Návrat krále

Návrat krále https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29881/bmid_navrat-krale-UHk-29881.jpg 5 7136 408

Pán prstenů série

< 3. díl

Tato třetí a poslední část, Pána prstenů, bude vyprávět o střetnutí Gandalfovy a Sauronovy strategie až po konečnou katastrofu a konec Velké tmy. Síly dobra a zla se utkávají v rozhodující bitvě. Statečný hobit Frodo, jemuž byl svěřen kouzelný Prsten, a všichni jeho přátelé bojující na straně dobra se zúčastní obrovské Války o Prsten. Bude mít více síly Sauron, nebo Gandalf? jak skončí Velká tma? A skončí vůbec? Ocitne se překrásná Středozemě se všemi svými trpaslíky, elfy, hobity, enty a dalšími pozoruhodnými bytostmi v područí temných sil Mordoru – nebo se skutečně navrátí spravedlivý král a usedne na trůn svých předků?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Return of the King , 1955

Kvothe
10.04.2011 5 z 5

Příbě graduje a je snad ještě lepší než předchozí díly. Úžasná kniha a ( ač jsou i odpůrci) úžasný film - jedna z nejlépe a nejdůstojněji zfilmovaných fantasy knih. Děkuji za úžasné dílo Tolkiena!

JohnCZ
02.02.2011 5 z 5

Poslední kniha pojednávající o Válce o Prsten. Místy hodně temná a depresivní, místy hodně emotivní až patetická, a místy zase velmi vznešená a moudrá. To je Návrat krále. Přestože za nejlepší díl trilogie považuju Společenstvo, Návrat krále je velmi těsně za ním. Putování Froda a Sama Mordorem je pojato velmi čtivě a rozhodně lépe než ve filmu, kde tato část byla docela odbytá a urychlená. Návrat krále už rozhodně není pohádka, na to je poslední část už moc temná a vcelku i zamotaná. Výborný byl i závěr, který celé Tolkienovo dílo epicky zakončil. Málokdy se mi po přečtení knihy stává, že mám chuť jet odznova. Sice jsem se udržel, ale loučení to bylo velmi těžké. A ano, na Sama a jeho oddanost svému pánovi se bude vzpomínat. Tolkien je právem přezdíván otcem fantasy - 5*

carasino
07.01.2011 5 z 5

První díl jsem zhtla na posezení, druhý už jsem si trochu šetřila a tento poslední jsem protahovala, aby mi vydržel co nejdéle, aby to báječné dobrodružství tak rychle neskončilo. Mám je pořád u postele a čtu to vždycky, když mám splín.

yloveiou
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu tyto knihy jsou jako poseství.Čiší z nich důstojnost a krása,klid a moudrost.
Četla jsem se zatajeným dechem.

Atheas
30.11.-0001 5 z 5

Pan prstenů je skutečně vice než příběh. Vidím v něm poselství pro příštích par generací. Je povinností každého čtenáře jej mít v osobní knihovně. Je to neuvěřitelný příběh plný krásy a moudrosti. Obrovský rozsah pro mě, ale dostal až po přečtení Silmarilionu

Woro
30.11.-0001 5 z 5

Jakkoli moci komentovat, budou má slova jen zlomkem toho, jaké byly mé pocity, při čtení tohoto skvostu.
Jemně hobití, působivě trpasličí, vznešeně elfí, mocně lidské, monumentálně entí a magicky čarodějné.

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Co dodat? Pokud bych nějaké knize nebo knižní sérii mohl dát 6 hvězd, bylo by to právě Pánovi prstenů. Škoda jen trochu natahovaného závěru, ale já se po několika stech stranách nepřetržité akce nechám rád citově vydírat. A kdo na konci neuronil slzu, ať mi neleze na oči...

joehot
30.11.-0001 5 z 5

To, co Tolkien vytvořil není kniha, Pán prstenů je totiž DÍLO s velkým D..Novodobý epos a jeho vlastní svět s kompletními dějinami a několika jazyky, to je tenhle základní článek žánru, kterému říkáme fantasy. Doposud žádný z autorů nevytvořil něco takového.