Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29868/bmid_dve-veze-SSx-29868.jpg 5 7338 368

Pán prstenů série

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Two Towers , 1954

Chesterton
18.12.2017 5 z 5

Elegantní, noblesní, nesmrtelné, víc než moudrost:)) Nemám slov.Je to víc než fantasy.
Komu se nelíbí, buď nemá trpělivost nebo ještě nedozrál :)) Není to úplně snadná oddychovka u které netřeba myslet. Ani kniha, která snadno a zdarma pobaví :))

danny_21
12.12.2017 4 z 5

Druhé pokračování nejslavnější fantasy ságy hodnotím o hvězdu výš než první, ale pořád to není žádná bomba a jak už jsem zmiňoval v hodnocení předchozího dílu, kde by byl JRRT bez vizualizace Petera Jacksona a jeho týmu, První čtvrtina se nese opět ve znamení veršíků a místy až dětinského stylu, který nabere na obrátkách a temnější stránce při opětovném vstupu Gandalfa na scénu a samozřejmě v druhé polovině při strastech putování dvou malých hobitů a jednoho stvořeníčka posedlého Miláškem - 75 %

YvLeZa
26.11.2017 4 z 5

Druhé pokračování se nese ve stejném stylu jako první kniha. Opět rozsáhlé popisy okolí a přírody. První poloviny knihy s osudem Aragorna a jeho společníků je místy nudná. V druhé polovině se dozvídáme, že Samova oddanost pánovi je nekonečná a konec je velmi procítěný.

cat5
24.11.2017 5 z 5

Mistrovské dílo. Není třeba cokoliv dodávat. Chtěla bych to číst pořád a pořád dokola. Kéž by tak na to byl čas. Pro mě se jedná o skutečnost. Ať si říká kdo chce, co chce. Je to natolik dokonalé, že si Tolkien prostě vymyslet nemohl.

konicekbily
22.10.2017 5 z 5

Fantastická literatura kvalitního formátu! Příběhy Aragorna, , Gandalfa, Pipina a Smíška, v první polovině druhá část se zabývá Frodem a jeho skupinou. Dobré popisy přírody a zároveň se stupňuje napětí!

Richelle
21.10.2017 5 z 5

Takové příjemné čtení. Rozhodně doporučuji. Knihu jsem si zamilovala a četla ji několikrát. Občas jsem byla napjatá jak šňůra na prádlo.

jani.ruzicko
20.09.2017 5 z 5

Pro mě srdcovka, co neomrzí... nesmrtelné *=))

kristyna6626
12.08.2017 4 z 5

Z tohoto dílu mám smíšené pocity.
Kniha se mi líbila, ale chvílema mi v ní chybělo více akce. Boje mi totiž přišly méně rozsáhlé a také mi jich tam pár chybělo. Dále jsem se naneštěstí několika částmi prokousávala déle, než bych chtěla, ale dočetla jsem ji s napětím. Původně jsem si myslela, že poslední část (putování Froda a Sama) budu číst s obtíží, ale naopak, byla to pro mě ta nejnapínavější část. Avšak i těch pár maličkostí, co se mi nelíbily musím uznat, že se to Tolkienovi velmi povedlo. :)

Percabethka
04.08.2017 5 z 5

Překvapilo mě, jak hodně jsou odlišné charaktery postav v knize a ve filmu. Třeba Smíšek a Pipin jsou ve filmu takový hloupoučcí, ale tady byli celkem chytří :D Nebo třeba Faramir... Ve filmu jsem ho neměla ráda, ale tady je skvělý :)
Jinak i druhý díl byl naprosto dokonalý. ❤

haki34
02.08.2017 5 z 5

druhý díl patří z celku...ale z celé trilogie mě bavil nejméně..Frodovu linku jsem doslova protrpěla (je mi poněkud nesympatický :)). Líbí se mi Faramir, Rohan....a také se mi líbí, že sice u Tolkiena také převažuje výskyt mužských hrdinů, ale když už žena, tak stojí za to. SIlná jako Arwen, Galadriel, Eówyn Rohanská....

Atanone
30.07.2017 5 z 5

"Měj trpělivost. Jdi,kam musíš jít a doufej "

MOu598
27.07.2017 5 z 5

Četla jsem v květen 2014, červen 2016. Podle mých poznámek:
"Copak velké příběhy nikdy nekončí."

HYPNOS88
18.07.2017 5 z 5

Dobrodružství pokračuje. Mimochodem i namluvená verze Michala Dlouhého je dost dobrá. Už jako stálé audio mého poslouchajícího kolotoče.

Adelajda_4
13.07.2017 5 z 5

Opět klasika, nejlepší z nejlepšího! Když jsem knihu četla poprvé zarazilo mě, kolik odlišností je zde od filmového zpracování, takže pokud si myslíte, že příběh znáte pouze podle filmů, tak ne, podle originálu je ještě mnohem propracovanější a poutavější.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Tak toto je klasika. Ke knize není co dadat. Perfektní.

Charlie119
08.07.2017 5 z 5

Helmův žleb, Fangorn, Rohan, Ithilien a další tajemná místa. To, a mnoho dalšího, jasou zastávky druhého dílu této nezapomenutelné trilogie. Nastupovat!

KnihomolkD
31.05.2017 5 z 5

Mnohem lepší než první díl a těším se na třetí díl.

jahex
25.05.2017 5 z 5

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

lassse
10.05.2017 4 z 5

Stejné jako u předchozího dílu - návrat po dvaceti letech tomu dal šťávu a teď mě to rozhodně bavilo.

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Zde sledujeme tři dějové linie - osudy Aragorna, Legolase a Gimliho, poté příběh Smíška a Pipina, a nakonec putování Sama a Froda, ke kterým se vrátí starý známý - Glum! Nemůžu uvěřit že tohle J.R.R. Tolkien napsal v 50. letech minulého století, no jo, byl to génius.