Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1717 1717

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

Zlá-Ňufie
17.03.2016 3 z 5

Trochu zklamání.. Hodně vidět, že to píše žena.. Zase pěkně čtivé, ale asi sem čekala trocu více..

lagareta
17.03.2016

Nakonec jsem se odhodlala, přečíst si knihu v originále a byla jsem narame překvapena. Ne tou knihou, ale tim ze to jde tak snadno a jak je její angličtina primitivní. 7 let jsem angličtinu nepouzila a stejne slovník skoro neotviram:-)

karbulka
16.03.2016 5 z 5

připomenutí z jiného pohledu

petruska4110
15.03.2016 5 z 5

Tato knížka splnila moje očekávání. Nemohla jsem se dočkat až si přečtu to jak to všechno vidí a cítí Christian. Ikdyž jsem dopředu věděla co se stane v těch zásadních bodech, tak i přesto mě to bavilo a přelouskanou jsem ji měla za dva dny. Za mě výborná knížka. :)

zuzanaa.m
14.03.2016 5 z 5

Miluju všechny tři díly Padesáti odstínů a těšila jsem až si budu moct přečíst Greye. Z jeho pohledu se mi to četlo možná i o něco lépe..Chtěla jsem vědět jak smýšlí neodolatelný Christian, když vidí Anu. Také se mi líbilo jak popisoval vztah s Elenou a ostatními sub. Za mě super.. Věděla jsem co od knížky čekat a splnila moje očekávání :)

Clairka
14.03.2016 2 z 5

Nuda nuda nuda. Dočetla jsem ale přemlouvala jsem se

gargamelka
13.03.2016 4 z 5

Ano, tato kniha nám ukáže pohled Christiana. Některé pasáže jsou na chlup stejné jako v odstínech (možná pro někoho to bude zklamání). Ale alespoň poznáme jeho pohled na věc či jeho myšlenkové pochody. Jako oddychovka fajn:)

lavazza
13.03.2016 5 z 5

Knihu som najskor citala v originale a bola som nadsena. Ale kedze sa tak velmi neorientujem v slangovej anglictine a nejaky ten text som si logicky domyslela, tak som sa rozhodla aj pre svk verziu.... a prislo sklamanie, pretoze som mala pocit, ze citam inu knihu, kedze Greya prelozila pravdepodobne ina prekladatelka ako 50OS, a vacsina dialogov v knihe bola inak prelozena ako v pädesiatke...a to mi velmi prekazalo a zle som sa orientovala v deji.... takze hodnotim ang verziu a tej davam 5*

kazatell
12.03.2016 4 z 5

Četl jsem to jen proto, že jsem četl předchozí díly a musím říct že z pohledu toho šibnutého miliardáře je to mnohem zajímavější příběh. Pravda že konec se trochu táhne, ale jinak nad očekávání od toho co jsem čekal.

Haňulec
11.03.2016 5 z 5

Kniha se mi více líbila z Christianova pohledu, pro něj všechno s Anastazii bylo úplně nové, oteviral svá tajná místa pro lásku. Chtěla bych další díl. :-)

koczanska
11.03.2016 odpad!

Koho neoslovila trilogie Padesát odstínů šedi, ten těžko může čekat, že ho kniha pobaví. Dočítala jsem pouze z "povinnosti". Šanci jsem tomu ale dala. :-)
Pokud bych měla opakovat pár názorů kolegů čtenářů, zaplať pánbuh, že Christian nemá vnitřní svědomí (nebo co to vůbec u té Any je) a neustále neskáče salta apod. I tak jsou tam dokola jedny a ty samé fráze. Každopádně takhle se hezky snadno vydělávají penízky. Opsat již napsanou knížku a jen něco poupravit.

poupatko1
11.03.2016 3 z 5

Všichni tady píšou, že je to jen přepsaný první díl a akorát je z pohledu Greye. No neasik. Když je to POŠ z pohledu Greye.. Čekali jste snad nějaké jiné story nebo co? Co jiného by tam asi měla psát že jo.. Zamyslete se lidi :-)
Já jen dodám, že jsem četla prvně v angličtině a musím říct, že český překlad je tentokrát super :-) a není to takové plytké jak předtím.

scharko
11.03.2016 3 z 5

Je to skoro stejné jako ,když jsem četla první díl .Čekala jsem od toho trochu víc .

Pettulle
10.03.2016

wauuuu chci další

carodejka_s.r.o
10.03.2016 1 z 5

Patřila jsem k těm, kteří po přečtení původní trilogie stáli o to nahlédnout do hlavy Christiana Greye, přesto mě kniha poměrně zklamala. Nevadí mi to, co je knize často vytýkáno, totiž že je ve velké míře zkopírovaná. Co taky čekat jiného? Že by Christian zažíval s Anou ucela jiné situace a vedl s ní zcela jiné rozhovory než ona s ním? To asi ne. Vadí mi na tom, že to není mužský pohled na věc. Přes veškerou snahu je prostě nesmírně poznat, že to psala ženská, která se možná dokázala vcítit do duše Anastasie Steelové, ale rozhodně ne do duše Christiana Greye. Působí to kostrbatě a nevěrohodně. A bohužel stejně jako u předchozích knih, ani zde se autorka nedokázala vyvarovat opakujícím se klišé.

misa077
07.03.2016 3 z 5

Jedním slovem vydařené! Christianových 50 odstínu se mi líbilo mnohem více! Mělo to šmrnc a i jsem se zasmála. Pan Grey opravdu není takový drsňák, jak se zdálo. Na druhou stranu jsem možná čekala trochu víc vzpomínek, aby do sebe vše zapadlo. Četla jsem celou trilogii, ale další díl z pohledu Christiana bych si už asi odpustila... tolik peněz za ten mužský rod a nemnoho rozšíření děje nestojí. Kniha potěšila, ale nemůžu říct, že bych se od ní nedokázala odtrhnout.

Bet
07.03.2016 4 z 5

No musím říct že mě se kniha líbila víc než Padesát odstínů. I když je pravda,že chvilkami Christian působil jako pěkný měkota. Líbilo se mě jak popisuje svůj vztah s Elenou.A hlavně to nebylo tak utahané jako s Anastázii.Pro mě z jeho pohledu 100 x lepší :)

LucieRossi
07.03.2016 1 z 5

Tak tohle opravdu ne. Jednu hvězdičku dávám jen za to, jak snadno a rychle se kniha četla. Autorka udělala z Christiana totálního blbce, jehož "duchaplné" a neustále opakující se myšlenky mě opravdu nebavily. Pravděpodobně moje poslední setkání s E. L. James.

Peta1607
06.03.2016 3 z 5

Kniha je o 100% lepší než Padesát odstínů, která byla místy dost nudná. Christianův pohled byl zajímavější a vtipnější. Skvělá oddychová kniha :D

Tabby
05.03.2016 5 z 5

Ano celá kniha je přepsaná první díl padesátky, ale pro mě rozhodně o 100% lepší je kniha Grey.
James mohla celou sérii napsat z jeho pohledu a ne z pohledu otravné Anny a byla by celá ta série o hodně lepší než je. Bylo to čtivé, zajímavé občas i vtipné a jeho verze příběhu se mi zdála i zajímavější než její a to jak pořád řešila kraviny jestli do toho vztahu jít nebo ne atd.
A velké plus dávám i to že Christianovi taky nedala nějakou přihlouplou bohyni, která jak mnoha dalším i mě vadila. :)