Mechanický princ

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395970/bmid_mechanicky-princ-l0e-395970.jpg 5 1215 150

Pekelné stroje série

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Clockwork prince , 2011

marianna7090
18.02.2020 5 z 5

Bolo to lepšie. Omnoho lepšie a zaujímavejšie ako prvá kniha. Neviem či to bolo len tým, že mám romantické obdobie a dobrodružstvo či akcia mi nejak nechýbajú alebo to bolo Jemom, každopádne neľutujem čítanie tejto série. Lebo som sa obávala, že to tak bude. Našťastie ma Cassandra opäť presvedčila a nesklamala.

EllSeifert
22.12.2019 5 z 5

Skvělé pokračování, knihu jsem nechtěla dát z ruky. Magnus byl jako vždy úžasný, akorát ten milostný trojúhelník...

Adele02
13.12.2019 4 z 5

Sice to nebylo tak boží jak jednička, ale bavilo mě to! Má to skvělý spád a ne úplně všechno se dá odhadnout. Jenom teda škoda toho milostného trojúhelníku a dramatických eskapád, to si mohla odpustit.

Calla2002
23.11.2019 5 z 5

Jak by si mohl člověk vybrat? :DD Jem, Will...každý vyjímečný svým způsobem a dělají zmatek v srdci Tesse i mně xD nevím co mám ohledně nich dělat a ani nevím komu fandím, každou chvíli je to někdo jiný :DDD každopádně, mimo tento milostný trojúhelník, je to super, děj se netáhne, pořád je tam něco nového a na povrch vyplouvají tajemství a šokující objevení, plus dramatický konec. Dokonalý!

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Možná by to chtělo víc děje a trochu méně vzdychající Tessy. No, ale je to Clareová, takže...

crazyslunicko
14.10.2019 5 z 5

SPOILER
Druhý díl se mi líbil o hodně víc než první. Je tam více akce. Tessa má těžké dilema ohledně Willa a Jema. Stále hledají magistra a zjišťují, že jsou zrazeni zevnitř institutu od člověka, od kterého by to nikdo nečekal. Magistr rozehrál svou děsivou hru a hraje si se všemi zúčastněnými. Vydírá, vyhrožuje a šíří kolem sebe zlo. Tiše připravuje svou děsivou armádu mechanických strojů. Will se snaží zbavit svého prokletí z dětství a proto vyhledá upíra Markuse, aby mu pomohl najít démona, který ho proklel. Tessa se zatím sbližuje Jemem, který je však velmi nemocný...
Vzhledem k tomu, jak je na tom Jem, tak spolupracují Will a Tess na odhalení jejich známé lovkyni stínů, ale odhalení je pro ně opravdovým šokem a nikdy by to od ní nečekali. Tessa se neustále vyrovnává s tím, že neví nic o své minulosti a trápí ji to...

uziRM
10.09.2019 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal, sice se to tentokrát pomaleji rozjíždělo, ale od dalšího dílu mě to určitě neodradí.

Karoui
26.07.2019 5 z 5

Pecka! :)

nikiss76
25.07.2019 5 z 5

Autorka mě prostě baví a nikdy nezklame. Druhý díl série Pekelné stroje byl úžasný stejně jako díl předchozí. Doufám ve zvrat ve třetím díle mezi Tessou a Willem.

Ivka14
19.06.2019 5 z 5

Wow! Nevim jak to Cassandra dělá, ale při kazde její knize nemám slov. Tahle kniha, ale i ostatní, jsou napínavé, plné děje, nenudite se a je tam i trochu romantiky což je velice milé doplnění, protože kniha vůbec o nějakém milostném trojúhelníku nebo tak není. Určitě doporučuji tuhle i ostatní její knihy.

janebeauty9860
25.05.2019 4 z 5

Super. Také bych nevěděla, koho vybrat ????

Carol96
15.05.2019 4 z 5

Druhý díl Pekelných strojů byl ještě lepší než ten první. Měla jsem ho přečtený za chviličku a vůbec jsem se nenudila. Během čtení jsem se od knihy nemohla odtrhnout a všechny postavy se mi začaly líbit ještě víc. Konečně jsem také pochopila Willovu postavu a byla jsem ráda, že to takto autorka vymyslela.

Autorka mě vůbec nezklamala a já jsem si zamilovala i tuto knihu. Samozřejmě jsem okamžitě začala číst i poslední díl této sérii a rozhodně se chystám i na autorčiny další knížky, protože miluji její styl psaní a fantazii. Rozhodně doporučuji!

Hodnocení: 4,5*/5*

Veeria
12.04.2019 4 z 5

Jako bych se opět setkala s přátely. :) První díl jsem četla už kdysi, pak dostaly přednost jiné knihy, ale myslím si, že jsem po pokračování sáhla ve správnou chvíli. Čtení tohoto dílu jsem si vskutku užila a opět jsem obdivovala pestrou paletu postav, a ten svět! Hodnotit styl psaní Cassandry je naprosto zbytečné, její knihy se čtou jedna báseň. Báseň. Ta uvedla každou kapitolku a to je opravdu boží. :) Líbí se mi, že je zde odkaz i na díla jiných autorů. K příběhu. Příběh si nasadí svou rychlost a jak nasednete do tohoto ,,princovského vlaku", už otáčíte stránku jednu za druhou. Hodnotit každou postavu by bylo na dlouho, ale ve zkratce mohu říct, že každá má něco do sebe a má své osobní kouzlo. Setkáváme se tu i s některými známými postavami z dřívějších dílů, za což jsem ráda (ano, mám slabost pro jednoho jistého čaroděje :D ). Tým Jem nebo tým Will? Je úsměvné, že u prvního dílu jsem měla radši Jema, ale tady Will exceluje. Můžu říct, že si mě získal a fandím mu. Respektuji a chápu, jakým směrem Cassandra ubírala vztahy a ano, dává mi to smysl, proč je to tak, jak to je. I když nezastírám, že bych si přála jiný vývoj. Will má jiskru, Will má šmrnc, je prostě willovský. :D Nojo, po zkušenosti s dalšími díly to asi mají v rodině. :D Cassandra má dar a její knihy mě okouzlují, dojímají, napínají a baví. Takže za mě čtenářský zážitek, opět. Těším se na Mechanickou princeznu. :)

Denisa.knizky
03.03.2019 4 z 5

Stejne jako prvni dil, doporucuji pro divky a damy, ktere maji chut na trochu romantiky s bytosmi s nadprirozenymi schopnostmi v historickem prostredi s nadechem detektivky. Prijemne, ctive, tesim se na treti dil.

petrulka
30.01.2019 5 z 5

Plný počet za parádní pokračování. Knížka má spád, ani jedna z postav není plytká nebo odfláknutá, všichni jsou svým způsobem a fajn a neleze to na nervy. Největší oblíbenci: Magnus a Jem.

baru.benesova
30.12.2018

Druhé díly trilogií často bývají výplňkové, ale to o tomhle rozhodně neplatí, byl skvělý, plný akce a taky s jedním šokujícím odhalením. Romantika zde hraje už větší roli než v díle prvním, ale není nijak nucená. Neuvěřitelně se těším na závěr téhle skvělé série.

Julinka679
26.12.2018 5 z 5

Další skvělý díl od autorky! Píše naprosto skvěle takže není co dodávat, prostě jedním slovem úžasné! Jsem ráda za to, co se v tomto díle stalo a jak už bylo řečeno druhý díl nebyl vycpávkovým, za mě možná ještě lepší než ten první a už se těším na třetí díl. Od Clare si hodlám přečíst všechny její knihy! :-)

elik-play5518
25.11.2018 4 z 5

Horší nez první díl

A.K.A.R.
23.11.2018 5 z 5

Poté co se život velmi mladé Tessy změnil ze dne na den se ocitáme v druhém napínavém díle trilogie Pekelný strojů do dramatu mezi dvoumi chlapci a jednou dívkou i do nebezpečí že budou muset odejít z Institutu.Tato kniha velmi poukazuje na hlavní postavy než spíše na padoucha jako takového.Tragické odhalení špehů mezi řadami dobrodějů ma také své kouzlo.Nejvíce mě však dostala Tessa se svou nerozhodností pro muže.Takové příběhy už prostě Cassandra Clare píše a já ji velmi obdivuji.Přes známé postavy až po ty neznáme se docela dost seznamujeme s vnitřním nadhledem postav a příběh se odehrává trochu z dálky i přes to jsem si knihu užila a doporučuji.

orangerose
15.11.2018 5 z 5

Další napínavé pokračování této série, byla akční a bavila mne :)