Návrat krále

Návrat krále https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29881/bmid_navrat-krale-UHk-29881.jpg 5 7154 409

Pán prstenů série

< 3. díl

Tato třetí a poslední část, Pána prstenů, bude vyprávět o střetnutí Gandalfovy a Sauronovy strategie až po konečnou katastrofu a konec Velké tmy. Síly dobra a zla se utkávají v rozhodující bitvě. Statečný hobit Frodo, jemuž byl svěřen kouzelný Prsten, a všichni jeho přátelé bojující na straně dobra se zúčastní obrovské Války o Prsten. Bude mít více síly Sauron, nebo Gandalf? jak skončí Velká tma? A skončí vůbec? Ocitne se překrásná Středozemě se všemi svými trpaslíky, elfy, hobity, enty a dalšími pozoruhodnými bytostmi v područí temných sil Mordoru – nebo se skutečně navrátí spravedlivý král a usedne na trůn svých předků?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Return of the King , 1955

Sahalea
08.12.2012 5 z 5

Konec je trochu zdlouhavý přesto mě to neodradilo knihu dočíst a vážně mi to jen potvrdilo že jsem totální tolkienoholik :)

Elzina
01.12.2012 4 z 5

Tento díl byl o něco lepší než předchozí, zvlášť ke konci. Dala bych tři hvězdičky a půl, ale to nejde.

pauele
30.10.2012 3 z 5

Celú ságu som čítal dva krát. Prvý krát dávno pred veľkým filmovým BOOM a druhý krát nejaký čas po jeho odznení. Prebehlo medzi tým takých dobrých desať rokov. Napriek tomu sa nemôžem zbaviť pocitu že dočítať Návrat kráľa mi robilo starosti aj prvý a ešte väčšie druhý krát. Rozťahané, bez šťavy. Veľmi slabé v porovnaní s prechádzajúcimi časťami.

dokec
07.10.2012 5 z 5

Konec jednoho z největších příběhů. Nezbývá než doufat, že se ještě dožijeme něčeho podobného v budoucnu. Těžko říci, jsem spíše skeptik vzhledem k hitech době.

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Poslední díl triologie Pán prstenů mě jaksi moc nebavil. Je to sice 5 hězdiček, ale čekal jsem, že Sauron konečně vyhraje, když má takovou armádu a vždycky jakožto bývá v pohádkách něco se musí stát, že dobro vyhraje nad zlem. Byla by to krása, kdyby vyhrál Sauron, všude by bylo jenom temno, černé mraky, jenž přes ně neprosvítne ani jeden sluneční paparsek, všude samí skřeti a tma temnější než stín samotné hory osudu. Na konci knihy jsou různé dodatky, které jsem ani nečetl. Přišlo mě to zbytečné si číst různé rodokmeny nějakých šašků z Rohanu. Nejvíce mě ovšem zajímalo, kdo to byl ten posel, co vyšel z Černé brány. Jel na černým koňi a nic jsem se o něm nedozvěděl. Ve filmu je má děsivý make-up, ale jenom v dodatcíh. V normálním filmu, který běží třeba v TV není. A pokud by to někdo z vás ještě neviděl, puste si to na youtube.

dusty
12.07.2012 5 z 5

Prostě super. Jako pravý Tolkienofil jsem značně neobjektivní. :)

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Závěrečný díl trilogie, který je stejně jako ostatní, skvělý. Toto jsou knížky, které by měl přečíst každý nebo to alespoň zkusit :-) Autor bravurně vypsal do nejmenších detailů vše, co se jako čtenář na závěr potřebuje dozvědět, nic (za mě tedy nic) nenechává otevřené a "nedořešené". Je potřeba říct, že je to nejtemnější díl ze všech tří. Linky jednotlivých postav jsou propracované a každý si najde svoji oblíbenou postavu.

Wrent
10.06.2012 5 z 5

Teď při třetím čtení knihy mě tak trochu překvapilo, že mě najednou mnohem více zaujali putovací pasáže s Frodem než příběhy ostatních členů společenstva (což je velký kontrast s filmovou verzí). Sugestivní popisování neskutečně těžké cesty skrz Mordorské pláně patří k Tolkienovým mistrovským dílům a samozřejmě ani ostatní pasáže knihy nemůžu nic jen chválit, Pán Prstenů se prostě dobře čte, i když už znám jeden každý moment knihy...

Ellesime
26.04.2012 5 z 5

I po desáté stejně dokonalé...

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Koniec trilógie. S veľkým smútkom som dočital túto knihu, pretože som vedel, že týmto sa moja púť týmito príbehmi končí. Brilatný záver spolu s dodatkami. Veľká škoda ,že sa Tolkien nedožil pokračovania, ktoré dokonca začal písať. 10/10

Monisek.B
07.04.2012 5 z 5

Přečtení celé trilogie Pána prstenů je prostě nezapomenutelným zážitkem. Po již dávném přečtení půjčených knih z knihovny jsme je konečně pořídili i domů a na své již třetí čtení se zanedlouho opět chystám :-)

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Celá trilógia Pána prsteňov sa ku mne dostala v mladom veku ešte pred filmovým zpracovaním. Aj keď sa jednalo o dosť náročné čítanie, svet Stredozeme ma okamžite očaril a vtiahol do seba. Tolkien je PÁN spisovateľ s neskutočnou predstavivosťou a darom reči. Tento príbeh o odvahe, priateľstve a nádeji je podľa mňa najúžasnejším fantasy dielom aké bolo doteraz napísané.

RimmerCZ
16.02.2012 5 z 5

Kvalita nad kvalitu. Opět další díl a zase zcela jiná atmosféra knihy, naprosto odpovídající její náplni. Miluji pasáž Pipina v Minas Tirith, sprátelivšího se s Beregondem ze Stáže a následně s jeho synem. Chtěl bych si někdy zajít do Lampářské ulice, nebo posnídat na hradbách... Navíc mě děsně rajcují Tolkienovy dodatky na konci knihy nabyté faktografií a neskutečnými detaily. Líbí se mi číst o zasutých částech příběhu a přemýšlet o nich. Navíc dokazují olbřímího génia, tohoto giganta mezi snílky-spisovateli.

Gandalf
03.02.2012 5 z 5

Naprosto souhlasím s celým komentářem yloveiou, opravdu bych to nedokázal vyjádřit líp. S MajaG a joehot souhlasím, že nikdo ještě nevytvořil tak rozsáhlý svět do takových detailů, jako Tolkien a že tohle opravdu JE základ fantasy. Ale nezapomínejme na Hobita a jeho Cestu tam a zase zpátky - je přinejmenším stejně skvělá, i když mytologie Středozemě byla tehdy "v plenkách". Tolkien byl opravdu génius. A sojki trefil, já bych taky dal 6 hvězd. Tolkien měl dostat Nobelovu cenu za literaturu, jak se taky málem stalo. Nevím co ještě říct, asi: Čtení pro mě bylo téměř jako fyzický výlet do nekonečně veselé zeleně Kraje za hobity, díky za to, že jsem ho mohl opouštět s nimi a prchat před Devítkou. Díky za několik dní pronásledování skurutů za Pipina a Smíška. Díky za to, že jsme se Samvědem mohli stejně jako zbytek čtenářů na světě dovést Froda až do konce. Opravdu, čtení bylo skoro jako pobyt ve Středozemi, lepší už by bylo jen v ní opravdu být, díky! Díky za Středozem, a za to že jste ji na stránkách svých knih ukázal a otevřel světu, Johne Tolkiene!

Le Chat
08.01.2012 5 z 5

Velmi obdivuji autorovu fantazii, kdybych měla klobouk, smeknu!

MajaG
07.11.2011 5 z 5

Skvělý závěr pro celý příběh narvaný jednou událostí za druhou.

Při čtení PP jsem si přála, abych byla ve Sředozemi, a to je, myslím, velice významný faktor, proč je to pro mě jedno z nejlepších děl, které znám. Stále nemohu pochopit, jak Tolkien dokázal vůbec něco takového stvořit. Fiktivní svět s vlastní historií, vlastními jazyky (výtečně propracovanými), mapou, rodokmeny, legendami. Žasnu. Škoda jen, že nejsem na takové úrovni, abych se do všech těch jmen a názvů trochu nezamotala. Ale moje hledání dalších informací o Středozemi pokračuje (a doufám, že hned tak neskončí). Tolkien podle mého byl génius. Opravdu Dílo s velkým kilometrovým D.

netty.vanity
21.10.2011 3 z 5

LOTRa bezostyšně zbožňuju, ale jen ve filmové podobě. Knihy mě bohužel nenadchly..

Oter
28.09.2011 3 z 5

Fantasy literaturu mám opravdu hodně ráda, ale knihy tohoto autory jsem nikdy nedočetla. Občas mi jeho psaní připomíná našeho Jiráska... Každopádně tato kniha je dle mého soudu nejlepší.

kmenicka
04.09.2011 5 z 5

K této knize snad není co dodat...

Nerissa
03.09.2011 5 z 5

Návrat krále, stejně jako předchozí díly, je naprosto geniální. Skvělé postavy a hloubka příběhu. Jedeny z nejzamilovanějších knih vůbec.