Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2419 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

PetrJohn
23.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupil skoro hnedka po vydani. Dlouho mi lezela cela serie Percyho v knihovne, nez jsem se odhodlal ji zacit cist. Nejprve se mi do ni nechtelo, tak trochu jsem ocekaval, ze me ta kniha zklame. Mylil jsem se. Nakonec mne kniha velmi mile prekvapila. A jsem rad, ze se,mi tento pribeh dostal pod ruku a mohl jsem si ho precist. Myslim si, ze R. Riordan je skvelym spisovatelem a urcite si od neho jeste neco prectu. Recka mytologie je uchvatna a v podani Ricka je zabavna. Pribeh je velmi dobre napsan a mnohokrat me samotny pribeh natolik upoutal, ze jsem se pristihl, jak nevnimam realitu. Doslova jsem si pripadal jako bych byl ve viru deni. :-)

verulik196
30.01.2019 5 z 5

Na Percyho Jacksona jsem se chystala opravdu hodně dlouho a vlastně ani nevím, proč jsem čtení této série tak odkládala. Teď se ale konečně můžu připojit k tomu davu, co se považuje za jeho fanoušky. Tak hurá na další díl!

MonaLisa42
27.01.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem poprvé četla, když jsem byla mladší. Nyní jsem se k ní vrátila. Překvapilo mě, že mě vtáhla do děje a zaujala stejně jako kdysi. Už od dětství mám ráda řecké bohy a zde jsou skvěle vsazeni do dnešní doby.
V knize se stále něco děje a postavy přímo zbožňuju. Ani mi nevadí, že se jedná o 12 leté děti. Moc se mi líbí názvy kapitol a veršované proroctví. Této knize nemám co vytknout, a tak dávám plný počet hvězdiček, jedná se o skvělou knihu. Děkuji!!!

Susinek13
01.01.2019 5 z 5

Díky téhle knize jsem se odhodlala vůbec knihy číst... Kniha je čtivá a nestrácela kontakt se čtenářem(což opravdu oceňuju).
Knihu bych doporučila spíše mladšímu publiku kolem deseti let, kteří se do knižního světa moc nehrnou...

Tuhle knihu mají tendenci lidé srovnávat s filmem... Prosím nedělejte, mezi filmem a knihou udělejte tlustou čáru a neřešte to. Film vnímám jen jako něco co prostě nějak vznikla. Původního díla se drží minimálně a bude lepší, když film a knihu budete vnímat jako dva rozdílné příběhy.

Etule
15.12.2018 3 z 5

Už je tomu pár let, co jsem viděla stejnojmenný film. Docela mě bavil, ale nebylo to nic extra. Na Riordana slyším odevšad jen chválu, tak jsem si řekla, že si tedy od něj něco přečtu. Z filmu si pamatuju opravdu jen útržky, ale i tak byl dost jiný než samotná kniha. Což je v podstatě dobře.
Docela mě překvapilo, jak děj odsýpal, páč jsem pak vyjeveně zírala, že to má 400 stránek. V eknize to nebylo poznat. Nicméně postavy se mi docela zamlouvaly, mám ráda mytologii, takže se mi to opravdu dobře četlo. Naštěstí tam nebyla žádná postava, která by mě přímo rozčilovala, což je rozhodně plus. Samozřejmě je poznat, že je to pro mladší čtenáře, do jejichž věkové kategorie už pár let nespadám. Přesto se na další díla autora podívám zblízka.

Pája20
27.11.2018 5 z 5

Top Top Top tuto serii už jsem jednou četl a strašně rád se po letech vracím k něčemu co mi líbí. Jsem fanoušek čehokoliv co je součástí Řecké mytologie a historie. Za mě jedna z mých nejoblíbenějších serii od oblíbeného autora.

Ivka14
24.11.2018 4 z 5

Dost mě baví řecká mytologie a tohle bylo fakt dobré. Vůbec se mi nechtělo knihu opouštět a budu muset brzy sehnat další díl,protože se nemůžu dočkat až se znovu setkám s Percy a Annabeth. :)

lenkie
24.11.2018 5 z 5

hezká knížka vžila jsem se do hlavní postavy
doporučuju

PaniWiga
22.11.2018 5 z 5

Bezva kniha, děj krásně ubíhá, myšlenka přenést bohy z Olympu do současnosti je výborná. I když sem tam samozřejmě něco nesedí (něco bůh zařídit může, jindy zase ne), člověk to rád přehlédne a čte a čte dokud není konec. Navíc si nenásilně připomeneme spoustu informací o řecké mytologii. Jen bych řekla, že hrdina se chová na 12 let dost dospěle (asi je to ta jeho božská polovina).

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Co více dodat než plný počet hvězd. Rick Riordan je skvělý autor, který píše čtivě, zábavnou, ale i naučnou formou. Ovšem ne takovým nuceným způsobem, jak to do vás hustí ve škole. U této knížky i jejich pokračování se budete v jednom kuse smát, ale místy si i popláčete nebo si budete kvůli nervům kousat nehty. Teď možná malinko přeháním, ale báječné čtení to rozhodně bylo.

Aivinka
23.10.2018 5 z 5

Možná jsem udělala chybu a podívala jsem se nejprve na film. I tak ale musím tuto knížku pochválit za její laskavé vyprávění, napětí a originální nápad. Percy Jackson je úžasná knižní postava, která vám okamžitě přiroste k srdci. Oceňuji i vtipné scény, jimiž je příběh prokládán.

Mystig
22.10.2018 5 z 5

Asi jako polovina čtenářů jsem jako první viděla film, který se mi líbil. Už od mala hltám starověk a ač u mě vede Egypt, antické Řecko je jen o chlup v závěsu. S přibývajícím věkem mě tato vášeň neopustila a tak jsem se rozhodla osvětlit si pravdivost filmu knihami. Ve svých 23 letech (pěkné zpoždění, já vím :D ) jsem se vrhla na sérii, která se mi líbila, byla velmi čtivá, Percyho jízlivý humor vždy pobavil a prakticky nikdy jsem se nenudila. Vytkla bych jen některé až alarmující výstřednosti ve vzhledu některých postav a naprostou zaujatost západní civilizací, což je vzhledem k původu autora pochopitelné ale stejně jednání jako "Olymp se stěhuje s centrem moci a proto je v Americe a Evropa je naprosto low." navíc, když právě ta "low" Evropa dala vzniknout samotnému námětu... mi mnohdy pilo krev. Tak či onak jsem si jistá, že se v budoucnu do Tábora polokrevných zase vrátím. :)

Lucy1905
12.10.2018 5 z 5

Jak já miluju řeckou mytologii. Již před přečtením tohoto fantasy pokladu jsem měla trochu znalosti řecké mytologie, myšleno jaký Bůh vládne čemu a nějaké ty hrdiny. Četbou této až neuvěřitelně čtivé knihy, do které se hodně rychle vžijete, jsem si rozšířila znalosti, což nikdy nemůže být na škodu. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

meredith6677
04.10.2018 5 z 5

Když jsem si pořídila celou sérii Percyho, říkala jsem si, jestli přeskočit první díl, když jsem ho viděla zfilmovaný... jsem ale tai ráda, že jsem to neudělala. Film a kniha jsou nebe a dudy. Kniha je nepopsatelně čtivá a poutavá. Film neobsahuje ani z poloviny toho, co má kniha. Za první díl dávám 5 hvězdiček.

Souky02
22.09.2018 5 z 5

Hraničářův učeň je moje srdcovka. První díl jsem dostala k dvanáctým narozeninám od mé sestry a doteď jsem ji za to vděčná. Sice je to určené pro mladší čtenáře, ale i tak se k tomu ráda po letech vracím.

To jak se postavy vyvíjí je úžasné. Ať už Will, Horác či Halt, každý z nich je speciální a originální, těžké si je neoblíbit.
Navždy na to budu v dobrém vzpomínat.

Souky02
22.09.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Skvělé postavy a napínavý příběh. Styl psaní Ricka Riordana je velmi příjemný a nedovolí vám se od knihy odtrhnout.

DUNIKO
07.09.2018 5 z 5

Opravdu opravdu skvěle.

zdenka1104
30.08.2018 4 z 5

Poprvé jsem viděla film a strašně jsem nechápala,co se na tom lidem nelíbí. Po přečtení prvního dílu už to chapu. :D Sakra, jak můžou napsat podle předlohy Percyho Jacksona. Kniha je úplně, ale úplně o něčem jiným a za mě teda je super. :) Člověk by řekl, že už je na takový žánr moc stary, ale co.... když to baví, tak to bavi. :D

Marla
15.07.2018 5 z 5

Na světě jsem už opravdu velice dlouho, takže podle zařazení do žánru vůbec nejsem vhodný čtenář. Nicméně jelikož se mi líbil film, pojala jsem jako výzvu přečíst i knihu./Když by to bylo k nečtení, dá se vždycky odložit..../. ALE čtení jsem si užila, je to napínavé, hravé a dobrodružné a obzvláště jsem ocenila vtípek s Houdinim.

dancadragneel
28.06.2018 5 z 5

Na Percyho Jacksona už jsem se připravovala asi čtyři roky a díky své kamarádce jsem ho dostala do ruky. Hodne jsem se bála, že už to nebude ono, ale mile mě překvapil. Prostě příběh poloboha má i v mém věku něco do sebe.