Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29868/bmid_dve-veze-SSx-29868.jpg 5 7363 369

Pán prstenů série

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Two Towers , 1954

mpadysakova
08.04.2013 5 z 5

Skvelá kniha, len je trocha mínusom to, že je dej trošku rozhádzaný. Raz je tam o Frodovi, raz o Pipinovi so Smieškom, inokedy zase o Aragornovi a spol. Ale dobrá kniha, nie je čo vytknúť.

evickakyticka
29.03.2013 4 z 5

Pokračování příběhu o Prstenu tentokrát nabírá spád a má méně hluchých míst. (Nejvíce jsem se bavila s Frodem, méně už v první polovině knihy, kde o Frodovi moc nebylo). Určitě se těším, co nabídne poslední závěrečný díl.

Thess
17.03.2013 5 z 5

Skvělé pokračování knihy až na druhou část, kdy tam vystupují Frodo, Sam a Glum. Tam mi to přišlo občas nudné a moc zdlouhavé...

Donatello
02.03.2013 5 z 5

Obdivuji autorovu fantazii, fakt solidní námět

kattyV
25.02.2013 5 z 5

V době, kdy jsem Pána prstenů četla prvně byly mezi vy dáním jedntlivých dílů poměrně velké časové rozestupy. Takže ukončení druhého dílu a čekání na třetí bylo dost nervydrásající.

Atík
03.02.2013

Opravdu skvělá kniha vřele každému doporučuji!!!

Daxie L. Jesus
26.01.2013 5 z 5

Ach ten Tolkien, co by si svět počal bez něj?

farinka
10.01.2013 5 z 5

Skvělé....Jak už jsem řekla u předchozích dílů.

rub
30.12.2012

[[:SPOILER!!!:]]

Opravdu nepříjemné překvapení jsem prožil při vzkříšení Gandalfa. Tím autor vrací děj zpět do pohádkovosti, podpořené neschopností temných sil dosáhnout byť i jen dílčího úspěchu. Veškerý strach o hrdiny vzal za své, jsou zcela neporazitelní. Snad jedině když sami selžou, jako Boromir, nechá je autor potrestat smrtí, i když předtím projdou katarzí a svým závěrečným hrdinským skutkem vše špatné přebijí.
Zcela ploché teritoriální a rasové rozdělení dobra a zla působí v dnešní době naprosto nepřijatelně. Těch několik lidských hrdinů, kteří zaváhají, to nemůže napravit.

[[:SPOILER:!!!]]

black.susi
19.12.2012 5 z 5

Konečně začínám chápat co na tom Pánovi prstenů všichni mají. Pro mě o hodně lepší než první díl. Společenstvo mi přišlo ještě takové moc pohádkové, druhý díl už je temnejší a zlo dostává konkrétnější podobu, už to není jen něco abstraktního někde daleko na východě. Já jsem prostě nadšená a nedá mi to, abych se hned nepustila do dalšího dílu.

Elzina
01.12.2012 3 z 5

Celkem dobrá kniha. Nic víc, nic míň.

Sahalea
09.11.2012 5 z 5

Jako všechny Tolkienovy knihy stojí za přečtení. Již podruhé jsem tuto knihu doslova zhltla a jsem opravdu nadšená.

pauele
30.10.2012 5 z 5

Výborne rozbehnutý príbeh nestráca na svojej kráse a pútavosti. Subjektívne je len o vlas za Spoločenstvom prsteňa.

Gaudericus
21.08.2012 5 z 5

Tak, jako je Impérium vrací úder nejlepším dílem Star wars, tak jsou dvě věže nejlepší knihou z celého Pána prstenů. Nejen, že příběh přituhuje, ale samotné zakončení je asi to emocionálně nejsilnější, co jsem kdy četl v jakékoliv knize.

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Nový svět, který vymyslel Tolkien mě ihned vtáhl do děje. Musel jsem číst a číst, až jsem to dočetl ihned jsem knížku odhodil, vzal jsem si prachy do pěněžky a rychle jsem běžel do obchodu si koupit novou knížku. Jediný co mě na téhle knížkách moc nebaví je potování Fruda a Sama do Mordoru.

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Druhy díl trilogie je neméně úžasný, než ten první. Ve filmové podobě mám tento díl jednoznačně nejraději. Ve čtené podobě vede u mě díl první. V tomto díle se mi velmi líbí verše a písně, dodávají knize samotné zase trošku jiný rozměr a je zřejmé, že autor má tento "svět" promyšlený opravdu do nejmenších detailů. První polovina knížky je rozvláčnější, ale i přesto se jedná o mimořádnou knížku, která se mi velmi líbila.

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Tolkiena som ospevoval keď som komentoval prvý diel , už n etreba nič dodávať Drujý diel nezaostáva v ničom a je tak isto brilatný ako prvý. 10/10

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Celá trilógia Pána prsteňov sa ku mne dostala v mladom veku ešte pred filmovým zpracovaním. Aj keď sa jednalo o dosť náročné čítanie, svet Stredozeme ma okamžite očaril a vtiahol do seba. Tolkien je PÁN spisovateľ s neskutočnou predstavivosťou a darom reči. Tento príbeh o odvahe, priateľstve a nádeji je podľa mňa najúžasnejším fantasy dielom aké bolo doteraz napísané.

RimmerCZ
16.02.2012 5 z 5

Kniha, která má pro mě zcela jiného ducha, než Společenstvo. Působí na mě jinak, když ji čtu a cítím jinou atmosféru. To ovšem není vůbec na škodu, neboť i celý děj se změní a započíná nová kapitola epochální ságy. Zkrátka si myslím, že na mě působí přesně tak, jak má. Nechci ji srovnávam s ostatními díly. Každý díl je totiž jedinečný a výjimečný v jiných věcech a každý je tudíž nějak NEJ.
PS: Nečíst knihu s ilustracemi od Alana Lee = nečíst ji vůbec.

Kirin
26.01.2012 5 z 5

Plnohodnotné pokračování. Tuto knížku jsem si opravdu užil, stejně jako film.