Pavučina lží

od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života.
Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh?
A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171/pavucina-lzi.jpg 4.11879
Orig. název:

Deception Point (2001)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno:, Metafora
více informací...
Počet stran:536
Překlad:Blanka Petáková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-7359-771-3
Nahrávám...

Komentáře (199)

Přidat komentář
Sasanka173
22.10.2018

Moc pěkné.

jamajka99
17.10.2018

Prostě PARÁDA!!! Škoda, že nejde dát víc hvězdiček :-)

Monike
05.08.2018

Opet autor nezklamal! Paradni oddechovka☺

Maria95
05.08.2018

Nepochybně další skvělý román od Dana Browna..říkala jsem si, co to bude za děj, když to může být napínavé jen s historickými věcmi a byla jsem mile překvapena..nezklamal

ThePoeticJulie
17.07.2018

Brownovu dílu ani méně než 5 hvězdiček dát nelze.

Zdenička007
19.06.2018

Pan Brown prostě umí psát. To se čte samo. Nemohla jsem přestat. Jako sice je to nadšenec pro super hrdiny, tyjo ty co všechno dokážou, to by se jeden fakt divil... ale i tak, prostě knihu nemůžete odložit. Fakt tak děsně napínavé, super prostředí, pražákovi fakt vzdálené, politika, scifi objev, boj o život, boj o moc, všechno tam je. Kde on bere všechny ty nápady, klobouk dolů... Chci další Browny, on je fakt nej.
Ihned jsem půjčovala tchánovi, také chválil, trochu přehnaný konec, ale vygradováno krásně.

Usignolo
15.06.2018

Paráda, mně se ty jeho knihy hrozně dobře čtou. Trošku mě děsí popis toho, jak to funguje v politice a médiích. Lidé, kteří se jsou schopni s kamarády u piva pohádat kvůli politice, by si to měli přečíst - nestojí to za to :-) Pravda, hlavní hrdinové jsou trošku jako Chuck Norris (ten se taky dostane ze všeho), ale nevadilo mi to, jinak by taky od půlky nebylo, co číst, že :-)

Raada
08.06.2018

Četla jsem takřka jedním dechem, výborně napsáno, jak už je u Browna zvykem i s nečekaným vyústěním. Oceňuji propracovanost příběhu. A příjemná změna byla, že tam tentokrát nebyl pan profesor :D

Sova15
06.06.2018

Také jsem ještě četla jako Pavučina lží. Klasický Brownův román, napětí, vtáhnutí do děje.

Igor1311
05.06.2018

pre mňa jedna z najlepších, ak nie najlepšia Brownova kniha. Už od prvých strán cítiť to napätie, ktoré sa stále stupňuje. Vynikajúco je opísaný zákulisný boj v politike na tej najvyššej úrovni.

dalibor123
28.02.2018

Jedna z nejlepších Brownovo knížek. Pomalejší rozjezd, ale pak už to nejde zastavit :) Strhující děj a vyvrcholení super! Přál bych si aby autor psal víc takových knížek :)

Vesmich
25.02.2018

Už jsem to kdysi četla a pamatuji si pouze to, že mi to přišlo nějak moc, nedočetla jsem to a rozhodně jsem se k tomu nechtěla vracet. Aktuálně, při příležitosti vydání nové Brownovy knihy, se k některým jeho starším přeci jen vracím, abych si poopravila nebo upevnila předchozí dojmy. Zvolila jsem tentokrát raději audioknihu, která umožňuje dělat u toho i něco jiného a v případě potřeby zcela vypnout nejen zvuk, ale především hlavu. Touto technikou se mi podařilo „přečíst“ i knihu od Bernarda Miniera, což bych klasickou četbou nikdy nemohla dát. Tedy Pavučina - blíží se volby P.R.E.Z.I.D.E.N.T.A.S.P.O.J.E.N.Ý.CH.S.T.Á.T.Ů a všichni darebáci ve Washingtonu mají napilno! Intrikují, upřednostňují své soukromé zájmy před veřejnými, dojí daňové poplatníky, lžou a kradou = do pekla se hrabou, prostě tohle. Druhé drama, sloučené s tím volebním, jak „spojený nádobí“, se odehrává v Antarktidě. Jak se tam tak vrtali v hlíně pod ledovcem, objevili nevídané NĚCO, co (jak už to tak u Dana B. bývá) zcela REVOLUČNĚ změní celý svět a vůbec všecko. Příběh se postupně dostává do obvyklých brownovských obrátek a tempa, všechno jakž takž dobře dopadne, zlo bude potrestáno, poslední stránky je v zájmu zachování nutné míry autenticity a duševního zdraví, vynechat – jako u všech autorových knih. Dilema, které se v textu řeší, jestli a do jaké míry udržovat veřejné instituce veřejnými a do jaké je zprivatizovat a co může přinést která varianta, je nakonec to nejzajímavější, co kniha nabídne.

jahex
19.02.2018

Četl jsem ještě vydání s názvem Pavučina lží. Samostatný román, který se známým Langdnem nemá nic společného. Neskutečně napínavé, psané stejným stylem, jako všechny ostatní Brownovy knihy, takže knížku neodložíte, dokud nejste na konci.

Chesterton
15.02.2018

Toto je klasický příklad knihy, kde vyniká audio nad četbou :)) Souhlasím téměř se všemi co dali 3* ovšem při poslechu negativa se trochu stírají a dá se přitom usnout nebo dělat nějakou práci :)) Dan Brown není moje kafe, ale občas si šálek dám ráda:)))

alnahu
14.02.2018

Já jsem se také na tuto knihu velmi těšila, čekala jsem napínavý thriller z bílého domu a nakonec jsem se také musela nutit do jejího dočtení. Příběh Rachel Sextonové ,která je dcerou senátora je vyzvána prezidentem ,aby odletěla do Arktidy po záhadném meteoritu ve kterém byl zkamenělý živočich. S Rachel odlétá tým NASA s biologem Tollandem ,aby potvrdili jeho pravost. Zda objev převrátí historii o mimozemském životě nebo je to podvrh se dočtete v této knize.

kikiodvi
30.01.2018

3,5* Dlouho jsem přemýšlela jak hodnotit...V první třetině knihy jsem se vyloženě nutila pokračovat. Pořád jsem čekala akci, ale když konečně přišla, bylo jí až příliš. Také některé scény byly těžko uvěřitelné. Celému ději by prospěla větší vyváženost - střídat akční pasáže s těmi popisnými. Nakonec jsem ráda, že jsem dočetla až do konce, protože výsledný dojem nebyl zase tak špatný.

jaroiva
28.01.2018

James Bond by záviděl, z čeho všeho se dá dostat živý...
ale stejně mě to bavilo a považuju to za nejlepší knížku od Browna. Kromě událostí na lodi Goya, tuhle část bych z knížky vytrhla, ta už je za veškerým rámcem uvěřitelnosti i pro případ, že by se s problémem potýkal ten James Bond.

Jen nechápu, jak je možné, že si každý překladatel může hodit jiný název... Četla jsem to v druhém překladu - jako Pavučinu lží. A při zmínce o této jsem chvíli přemýšlela, jestli to není nějaký jiný román.

pipa36
25.01.2018

Moje první setkání s panem Brownem, a to ještě v prvním vydání pod názvem "Pavučina lží". Sice jsem to dala až napodruhé, protože úvodní scéna s vrtulníkem a psím spřežením pro mě byla hodně silná káva, ale zato jsem si to potom užila. Některé scény jsou sice málo pravděpodobné, ale výborně a poutavě napsané, a i když hlavní postavy několikrát jen o vlásek přežijí vlastní smrt, knize to vůbec neubírá na kvalitě. Takže za 5*.

brijana
27.11.2017

Na můj vkus až moc náhod. Nechce se mi věřit, že by se někomu povedlo tolikrát utéct smrti. Navíc pasáže o Sextonovi a jeho politikaření mě moc nebavily... Ale bavil mě příběh Rachel a Michaela, proto jsem se nakonec rozhodla pro čtyři hvězdičky

Ginosaji
20.11.2017

Děj této knihy mě nezaujal tolik, jako všechny předchozí. Kdyby to nebyl Brown, asi bych se čtením vůbec nespěchala. Objev NASA mi přišel poněkud přehnaný, ale honba za vědci byla velmi napínavá.

Pedro69
09.11.2017

Dobrý napínavý příběh, až na ten ujetej závěr kde se z obyčejných vědců stali supermani.

Zdeničkačteráda
07.11.2017

Čtvrtá kniha od pana Browna a musím říct, že opět nezklamala. Autora začínám mít velice ráda, vše od něj se čte samo, tohle bylo hodně napínavé, nemohla jsem se odtrhnout a pořád jsem chtěla jen číst a číst. Další knihy už objednány u Ježíška.

oskli
07.11.2017

Pro mě první kniha tohoto autora a přiznám se, že asi i poslední. První třetina knihy mě nadchla, ale jak začal akční děj, už toho bylo moc. Nebaví mě americké akční filmy a tohle bylo přesně to samé, jen v psané podobě. Kdyby autor ubral 30 % akčního děje a zůstal víc v rovině "zajímavého vyprávění", knize by to podle mě prospělo. Ta akce na každé stránce, jeden zvrat za druhým, nesmrtelnost hrdinů... pro mě naprosto neuvěřitelný, patetický příběh, který bych v televizi v polovině děje přestala sledovat. Knihu jsem dočetla, ale ke konci už mě spíš štvala, než že bych do ní byla nějak zažraná.

nycol
05.11.2017

V pulce si zacnete rikat, ze tentokrat to autor prepiskl, na konci jste si jisti, ze se to stat mohlo.

HynekBee
13.09.2017

Okamžitě mě to pohltilo. Za mě výborné.

DragonflyT
13.09.2017

Přečetla jsem všechny knihy od Browna. Všechny mají spád, jsou strhující a člověk je přečte jedním dechem. Jen u některých si řekne "a není to už moc přehnané?". A to byl případ této knihy. Uměle nastražený meteorit? To už bylo dost přitažené za vlasy.

Briv
11.09.2017

Dana Browna mám ráda, pár jeho knih už mám přečtených. Tahle se mi taky líbila - je pravda, že moc knížek, co jsou dějově zasazené do Antarktidy jsem nečetla:). Možná v některých momentech "malinko" přehnaná, ale pro mě i tak pohodová četba.

jiri9666
14.08.2017

Knížka je dobrá pěkně se to čte ale na mě je tam moc politiky a málo vesmíru :)

Rozmarýna Rozm
05.08.2017

Velmi dobře se to čte, je to napínavé, bohužel však předvídatelné a to velmi brzy. Navíc je to nesmysl. Někomu v tom může vadit politika.

Ben Nevis
17.07.2017

Je to napsané napínavě, každá kapitola končí nějakou záhadou, ale celá premisa je uvalená na hlavu. Dan Brown je Roland Emmerich knižního trhu.