přes kopírák.
Výhodou ale je, že se takový svazek dá jen proskenovat a člověk s ním neztrácí moc času:-)

Aoedann
23.03.2016 5 z 5

Tato kniha (společně s druhým dílem) se ke mně dostala zrovna v době, kdy jsme měli cyklisťák, takže jsem na večer potřeboval oddechovku pocelým dnu šlapání a pak odpoledni u ohně. Trefilo se to přesně do toho jednoduchýho myšmaše, kterej jsem zrovna potřeboval, ale zároveň se tam objevuje spousta slovanských bohů, bohyň a tvorů, proto dávám vysoké hodnocení.

Claudius
28.02.2016 4 z 5

Přesně to, co jsem od mistra Kotlety čekal. Krev, mystika, brutální řežby, děj jde z akce do akce. Navíc opět zde máme ostřílenou, sympatickou hlavní postavu, což je v podstatě jen další Jan Bezzemek, jen mladší a smrtelnější. A taky svou nadpřirozenou sílu nečerpá z krve, ale z... však vy víte z čeho.

tony64
24.11.2015

Mam rad oddechovky a Kotleta je zarukou,ze se pobavim a neusnu.Neni treba cist jen vazne veci a clovek,ktery si umi udelat sam ze sebe legraci,je dobrym korenim proti nemastne a neslane chuti mnohych knih.Mozna,ze Vlci trochu nasadi latku jeho tvorbe.Uvidime.