Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1717 1717

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

Sheena
21.02.2016 1 z 5

Tato kniha mě dost zklamala. Je to v podstatě jen kopie prvního dílu s více sprostými slovy. Žádný bližší pohled do Ch. duše. Škoda.

DomenicaRisa
20.02.2016 3 z 5

Pohled Christiana byl zajímavější, než pohled Anastasie na celou situaci. V knize se objasnilo několik věcí, které nám v Padesáti odstínech šedi zůstaly skryty, ale přesto bych knihu hodnotila jako průměrnou v porovnání s ostatními erotickými romány, mezi než se řadí. Neříkám ale, že bych si z pohledu Christiana nepřečetla i zbytek série. Jen tam docela dost postrádám nějaké hlubší zamyšlení psychologického rázu, například sezení s Dr. Flynnem. Autorka také mohla víc vykreslit ostatní postavy.

kklepkaa
20.02.2016 1 z 5

Co bych k tomu tak napsala? Vcelku to nebylo tak hrozné, jak jsem očekávala. Ale stále myslím, že celá série je marketingově velmi nadhodnocena.

Některé scény z Greyova pohledu byly zajímavé. Ana na mě působila většinu času jako husa a Grey si tak často protiřečil, až jsem z toho protáčela oči. Ale tak bylo to celkem milé odreagování. Děkuji, pane.

Falda
20.02.2016 3 z 5

Myslím si, že tato kniha nemusela ani vzniknout, protože jak už zde bylo několikrát zmíněno, byl to spíše přepis prvního dílu. Na druhou stranu, to autorce nevyčítám, protože na začátku se zmiňuje, že tato kniha je věnována nám čtenářům, kteří jsme o ni prosili, tudíž za tím tak trochu stojíme i my. Jinak kniha neurazí, opět se dobře čte a čtenáři více přiblíží život Christiana.

galinek
19.02.2016 4 z 5

Já se bavila.....myslím, že kniha musela být stejná - jako první díl, aby to do sebe PĚKNĚ zapadlo....
Zase jsem si vyslechla ty všechny hanlivé komentáře..... Ale jsem velká holka, na to nedám, já se prostě srovnala s tím, že nejsem dokonalá jako hlavní hrdinka,:-)), no a muži myslím nemohou vystát toho krásného, úspěšného a až neřestně bohatého Ch.:-).... to je ten problém vnímání. Je to totální pohádka, ale proč ne,.... ALE PROČ NE, proč si nedopřát "obyčejnou"vanilku:-))))
Kdo po knížce sáhne, jistě ví, do čeho jde..... Tak všem příjemné čtení:-)))

ZdenKriv
19.02.2016 4 z 5

Ohodnotila bych to tak, že každé zboží má svého kupce. Autorka v podstatě překopírovala text z jedničky a vyzdvihla jeho kruté myšlenky každopádně kdo má rád romantiku a všelijaké milostné příběhy si v tom najde ten svůj šálek kávy :)

jitka7
19.02.2016 1 z 5

Tak autorka nezklamala. Ani ji nenudu nazývat spisovatelkou, protože tak to fakt není :)) A jelikož je to podle mě lepší než předchozí díly, tak dávám aspoň jednu hvězdičku. Čekala jsem, že se autorka poučí ze svých předešlých knih, projde si kritiku a začne opravu psát. Nestalo se tak. Nejtrapnější je nenažranost spisovatelky, která napíše knihu, která má přes 500 stran a končí stejně jako první díl... takže opět můžeme čekat 3 knihy z pohledu Greye. No tak to je dost ubohé. Měl to být dolněk, mělo to jednou knihou končit a člověk se měl něco dozvědět o Greyovi. Takhle jsme se dozvěděli to, že Grey nebyl ani trošku tvrďák, ani moc dominantní a o nějakých démonech není v knize skoro nic... takže bych asi paní autorce zatleskala, že přestože dokáže psát takový odpad, i tak se ji velmi daří.

PetraSedláková
19.02.2016 5 z 5

Čekala jsem něco jiného...nečekala jsem, že to bude opravdu přepsaný první díl skoro slovo od slova, čekala jsem také více podrobností z jeho dětství, moc tam toho nebylo...
Jinak příjemné čtení, kniha mě nadchla a zas až takové zklamání nakonec nebylo.

KleaM
18.02.2016 3 z 5

Vyprávění Christiana je rozhodně lepší, aspoň něco je na celé téhle sérii fajn. Po přečtení celé série je to jediná kniha, kterou bych si bývala přečetla a stačilo by to...

martina.tim
18.02.2016 5 z 5

Já si nemůžu stěžovat. Dost se bavím :) zvláště ten rozhovor na začátku. Grey je opravdový hovado a já tuto knihu miluju. Zatím jsem v polovině a a ni jednou jsem se nenudila. Spíše naopak.

dudunka
17.02.2016 5 z 5

Jsem nadšená že autorka napsala Christianuv pohled před rokem jsem se jí na twittru ptala jestli to má v plánu a odpoveděla mi: Nikdy neříkej nikdy a na to bylo do měsíce vydáno oznámení že knížka vyjde na Christianovy narozeniny :-) moc mě to potěšilo :-) splnil se mi sen znát jeho verzi pohledu knížka je skvělá fanouškům
Fifty trilogie nesmí chybět v knihovničce! :-)

LilianaFalcon
17.02.2016 1 z 5

Četla jsem to anglicky. Docela jsem se těšila, většinou si totiž chlapský úhel pohledu užívám, ale tohle mi nějak nesedlo. Nevím, jestli to nebylo tím, že Padesát odstínů šedi jsem četla několikrát, ale prostě mě to nudilo.

maca1245
15.02.2016 5 z 5

Padl tu komet toho stylu, že spisovatelka napsala tuto knihy jen díky úspěšnosti Trilogie 50 odstínů. Jak již můžete přečíst hned na začátku sama spisovatelka tam píše a teď cituji "Tuto knihu věnuji těm čtenářům, kteří o ní prosili... a prosili... a prosili. " Toto jsem již dáva i do diskuze. A to jen díky konci třetí knihy.
Právě jí začínám číst tak jsem na to zvědavý...

Kirtans
15.02.2016 3 z 5

Oddechová kniha, žádné hluboké myšlenky. Za mne určitě polovina knihy pouze přepis "šedi". Nicméně, kdyby to šlo vrátit, mnohem raději bych si přečetla jako první právě knihu z pohledu Greye.

ReziEngli
15.02.2016 3 z 5

Přečetla jsem celou trilogii Padesáti odstínů, a moc se mi líbila, tudíž na tuhle knihu jsem se velmi těšila. Ovšem zažila jsem zklamání. Nedočetla jsem jí, skončila jsem v polovině. Čekala jsem, že to bude něco z Christianovi minulosti, a ne, že to bude jen přepsaný první díl. Opravdu mě to zklamalo, sice tam byly ty jeho myšlenky, a sny atd. ale jinak byly situace, dialogy, bylo to naprosto to samé jako v prvním díle. Myslím, že tahle kniha vyšla tak trochu zbytečně. Byla dobře napsaná, musím uznat že ty Christianovi myšlenky knihu docela okořenily, ale jelikož jsem četla celou sérii Odstínů, tak byla tahle kniha jen takovým malinkým doplňkem. Nenadchla, ale ani neurazila. Proto dávám jen tři hvězdičky.

LelaR
14.02.2016

Stejně jako série Padesáti odstínů i tohle je prostě oddechové čtení na dovolenou. Není třeba za tím hledat cokoliv hlubšího. Ano, vyprávění příběhu z pohledu mužské postavy je trošku drsnější a záživnější. Intelektuální počin roku to není. Mně to nevadí. Přesně takovou literaturu si čas od času potřebuju přečíst, aby si mozek odpočinul od práce a přemýšlení v angličtině.

Samira
14.02.2016 5 z 5

Jeho pohled splnil má očekávání. Kniha funguje i bez znalosti předchozí, ale s její znalostí je přece jen zábavnější. Absence vnitřní bohyně, svižnější a surovější popisy z ložnice a také celkově svěží a značně perverzní, i když romantický pohled na příběh. Jsou to však stále odstíny se všemi klady i zápory.
V knize kromě Christiana dominuje především velice vtipný Elliot, ale také mrazivá Elena.
Kromě opačného pohledu, který přináší nejedno překvapení, jsem ocenila přidané scény.

Recenze v záložkách!

ptavichripkaa
13.02.2016 5 z 5

Jsem spokojená, tahle kniha mě nadchla a dokázala si mou pozornost udržet až do konce.
A pro ty rejpaly se tady rozepisujou: tahle kniha se řadí do románu pro ženy a opravdu by mě zajímalo co od této kategorie očekáváte víc než krásného hlavního hrdinu, krásnou hlavní hrdinku, tajemství, překážky, lásku a happyend...
Pokud čekáte víc, sáhli jste po špatném žánru a příště zkuste klasiku.

Misan1993
12.02.2016

Pro mě jako čtenáře literatury z malinko jiného soudku příjemná, lehce psychopaticky laděná změna v podání Christiana Greye :) Nemůžu si pomoct, ale nějaký ten pocit z knížky mě vrací k pohádce Kráska a zvíře. :)

P.S. Ne každému autorovi se poštěstí prodat během prvních čtyř dní 1 milion výtisků.

P.S.S. Zajímavé, ale zatím jediný mužský čtenář Greye v této diskuzi.

JanickaP
12.02.2016 5 z 5

Dlouho jsem na ni cekala...knizku jsem precetla behem 2 dni...je fajn si cist pribeh zase z pohledu Christiana...rekla bych ze to uceluje vlastne cely ten pribeh (zatim prvniho dilu)...i kdyz jsem ocekavala trochu vice, nemuzu se dockat pokracovani z pohledu pana Greye...doufam, ze to ma autorka v planu ;-)