Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29868/bmid_dve-veze-SSx-29868.jpg 5 7343 369

Pán prstenů série

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Two Towers , 1954

lady
09.12.2011 5 z 5

Pán prstenů-skvělý.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

kuba.dash
20.03.2011 3 z 5

Je to geniální fantasy, ale prostě už toho po Hobitovi a Společenstvu bylo moc; nedočetl jsem to. Omlouvám se skalním fandům a Tolkienovi především, ale v půlce jsem byl tak znuděn, že jsem tento kus byl nucen odložit. 3 hvězdy za J. R. Rovu důmyslnost, ale to je ode mne vše.
Nechť Vás knihy provází...

MartyMcFly
05.02.2011 5 z 5

Je to Tolkien, což se rovná dokonale zpracovaný svět, historie, jazyk (a tak dál blabla dál, to jste jistě slyšeli mnohokrát). Ovšem nerad bych tento díl bral jen jako "výplň" mezi začátkem a koncem. Není to pravda, protože i když je to kecací díl více než kterýkoliv jiný a spousta spousta příběhů se zde teprve vyvíjí, je tu pro epické milovníky alespoň Helm. Zejména vývoj vztahu Frodosama s Glůmem je zajímavý.

Ale je tak těžké zapomenout na film a vzpomenout si na knihu. A jistě nejsem sám. Bohužel.

JohnCZ
02.02.2011 5 z 5

Výborný druhý díl, na kterém mě trošinku vadily prostřihy mezi příběhovými liniemi. Jako obvykle jsem si více vychutnával pasáže s hobity. Za vrchol knihy považuju Fangorn a obsazování první ze Dvou věží v Železném pasu. Oproti filmu zde tolik změn není, aspoň jsem si nevšiml. U dvojky mi vadila akorát jedna věc a tou jsou občasné až moc zdlouhavé některé pasáže, které ostatní Tolkienovy knihy nemají. I přes těch několik drobností, které třeba ani mnohým vadit nebudou, je kniha natolik jedinečná, že si ani nic jiného než plný počet nezaslouží.

motycek
10.01.2011 5 z 5

Pro mě lepší než 1, trojku už si moc nepamatuju. Líbí se mi že se Tolkien oproti prvnímu dílu s prominutím nesere s úvodem, ale akce je hned na začátku. Četl jsem noc a chvíli ve dne, a najednou jsem byl na 100 stranách, nudnější část je Fangorn. Je zvláštní že "vyvrcholení," je v první půlce knihy, doufám že "čtvrtá" kniha nebude nuda ale lepší než skákat od jednomu k druhému jak to někteří autoři dělají.

Kormorán
08.01.2011 5 z 5

Pro mě osobně vůbec nejlepší knižní Pán Prstenů. Vím že jsem spíš v menšině, ale co :-)

yloveiou
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu něco jako intermezzo,ale myslím,že se za to nemusí stydět,chvilka oddychu před napínavým závěrem,navíc krásný příběh Eówyn a Eómera

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Po šokujícím úvodu přichází poklidné intermezzo směřující k epickému závěru. Možná nejslabší díl série ale být nejslabší ze tří velikánů není žádná ostuda. I nyní se mi vybavují bravurně prokreslené scény a nezapomenutelný příběh. Ne, u této knihy se snad ani nudit nedá.