Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2419 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

evelis48
14.06.2018 4 z 5

Celkem jsem se bála, že Percy Jackson v mých 20 letech už nebude to pravé ořechové. Ale spletla jsem se. Knížka je naprosto skvělá, jen mi po většinu času hodně nesedělo, že hlavním hrdinům je teprve dvanáct let. Možná i chápu, proč je ve filmu postaršili. Jinak super, Riordan má svělý styl vyprávění, často jsem se zasmála a názvy kapitol jsou jednoduše legendární. :D

Magiclucy
21.05.2018 5 z 5

Ke čtení Percyho Jacksona jsem se chystala už dlouho a musím říct, že mě kniha nezklamala. Líbil se mi způsob psaní a kniha mě i několikrát velmi rozesmála. Nemůžu se už dočkat až začnu číst i další díly. :)

Francesca14
12.05.2018 4 z 5

Bála jsem se, jestli začít s PJ v patnácti není trochu pozdě a jestli vůbec ještě existuje šance, že mě to bude bavit, ale tahle série zjevně není populární pro nic za nic. Percy je skvělá, sympatická a vtipná hlavní postava, názvy kapitol jsou super a celý svět bohů a letní tábor je dobrý a moc dobře zpracovaný nápad a ještě vás naučí to, při čem v hodině literatury nedáváte moc pozor. Kniha mě bavila, dobře se četla a hned co to půjde se vrhnu na další díly. Dala bych jí skoro i všechny hvězdičky, ale přece jen tam byly věci, které mi trošku vadily. Za prvé mi trochu nesedělo, že zabránit třetí světové mají tři dvanáctileté děti (ok, Grover byl o trochu starší) - já si ve dvanácti akorát dělala starosti s tím, že kdyby mi před rokem opravdu přišel dopis do Bradavic, tak by se mi hrozně stýskalo po rodičích. Pak jsem Percymu nevěřila jeho reakci na možná-smrt jeho matky. Ačkoliv doufal, že ji bude moct vysvobodit, vůbec mi jeho chování a pocity nepřišly opravdové a pravděpodobné. A taky mě první půlka knihy tolik nevtáhla, to spíš až ke konci. Takže čtyři hvězdičky a jsem zvědavá na pokračování. (A jsem jediná, kdo je tak trochu zamilovaný do Poseidóna?)

AniS1
05.05.2018 5 z 5

Četla jsem to, když jsem byla malá (11 let) a do teď to miluju. První díl jsem přečetla asi 6x. :)))
Nevím, proč by se to mělo srovnávat s Harrym, co se mě týče je Percy Jackson 1000 000x lepší.

Jeronym
04.05.2018 5 z 5

Cože? Hlavnímu hrdinovi je 12 let? Z Harry Pottera už jsem teda vyrostl. To jsem si alespoň myslel.
Se skepsí jsem obrátil pár stránek, zjistil jsem, že se to čte velmi dobře. Přiučil jsem se něčemu z řecké mytologie a bylo to dokonce tak napínavé, že jsem to přelouskal za dva dny a to už u mě dávno není zvykem.
Úplně na vás dejchne ten mystický svět.
Takže jsem byl nakonec nejspíš uvrtán do celé pětidílné série a to ani nemluvím o severské mytologii.

Žožik
27.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla velice rychle. Příběh je zajímavý a nutí vás číst stále dál. Postavy mi byly sympatické. Asi nemám co bych vytkla.

Safira55
15.04.2018 5 z 5

Krasné počteníčko

NikolettaHole
11.03.2018 5 z 5

Viděla jsem film a dlouho se odhodlávala ke knize. Kniha je naprosto výborná, čtivá, postavy jsou sympatické a nemohla jsem se odtrhnout.

DracoMalfoy
28.02.2018 5 z 5

Percy byl přesně takový, jaký by měl hrdina být. Vtipný, sarkastický, chytrý, chytrý a obětavý. I když musím říct, že jsem na začátku měla pocit, že čtu o Pottrovském Percym... Příběh byl úžasný a kniha se mi moc líbila, jen kdyby měla menší písmenka.

Tesinka_Laufey
15.02.2018 5 z 5

Dlouho jsem se Percymu bránila...Bála jsem se, že ho budu neustále přirovnávat k Harrymu, ale Rick dokázal nemožné...Percyho jsem si zamilovala hned od první stránky a stal se prvním kladným hrdinou, kterého jsem si oblíbila. Je v určitých věcech podobný Harrymu, ale pro mě je mnohem lepší. Teď se k němu stále znovu a znovu vracím. Jediný zápor vidím ve vývoji Lukova příběhu. Je velká škoda, že film tak pokazili.

Klára2216
29.01.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem si jí tedy až potom, co jsem viděla film, ale přesto to bylo pěkné. Jen škoda, že mě tato série minula v období, kdy jsem byla mladší, protože bych si to určitě užila o něco více. Proto 3 hvězdičky.

Ree
24.01.2018 4 z 5

Percy Jackson je další oddechová knížka, která je určena pro mladé čtenáře, ale neurazí ani ty dospělé. Řeckou mytologii mám ráda a Percyho sarkasmus mě baví. Přesto se mou nejoblíbenější postavou stal Hádes.
Rozhodně se těším na další díly.

Leanis
19.01.2018 5 z 5

Kniha, ke které se neustále vracím, směju se při čtení nahlas a nemůžu se odtrhnout. Naprosto skvělý a originální námět, příběh neomrzí ani po desátém čtení a skvěle charakterizovaný postavy. Pecka.

Hermiona8703
10.01.2018 4 z 5

Moc hezký příběh o dalším vyvoleném. Docela jsem se bála číst to, protože je to přece jen o dvanáctiletém chlapci, ale obavy byly zbytečné! Líbil se mi styl psaní z pohledu hlavního hrdiny a jak k nám vlastně mluvil. Navíc jsem se u několika scén smála a culila, což se taky moc často neděje. Jestli vám sedl Harry, tak ani tohle nebude krok vedle. Doporučuji spíše pro mladší, ale uvidíme jak budou vypadat další díly.

Špion
04.01.2018

Super kniha,dporučuji

Govrid
02.01.2018 5 z 5

Viděl jsem dříve film než knihu, ale i tak jsem si to užil - doporučuji všem...

terka0056
25.12.2017

Dorbrá knížka, těším se na další díly. Film se mi nelíbil, ale kniha ano. Libí se mi, že je to o Řecké mytologii, ale zároveň je to psaný jednoduchou, dobrodružnou a mnohdy i vtipnou formou. Dospělím bych to ale nedoporučovala

Kouky
23.11.2017 5 z 5

Řecké báje a pověsti tak, jako ještě nikdy předtím. Kniha určená pro mladší čtenáře, ale najdou se zde věci, které donutí zamyslet se i starší osoby. Hlavní hrdina typický klaďas s dobrým srdcem. K němu se přidají vtipálek Grover a odvážná Annabeth a máme tady trojici hrdinů, se kterou můžeme strávit spoustu příjemného času. Laťka nastavená hodně vysoko.

MorriconeTheGod
09.11.2017 4 z 5

Ani nevím, jak mi to přišlo pod ruku, když zdaleka nepatřím do cílové věkové skupiny. Ale stejně mě to docela zabavilo. Je to samozřejmě v mnoha ohledech hrozně pitomé, ale nebylo by ode mě fér to kritizovat.

Bára91
17.10.2017 5 z 5