Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1720 1720

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

niknikita
13.09.2016 4 z 5

Ten krásně mužský pohled Christiana Greye se mi líbil a pomohl mi pochopit nepochopitelné.

Majjina
10.09.2016 3 z 5

Snad se mi to líbilo více než 50 odstínů šedi....Moc jsme od knihy nečekala, o to víc překvapila.

kikina114
23.08.2016 5 z 5

Kniha se mi líbí, pohltila mě. Vysvětluje proč se Christian chová tak jak se chová. Trochu mi to pozměnilo na Christiana názor. Nedozvěděla jsem se, ale nic nového. Anastasie myslí srdcem a Christian svým přirozením.

Susan94
17.08.2016 2 z 5

Greye jsem musela číst stylem rychlo čtení. Po přečtení mám na Christiana nový názor, zajímavé pasáže z jeho dětství osvětlují celé jeho chování, a dost věcí se tím vysvětluje. Nic nového tam ale neobjevíme, víme že jeho pohled je ovlivněn tím, že nemyslí mozkem ale jiným mužským orgánem už od prvního setkání s Annou... Jeho pocity, potřeby a chtíče.. nic co by jsme nečetli už v prvním díle... ale pokud má někdo oblibu o tom spíše číst než to sám provádět (samozřejmě v odlehčené formě) tak jako oddechové čtení... why not

Arwen329
14.08.2016 4 z 5

Nebylo to špatné čtení. Ale čekala jsem více.

hejnak
09.08.2016 4 z 5

Z pohledu chlapa zajímavá věc, stejně tak některé myšlenkové pochody, otázka, jestli by to takhle měl i v reálu. Četla jsem předchozí díly, takže od děje jsem nic závratného nečekala. Mrazilo mě z popisu jeho dětství a toho, co si pak děti nesou do dospělosti a jak těžko se těchto věcí zbavuje. Některé věci jsou asi trochu přitažené za vlasy, ale celkový dojem byl fajn.

Zrzka2
05.08.2016 odpad!

FSOG jsem dala 1 hvězdičku za reakci, kterou vyvolala, ale u této knihy jsem měla neodvratnou chuť zvracet. Christian se mi jevil jako 15 letý kluk, který si chce hlavně vrznout a nic jiného ho nezajímá. Všechny postavy jsem tam nesnášela a prostě...nevím, jak to všechno říct. Nemůžu tomu dát tu 1 hvězdičku za nápad, jelikož kniha žádný nemá. Autorka jenom chtěla vydolovat další peníze ze svého náhodného úspěchu a napsala další slátaninu po které jsem se chtěla jít oběsit.

Fizulka71
01.08.2016 2 z 5

Tak já nevím. Něco bude někde špatně. Nebo na někom. V knihách z pohledu Any vystupuje Christian Grey sice jako emocionálně i psychicky poznamenaný, nicméně dospělý a svéprávný jedinec. Ovšem po přečtení knihy z jeho pohledu už si tím tak jistá nejsem. Celou dobu mě provázel neodbytný pocit, že to vypráví nevyzrálý adolescent, pro kterého je to jen další z řady obrovských dobrodružství na cestě k dospělosti. Nebo zastydlé pubertě.

Hany.Honey
31.07.2016 3 z 5

Lepší, než trilogie pohledem Any. Trochu víc zábavnější a mělo to lepší spád. Klidně vydej, E L Jamesová i ty zbylé dva díly pohledem chlapa.

Turquoise
31.07.2016 5 z 5

Jako oddechové čtení super. Mám ráda knihy z pohledu mužů. Osobně se mi myšlenkové pochody Christiana dost líbily - mám prostě Greye ráda. :)
Ale chci jeho pohled i na další dva díly... prosím prosííím.

nakavusterezou
28.07.2016

Toto je první kniha, u které jsem si v půlce čtení řekla, že mě opravdu nebaví. Zaprvé jsem věděla, jak kniha dopadne, čili mě to nějak nenakopávalo, abych to dočetla a zjistila, jak to skončí a zadruhé, hrozně, ale opravdu příšerně mě nudilo to, jak Grey popisoval své pocity. V knize FSOG se mi líbilo, že tam byl vyobrazen jako člověk, který má Anu pouze na hraní a nemá city, tato kniha mi ukázala, že i on je má a že patří mezi normální lidi s city, proto mě to tak zklamalo.
Dávám 1 hvězdu.

zikterka
26.07.2016 4 z 5

Protože jsem četla první díl, přesně jsem věděla, co a kdy nastane. Každopádně i tak mě to bavilo. Přišlo mi to zajímavější než z pohledu Any.

Natálie.
23.07.2016 5 z 5

Nevím, jak jiní, ale já si Greye užila. :)
Kniha ve mně stejně jako první díl Odstínů vyvolala moře emocí a já si ji opravu vychutnala.

unique
21.07.2016 2 z 5

Z pohledu Christiana to měl psát chlap (nebo to Jamesová měla psát o hodně více chlapsky), navíc mi dost vadila Greyova neustálá "sebelítost".

A ve všech knihách série mě štve, jaká je Anastasia. Ale jako rozšíření všeobecného přehledu, proč si "fenomén" nepřečíst...

milikola
18.07.2016 4 z 5

mnohem zajímavější než pohled Any

Tvefisto
16.07.2016 5 z 5

Christianův pohled mi přišel zajímavější (a alespoň tam nebyly žádné skákající vnitřní bohyně).

IrčaHolá
15.07.2016 3 z 5

Pěkně čtivá kniha, ale zbytecně protahovaná opakujícími se frázemi. Pohled Christiana byl pro mne v určitých situacích zajímavý, ale tato kniha mi nenabízí nic, kvůli čemuž bych ji doporučila dál

HDosoudilová
14.07.2016 3 z 5

Jako oddechovka fajn. Jelikož jsem četla celou trilogii, zajímal mě pochopitelně i příběh z pohledu Christiana. Nicméně nic moc nového jsem v knize nenašla. Docela mi vadil ten až moc otevřený konec a opět neustále se opakující fráze, situace... ale čtivé to bylo, to zase ano.

kik68
12.07.2016 4 z 5

Jasně není to 50 odstínů, ale pohled Christiana je zajímavý. Mohlo tam být něco navíc.

alcaaja
10.07.2016 5 z 5

velmi luxusni oddechovka :-)