Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1912 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

SknihouVrukách
29.11.2017 4 z 5

Lepšie ako prvy diel. Viac napínavé, ale iba 3,75*/5* za koniec. Dala by som inak 4*

Lucik100
18.10.2017 5 z 5

Super pokračování, už se vrhám na další díl.

Demonius
08.10.2017 4 z 5

Z celé série Percyho, je právě tato (dle mého názoru) nejslabší kniha, ale ne že by se nedala číst, příběh zajímavý, ale po grandiózní jedničce, tahle lehce zaostávala. Do příběhu se nám přidala nová postava Tyson, a rozhodně se mi líbilo prohloubení postavy Clarice, která stále působí jako zlomyslná blbka s egem na pochodu. Nejvíc se mi líbil konec, náhled na interakci mezi postavami z jiného pohledu... potěšilo

kyticka152
29.09.2017 4 z 5

Kniha mě ze začátku nebavila. Ale po prokousání 100 stranami to stálo za to. A konec skončil velmi otevřeně. Ráda si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení!

Melancholie
24.08.2017

Železným korábem s posádkou kostlivců vydáš se do noci,

najdeš cos hledala, nezdar tě čeká však bez přátel pomoci.

Zoufalství, beznaděj do konce života,

domů tě ponese na křídlech samota.

Aki12
24.08.2017 4 z 5

Druhý díl skončí otevřeně a to snad tím největším zvratem v knize. Takže, kdo zamíchá dějem v pokračování? Oproti prvnímu dílu mě kniha zaujala více. Více napětí, humoru a procítěnosti. Zajímavý psychologický ráz měl nový kamarád Percyho-Tyson. Knihu určitě doporučuji všem. Myslím, že se bude více líbit mládeži, protože není těžká na pochopení a je to spíše oddechové čtení.

Pasadenka
23.08.2017 3 z 5

Kvalitou obdoba jedničky. Po filmech je fajn počíst si, jak to měl autor skutečně namyšlené. Příběh byl opět fajn – což je opět za 3 ***. Oproti filmu ale chválím. Knižní předloha se nesnaží být tak „korektní a předvídatelná“, což je super. Ale to si velké studium nedovolí. Díky síle za knížky. ❤ Už se těším na další sérii od autora. Doufám, že se vypsal, vybudoval svět a bude to lepší. Ale… ještě mě čekají další 3 kousky z této série. :)

japan25
11.08.2017 3 z 5

Tahle kniha je čtivá ,ale předchozí díl byl o mnoha čtivější.

Lexa123
30.07.2017 4 z 5

Tak určitě si většina lidí co to četla podívala i na film a určitě si všimla obrovských nedostatků ve filmu. Např. Jak se dostali na to moře, nebo co se stalo s percyho bratrem tysnem,nebo třeba ostrov kyrke a spoustu dalších věcí.

ArwenEvenstar
11.07.2017 5 z 5

Senzace!

HankaHail
07.07.2017 4 z 5

První díl jsem hodnotila 4,5* , druhý hodnotím 4*. Děj byl rychlý, zábavný, skvěle se to četlo. Velice mě baví dozvídat se nové informace o bozích a jejich příběhy. Vadila mi tam jenom jedna věc, ale vadila opravdu hodně. A to byly divné, věci kterých si Percy nevšiml a přišly mu naprosto normální.

SPOILERY!!!
Má spolužáka, který je na svůj věk neuvěřitelně vysoký a nemůže se mu podívat do tváře. V bažině se z ničeho nic objeví koblihárna. Uprostřed Moře nestvůr jsou na ostrově lázně. A pár dalších drobností. A nic z toho mu nepřijde ani trochu zvláštní nebo podezřelé? To mě opravdu štvalo. Za to hvězda dolů.

JankaV80
27.06.2017 5 z 5

Když knihu otevřete, nemůžete se od ní otrhnout. Moc pěkně se čte, děj má rychlý spád a čtenář je ve střehu, co se Pecymu kde stane, kdo na něj zaútočí nebo vymyslí nějáký podrz. Rozhodně knihu doporučuji, kdo má rád svět fantasy, přijde si na své :-)

Mamosvain
28.05.2017 4 z 5

Zajímavé... Tento díl si vás získá téměř od začátku, kdy budete čekat, jaká "nestvůra" se z Tysona vyhrabe, protože - nebudeme si nic namlouvat - po minulém dílu vám bude jasné, že jeho chování a vzhled určitě nebudou jenom nějakou vadou na zdraví. Možná vás bude štvát, jak moc je Percy vůči Tysonovi zaujatý, ale tak každý na všechno máme o trochu odlišný názor, že?
Docela mě mrzí, že Luke a jeho 'zápletka' se objevuje jen velice okrajově a už se nemůžu dočkat, než se konečně pořádně zaplete do děje.
Díl mě bavil už o trochu víc a to asi proto, že byl Percy starší, protože já nejsem zrovna velkým fandou malých hrdinů... Doufám, že vám se bude líbit a doporučuji ji každému z vás ;)

BetyN.
23.04.2017 5 z 5

Čtivé, napínavé, vtipné, zábavné... Co víc si přát?

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Rickovy knihy a potažmo série, jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih. Zbožňuji je, přestože už poněkud odrůstám věku, cílové skupiny, ale jsou to mé srdcovky!

Smardik17
13.04.2017 5 z 5

Super počtení jdu na 3 díl

Olga.S
03.04.2017 5 z 5

Úžasné! :-)

Ailee
13.03.2017 4 z 5

Hrozně rychle se to četlo, jakmile to člověk otevřel. Odchylky od filmu naštěstí dokázaly udržet mou pozornost, ačkoli jsem o spoustu překvapení byla tím, že jsem nejprve viděla film, ochuzena.

PercyJacksonNez
10.02.2017

Miluju Percyho Jacksona (3,5dil

SarahRoyalAss
10.02.2017 5 z 5

Hodně jsem se u tohohle dílu bavila. Opravdu, skvělá kniha :D Oblíbila jsem si i Tysona, na to, že je to kyklop hromotluk a je opravdu ošklivý, tak je hrozně roztomilý malý bráška :) A Grover ve svatebních šatech nikdy neomrzí :D