Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1720 1720

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

Dadula118
23.04.2016 2 z 5

Do téhle knihy jsem se dlouho nutila..Nakonec jsem se do ní dala,jen proto,abych věděla"o čem se mluví"S chutí jsem četla tak do čtvrtky a pak jsem už přeskakovala a konec jsem dala rychlostí blesku.Proč?Padesát odstínů šedi(z pohledu Any) se mě četlo líp,asi proto,že Ana je duše romantická a nemá v hlavě furt myšlenky na jedno,kdežto pan Grey(je to chlap,co si budem povídat)nemyslí snad na nic jiného....Na každé stránce to tvrdne(no,Ana se zase v POŠ po 150 stránce stále tříštila na kousky)Nicméně musím uznat,že napsané to je čtivě a svižně,ale prostě pro mě to není ten můj šálek kávy.
Jdu si dát něco inteligentnějšího..

todilka
21.04.2016 2 z 5

Pro mě zábavnější a svěžejší než z pohledu Anastasie, ale nic extra.
*čtenářská výzva 2016: Kniha, která má více než 400 stran

cukrovka
20.04.2016 5 z 5

Kniha splnila moje očekávání. Samozřejmě se tam musí opakovat děj z Padesáti odstínů šedi, ale pohled Christiana je pro mě rozhodně příjemnější.

NicoletH9
19.04.2016 5 z 5

Četla sem všechny díly, líbí se mi tento typ knížek, ale musím říct, že o něco více se mi líbil pohled Christiana. Líbí se mi jeho myšlenky, charisma, odlišnost kvůli tomu co si prožil. Ze začátku mi trochu vadilo jeho sprosté vyjadřování, ale na to jsem si zvykla. Celkově mě to hrozně bavilo číst. Už teď se těším na další díly! Jsem zvědavá jak to dopadne - doufám, že šťastně, protože on ji opravdu miluje od první chvíle. Nečekala jsem, že mě tento typ knížky po pár stránkach až tak zaujme. Nedokázala sem se od toho odtrhnout! :D Nyní bohužel nemám co číst, protože jiné knížky mě tak nezaujmou a nevydržím u nich. :D

hanka616
18.04.2016 4 z 5

Nooo, tak knihu jsem přečetla, protože jsem četla první tři díly a musím říct, že se mi jeho pohled líbil víc než ten její. Trochu mi vadilo, že vím o čem to bude, tak jsem místy nějaké odstavce přeskočila, ale pokud vyjdou další dva díly, tak přečtu i ty.

Denisa_a
17.04.2016 3 z 5

Původně jsem tuto knihu vůbec neměla v plánu číst. Vnímala jsem jí jako reklamní tah. Myslela jsem si, že mě příběh bude nudit - když vím, o čem to bude. Rozhodně nelituji. Bylo to hodně zajímavý z pohledu Christiana. Když vyjdou další díly, určitě nebudu váhat a přečtu si to.
(SPOILER: On jí prostě miloval od první chvíle :-) )

oleg
17.04.2016 5 z 5

Jelikož jsem přečetla všechny tři díly,byla jsem zvědavá co mě čeká a byla jsem překvapená.Četla se pěkně,ze začátku jsem myslela,že to bude kopie,ale z pohledu Christiana to bylo jiné.Nechápu
ty, kteří odsuzují předešlé díly,že četli i toto,když se mi něco nelíbí,tak to nečtu a stále to nekritizuji,spisovatelka to napsala,jak to cítila....

avalonek
14.04.2016 5 z 5

Musím se strašně smát.Padesát odstinů skoro všichni strhaly jako odpad.A najednou skoro tři čtvrtiny lidi,co ji tu četly ji dávají plný počet,i když je to úplně to samé,co padesát odstinů.Jen je to prostě napsané z jeho pohledu a to je to jediné,co je na tom jiné.Já mužů říct,ze mě to potěšilo.Už jsem sice nebyla tak nadšená, protože jsem si to pamatovala a věděla jsem teda co tam asi tak bude,ale dozvíme se něco o Christianově minulosti..Teď akorát škoda,ze musím čekat na další díl.To úplně nesnáším..Ale co pořád nedokážu pochopit je,proč ty co četli 50odstínů a nelíbilo se jim to,tak proč čtou Greye.Když je jasný,že se jim to stejně nebude líbit.Asi aby mohli zase tu knihu strhat.

dodoremik
14.04.2016 3 z 5

moc mě to nechytlo, ale oddychovka fajn

Shay-chan
14.04.2016 2 z 5

Upřímně mě děsilo, že tato knížka bude napsána jako ty předešlé, ale co musím říct je, že se autorka ve psaní zlepšila, aspoň trošku. :) Opět příjemná oddechovka pro věčně romantické duše.

tatjana1737
14.04.2016 5 z 5

... Pro škarohlídy podotýkám, že hvězdičkové hodnocení udílím v rámci série. Znám kupu jiných knížek, o kterých mohu říci, že jsou lepší, ale vzhledem k tomu, kolik existuje různých knih a různých žánrů, nelze je mezi sebou zcela měřit.

Nevím, jestli to bylo tím, že už jsem věděla, do čeho jdu a očekávání mi snížila laťku, ale kniha se mi líbila. A to podstatně víc než 50 odstínů pohledem Any. Dívat se na ni očima Christiana Greye způsobilo, že jsem ji vnímala jako úplně jinou postavu. Ana v 50 odstínech mi přišla fádní, naivní a hloupá. Ana v Greyovi byla naopak zajímavá pohledná mladá dívka, jejíž sexualita spala, aby byla probuzena tím pravým. A aby se ukázalo, že je Anastasia výjimečná nejen v této oblasti, ale že dokáže uzdravit i toho, který je o sobě přesvědčen, že je nenávratně poškozen.

S odstupem času souhlasím s různými hodnoceními a komentáři 50 odstínů - ano, je to blbost. Ale kdo by nechtěl věřit, že se pohádky dějí. Že obyčejná (a jak se ukazuje v Greyovi, vlastně tak obyčejná není) dívka pozná úchvatného muže, který se do ní zamiluje a prožijí lásku jako z románu (on to taky román je, takže proč by to mělo být o opravdovém partnerském soužití, kdy dva řeší jen to, co si zrovna dají k večeři, sex je jednou dvakrát za kvartál a rozčilují je zlozvyky toho druhého...). A proč nesnít o tom, že existuje člověk, který se na nás jen podívá, a pak následuje dechberoucí zemíotřásající úžasný sex. Kdo nikdy o ničem podobném nesnil, má buď opravdové štěstí (že jeho sex byl vždy takový) a nebo kecá :-).

Kdo kritizuje, že Grey je jen prvním dílem další trilogie, ať se zamyslí - kdybych napsala trilogii, která láme rekordy prodejnosti, tak bych si taky nevystřílela všechen další prach v jedné knize ;-). Jsem akorát zvědavá, jestli druhý a třetí díl Greye budou mít podobnou (tzn. sestupnou) tendenci jako 50 odstínů, nebo jestli svěží vítr vydrží.

Anyv
12.04.2016 5 z 5

Škoda, že autorka nepopisuje děj z pohledu Christiana na celý příběh. Zajímalo by mě, co prožíval, když mu Ana řekla, že je těhotná. Taky jsme se nedozvěděli, jaký člověk vlastně Elena je? Takže pro mě stále záhada :) ... nicméně kniha se mi líbila. Vůbec se nejedná o nějaké překopírování Padesáti odstínu šedi. Je logické, že James musela psát stejný děj, jinak by to bylo divné, kdyby jedna kniha říkala tohle a z pohledu Christiana by to bylo úplně jinak. Čtenář se má vcítit do Greyova dětství a jeho pohledu na sebe sama.

wesia
11.04.2016

Mám doma sérii Padesáti odstínů (nutno podotknout, že jsem přečetla pouze knihu a půl, pak jsem to zoufalstvím vzdala) a jsem ráda, že nemusím dle recenzí utrácet za "další díl "...

Charmedka
10.04.2016 5 z 5

Očekávala jsem, že Grey bude více sprostý a ostřejší, ono je to ale právě naopak. Kniha je mnohem víc romantičtější než když byla psána z pohledu Any. Je to zvláštní, ale je to tak. I když Christian působí velmi sebevědomě, uvnitř je to nejistý chlap. Vždy měl nad vším kontrolu, ale Ana v něm vyvolává zvláštní pocity, které nikdy nezažil a on je zmatený.

Kniha se mi četla moc dobře, trošku jsem se bála, zda mě nebude nudit, když děj už znám, ale nenudila mě ani maličko. Sice jsem hodně četla, že přijde spoustě lidem zbytečná, ale tenhle pocit nesdílím. Christianův pohled je zajímavý a za mě i lepší.

Pokud nejste fanoušky této série, nemyslím, že Grey by to spravil. Já jsem ovšem nadšená. Jelikož jsem Padesát odstínů hodnotila plným počtem hvězdiček, zde nemůžu jinak.

combatgirl
09.04.2016 5 z 5

Tahle knížka mě velmi potěšila.Se sexuálními scénkami je to trochu přehnané i v prvních dílech Padesáti odstínu,ale musím říct,že s pohledu Christiana mě série zatím baví víc než z pohledu Any.Jsem ráda,že vyšla a očekávám pokračování :-)

Lenka.Vílka
08.04.2016 3 z 5

Přiznám se, že mám trilogii doma. První díl jsem četla v období, kdy ho četl každý. Jenže mezi prvním a druhým jsem měla mezeru. Hodně dlouho mezeru, ve které jsem přečetla spoustu dalších (lepších, ale i horších) knih na podobné téma, takže přestože jsem druhý díl úspěšně dočetla, trvalo mi dlouho se k němu překecat a přelouskat. Proto jsem si knihu Grey půjčila z knihovny už teď (než na ní bude pořadník a čekání přes rok), abych to už měla z krku (?). Protože upřímně, mě slogan: „Dostaňte se do jeho hlavy“, pouze odradil. Protože když jsem byla v hlavě Anastázie, chtělo se mi dost často blinkat nad tou holčičkou, jak je hloupá, naivní atd. Bála jsem se „Vnitřního boháka“, když jsme teď v jeho pomatené hlavince. A co jsem teda dostala?
Vnitřní monology Christiana jsou stejně děsivé jako ty Any. A úplně stejně schyzofrení. Jenom…když už se na třetí stránce zmíní, že je Ana dokonale šu****lná a jak je z ní po jedné vteřině vydřený, jenom mě to otrávilo. Stále dokola. Jak by jí zmlátil, co by udělal a jak udělal, ale co by si o tom pomyslela. Takže vnitřní bohyně má dovolenou, ale ubrečený cápek má prim. Takže co je v téhle knize nového? Nevím, jestli to je překladem nebo autorkou. Jako kdyby si autorka v mezičase psala do deníčku tak dlouho, až se vypsala (že to po stylistické stránce není takový průšvih jako první díl). Věčné opakování je dalo by se říct autorčin trademark, takže to už ani neřeším. Ale ve výsledku je to přepis do jiného pohledu a nic víc. Lepší nic jiného neočekávat. Dokonalá kniha na odpoledne a potom jít dál. K ostatním knihám. A taky není šance, že si knihu Grey znovu přečtu. Ale rozhodně se mi četlo lépe a celý text byl stravitelnější než Padesát odstínů šedi.
PS: jeden by řekl, že autorka vymlátí z tématu něco v rámci rozboru psychologie (prostor tam byl). Možná je lepší, že se o to nepokoušela. Nejsem si totiž jistá, jestli by to jako autorka zvládla.

lucie7263
07.04.2016 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě kniha vyloženě bavila, každopádně mi přišla zajímavá...... Všechny tři díly odstínů mám již párkrát přečtené a ty se mi líbí, proto jsem se rozhodla i pro koupi Greye. Byla jsem zvědavá, jak se povede autorce "mužský" projev.... Musím uznat, že místy jsem určité pasáže hltala, ale místy přeskakovala odstavce, div ne stránky.... Na jednu stranu už ten, kdo četl odstíny šedi, ví co přijde, na druhou stranu to nezná z jeho pohledu.... Nicméně jak už tu bylo několikrát zmíněno, čekala jsem od knihy víc, především více informací podrobnějších o Greyovi....

JanaBalunova
06.04.2016 3 z 5

Můj názor se téměř shoduje s Chensie pode mnou, s tím rozdílem, že jsem nebyla úplně znechucená. Čekala jsem víc, více děje a i kdyby rozdělenou na tři další díly nemuselo se to týkat zrovna padesáti odstínů šedi. Chtěla jsem vědět, proč byl Christian takový, jaký byl. Byla jsem zvědavá jak se s tím autorka popere, mohlo to mít mnoho podob a je škoda, že to dopadlo takto.

A také nejsem zklamaná, že jsem si knihu koupila. V mé knihovně platí pravidlo: Co kniha, to jiný názor, svět i pocity. V životě si taky člověk nevybírá jestli všichni lidé, se kterými se setká, budou hodný a laskavý. Jak by to potom vypadalo??? Podle mne si každý člověk, který vydá knihu zaslouží alespoň palec nahoru, byť je to sebevětší kravina ;-) Jsem hrdá na každou knihu, kterou si koupím, jsem prostě sběratelka knih...

Chensie
06.04.2016 odpad!

Pouhý nudný opis knihy Padesát odstínů šedé z pohledu Christiana. Autorka nepřidala nic navíc. K mé smůle tam neuchytila podstatu jeho duše, žádná psychologie postav nebo snad hloubka. Tohle bylo velmi povrchní. Předchozí tři díly jsem brala jako oddechovku, tato kniha mi úplně zkazila náhled na hrdiny, které autorka vylíčila ještě povrchněji, než v těch třech. A to si většina antifanoušků myslelo, že už to nejde. Měla takovou možnost rozvinout samotnou Christánovu duši i minulost. Tolik možností, taková uchopitelná šance. Mohla toho tolik vymyslet a sepsat i o minulosti s paní Robinsonovou. A ona všechno, co bylo zajímavé, strčila do pár nicneříkajících vět. Tuto příležitost zkrátka potopila. Kniha mě znechutila. Ještě, že jsem ji měla jen půjčenou a neutrácela jsem za ni. To by mě hodně zklamalo.

jindrusa
05.04.2016 1 z 5

Stejný brak jako ty předchozí, erotický romány mi nevadí, ale tohle je fakt blábol o ničem.