Návrat krále

Návrat krále https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29881/bmid_navrat-krale-UHk-29881.jpg 5 7154 409

Pán prstenů série

< 3. díl

Tato třetí a poslední část, Pána prstenů, bude vyprávět o střetnutí Gandalfovy a Sauronovy strategie až po konečnou katastrofu a konec Velké tmy. Síly dobra a zla se utkávají v rozhodující bitvě. Statečný hobit Frodo, jemuž byl svěřen kouzelný Prsten, a všichni jeho přátelé bojující na straně dobra se zúčastní obrovské Války o Prsten. Bude mít více síly Sauron, nebo Gandalf? jak skončí Velká tma? A skončí vůbec? Ocitne se překrásná Středozemě se všemi svými trpaslíky, elfy, hobity, enty a dalšími pozoruhodnými bytostmi v područí temných sil Mordoru – nebo se skutečně navrátí spravedlivý král a usedne na trůn svých předků?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Return of the King , 1955

stefi61
28.06.2013 3 z 5

Předchozí díly jsem vychválila, chválím i třetí Tolkienův díl. A chválím i pana Petera Jacksona za úchvatné zpracování filmové trilogie, protože přenést knihu na filmové plátno a ještě tak že film získá několik Oskarů, to je taky kumšt.
Takže díky za knihy i film

bararich8
25.06.2013 5 z 5

A do třetice zase bomba...líbily se mi všechny 3 knížky stejně (ještě aby ne-původně Tolkien chtěl vydat pouze jednu tlustou knihu, to ale kvůli nedostatku nešlo, tak musela být rozdělena na 3 díly), konec dobrý, všechno dobré:-) a po objevení dodatků na konci knížky jsem žasla!

mh.mail
24.06.2013 4 z 5

K trilogii Pán prstenů jsem se dostal mnohem dříve, než vůbec vypukla „Tolkienománie“, a jsem tomu rád. V létě 1989 jsem zakoupil první díl a jedním dechem ho přečetl. Pak jsem musel celý dlouhý rok čekat, než Mladá fronta vydala další díl. Čekání jsem si zkrátil přečtením Hobita, kterého jsem si nejprve půjčil z veřejné knihovny a pak i koupil. Následně se vydavatelství dostalo do finančních problémů a nebylo jisté, jestli to vůbec ustojí. Měl jsem velký strach, aby třetí díl nezůstal jenom v edičním plánu. Vše dobře dopadlo a měl jsem možnost dočíst celou trilogii až do konce.
Musím říct, že první kniha se mi líbila ze všech nejvíce. Seznamování se s celým Tolkienovým světem a stále ještě spíše komorní příběh, to bylo to hlavní, co mě úžasně bavilo. V dalších knihách trilogie se celý příběh již posunul od trojice hobitů k politice, vyšším zájmům a najednou to celé bylo někde jinde.
Když se pak objevil film, vypukla mánie a hobiti, elfové, Gandalf a spol. začali vykukovat na každém rohu (pomalu aby se člověk bál otevřít konzervu), byl jsem trochu znechucen a nutno říct, že mi to požitek z celé série poněkud narušilo.

Derpette
17.06.2013 4 z 5

Říkám si, kde se stala chyba, protože všichni tu nadšeně jásají a pro mě tohle byl nejslabší díl...

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Úžasný příběh. Možná místy trochu zbytečně zdlouhavý, ale mnoho stejně dobrých nebo lepších knih neznám. Dodatky jsem však nedokázala číst, stejně jako základní informace na začátku prvního dílu,

Noris20
19.05.2013 5 z 5

Na celou trilogii je 5 hvězdiček prostě málo....Prostě GENIÁLNÍ.

Dáma s hrnstjm
09.05.2013 5 z 5

Krásný konec krásného příběhu. Bavily mě i dodatky na konci, u kterých mě snad až mrazilo, když mi docházelo, co to autor vlastně všechno stvořil. Velkolepé dílo!

AnneEyre
02.05.2013 5 z 5

A končíme, samozřejmě vítězí dobro. Každý si ale nese následky, navíc se ke konci dozvídáme, co to vlastně Tolkien dal dohromady a jak komplikované to muselo být. Pro mě rozhodně srdcovka.

Kate.S
21.04.2013 4 z 5

Tento díl mě možná trochu zklamal. Nebavil mě tak jak ty předchozí díly, ale stejně se mi to líbilo. Posledních několik stran bylo trochu zdlouhavých a možná by se daly i vynechat. Nejvíce se mi líbila ta část, kde se objevuje Glum a padá spolu s Prstenem. Pořád nemůžu pochopit, jak mohl Tolkien vytvořit něco tak propracovaného. Zkrátka vytvořil úplně nový svět a vlastní historií a jazyky. Podle mě jsou Pán prstenů a Hobit nejoriginálnější díla, které jsem kdy četla. Z Tolkienových knih, které jsem dopodud četla, u mě jednoznačně vede Hobit. J.R.R. Tolkien byl úžasný spisovatel a jeho knihy se budou číst ještě dlouho, tedy jestli se vůbec někdy číst přestanou:) Já osobně nelituji, že jsem si knihy přečetla a jsem ráda, že je mám ve své knihovničce:) Určitě doporučuji jak Hobita, tak Pána prstenů.

evickakyticka
19.04.2013 2 z 5

Ach jo. Pokud jsem byla nadšena Hobitem a bavil mě první díl, dal jsem si říct do celé trilogie. Znovu připomínám, že filmovou adpataci jsem neviděla. Ale poslední díl byl totální nuda, stránky jsem tak nějak bezmyšlenkovitě pročítala až jsem nakonec četla jen ty pasaáže s Frodem, abych věděla, k čemu jsem se tedy dočetla. Po zničení prstenu už jsem neměla chuť číst dál. A nejsem blázen, abych ještě četla dodatky o rodokmenech nebo snad hledala, kde se o kom která strana zmiňuje........

Thess
02.04.2013 5 z 5

Myslím, že je tento díl stejně skvěl jako ostatní, ale jednu výtku asi mám. Ke konci, když už je po válce, to začíná být podle mého názoru trochu nudné. Kdyby byl rychlejší nebo kratší bylo by to asi lepší. Ale jinak je to fakt dobrá kniha.

Daxie L. Jesus
23.03.2013 5 z 5

Ne, sice je to hergot dobré, nejbarvitější díl je však stejně ten první (ve filmu ten druhej).

l.lucie
25.02.2013 5 z 5

Hobita i celou trilogii Pána Prstenů jsem četla nĕkolikrát. Nemůžu jinak, než 5 hvĕzdiček všem:-)

kattyV
25.02.2013 5 z 5

Snad nejvíce působivé na celé trilogii je to, že nikdo není proti zlu dost odolný. Vábení prstenů je mocné a i Glum splní svou roli.

Jarka 55
07.02.2013

Opravdu velkolepé. Nechápu, jak člověk muže vymyslet něco tak nadpřirozené .

2115
30.01.2013 5 z 5

Skvělé zakončení úžasné trilogie, mohla bych to číst pořád dokola :-)

misar11
22.01.2013 5 z 5

Naprosto dokonalý konec, co víc k tomu dodat!

farinka
10.01.2013 5 z 5

Prostě úžasné obohacení života mého...

rub
30.12.2012

Nepochopil jsem tu osudovost Frodova úkolu a vůbec důvod, proč je třeba zničit prsten?! Ve Spelečenstvu prstenů je to napsáno jasně, jinak by nešlo Saurona porazit.

Ale jakoby si to autor po napsání prvního dílu rozmyslel, v druhém a třetím díle nechá na hlavu porážet jednu armádu zla za druhou přes jejich obrovskou převahu a aniž by vůbec dokázali způsobit "dobrákům" nějaké ztráty. Nejen to, kdejaký nýmand na straně dobra zlikviduje jakkoliv vysokou figuru na straně zla, ačkoliv je pro Saurona nenahraditelná, jako třeba statisícové armády skřetů.

Frodo nemusel prsten zničit, stačilo nechat neporazitelnou armádu Západu pokračovat v útoku na Mordor a bylo by to hotové. V logice této trilogie nemůže zlo nikdy kladnému hrdinovi ublížit, snad jen v připadě, že je to člověk a chvilkově selže a postaví se proti dobru také. Pak ho autor nechá dojít ke katarzi a sebeobětovat se ;)

Evus
23.12.2012 5 z 5