Muž z ostrova Lewis

Muž z ostrova Lewis https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190281/bmid_muz-z-ostrova-lewis-gng-190281.jpg 5 1951 413

Ostrov Lewis série

Muž beze jména. Muž bez paměti. Muž, který nemá na výběr. V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy po několika strašných bodných a řezných ranách. Policie se zprvu domnívá, že se mladík stal obětí rituální vraždy před stovkami let, avšak vytetovaný obrázek Elvise na mladíkově pravé paži odhalí, že se vražda musela stát mnohem později, ve druhé polovině dvacátého století. Bývalý detektivní inspektor Fin Macleod se mezitím vrací na svůj rodný ostrov. Rozešel se se svou manželkou, s životem v Edinburghu i s kariérou u policie a nyní se snaží obnovit staré vztahy a opravit zchátralý dům svých rodičů. Avšak poté, co testy DNA prokážou příbuzenský vztah těla z močálu a otce Finovy dětské lásky Marsaili Macdonaldové, je Finovi jasné, že jeho návrat domů bude trochu rušnější, než čekal. Tormod Macdonald, dnes již starý muž trpící demencí, celý život tvrdil, že je jedináček a že nemá žádné blízké příbuzné. A Fin zjistí, že Tormod měl dobrý důvod, proč v tomto ohledu lhát.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Lewis Man , 2012

EvikU.
08.11.2020 5 z 5

Já nemám slov. Opravdu dokonale provedená série. Moc mě baví. O tom značí i to jak rychle za sebou díly čtu. Poutavě napsaný příběh protkaný střípky minulosti aby se vše na konci uzavřelo.

SPOILER: Přála bych si, aby se Fin a Marsaily vrátili k sobě. Jenom jsem nechápala trochu konec, proč nevzal svému synovi telefon, když právě pro naléhavé případy mu ho nechali. Ale tak to je jen takový pocit.

Opravdu mohu tuto sérii doporučit. Ještě jsem nečetla poslední díl, ale už teď cítím v kostech, že mě nezklame.

Klára90
04.11.2020 4 z 5

Děj začíná poněkud pozvolna a chvilinku mi trvalo se začíst, ale opravdu jen chvilinku. Poté už jsem byla v příběhu zas až po uši a byla to teda pěkně propletená záležitost. Příběh se mi líbil, bylo to napínavé, i když smutné dobrodružství. Čekala jsem, jak p.May vyřeší rozklíčování příběhu, vzhledem ke zdravotní komplikaci hlavní postavy příběhu z minulosti, ale nakonec to vymyslel dobře a kniha byla napínavá až do samého konce. Možná to někomu přišlo utažené za vlasy, ale mě to v tomto případě vůbec nevadilo a líbilo se mi to. Holt tvrdý kraj...:)
Jako bonus v knize samozřejmě bravurně popsáno prostředí, mám pocit, že už jsem na ostrovech skoro jak doma a všechny znám :)
A Fin je sympaťák.
Hurá na další díl

Gracian1964
26.10.2020 5 z 5

Táto druhá časť sa mi páčila viac ako Skala. Malo to väčší odpich, drajv a šmrnc, či ako to nazvať, neviem. možno to bolo spôsobené len tým, že som ju čítal v českom preklade, kým Skalu v slovenskom. Alebo že by zaujímavejší dej? Nepohrdnem teda ani treťou časťou s názvom Šachové figúrky, len kedy sa k nim dostanem, čertvie...

martina2540
01.10.2020

Mám ráda Petera Maye, hlavně jeho čínské detektivky. Kniha pro mě byla dobře čtivá, ale závěr nebyl nijak překvapivý.

JurijMilkovic
12.09.2020 5 z 5

Mohu jen potvrdit, že první část nebyla tak záživná jako ta druhá část.

martineden
09.09.2020 4 z 5

Něco mi tam chybělo, i když atmosféra nehostinného ostrova je dokonale vykreslená.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií co jsem četla. Ponurá atmosféra Skotska vás zarazí do křesla pod deku a vy si vychutnáte skvělý příběh. Určitě doporučuji :-)

Schary
02.09.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila stejně hodně jako první díl. Fin tentokrát vyšetřuje soukromě nález těla z rašelinišť. Jde o vraždu, do které je zapleten otec bývalé lásky Marsaili. Dál řeší neutěšenou situaci svého nově nalezeného syna. Závěr je překvapivý. Těším se na třetí díl a na pochmurnou atmosféru skotských ostrovů.

Nestorkea
30.08.2020 4 z 5

Druhý díl série hodnotím lépe, než knihu první. Možná jsem si už zvyklá na autorův styl, možná bylo méně popisů krajiny a prostředí. Mezi detektivky mi úplně nezapadá, ale četla se velmi příjemně.

Arwen777
30.08.2020 5 z 5

Návrat na skotské Hebridy byl skvělý. Je pravda, že detektivním románem už bychom to skoro nenazvali, nicméně to knize neubírá na atraktivnosti. Linka ze současnosti je tentokrát omezena, zato můžeme sledovat působivé vyprávění o dětství a mládí otce Marsaili, dávné tajemství, které souvisí s tělem nalezeným v rašelině na ostrově Lewis. Policejní práce je v knize minimum, Fin na vlastní pěst rozkrývá tajemství, které je všechny dostihne. Moc se mi líbí hlavně atmosféra knihy, ponurá jako popisovaná krajina. Ostrovy hrají v podstatě hlavní roli a nám před očima snadno vyvstává tento svým způsobem nádherný kout svět a nelehký život na nich. Psychologie postav a vztahů je brilantně vykreslena a i když už zhruba od půlky tušíte pointu, přesto s napětím čtete dál, abyste mohli s postavami cítit kapky deště, neustávající vítr nebo rozbouřené studené moře a prožívat jejich příběh.
Doporučuji všemi deseti a třetí díl si přečtu hned, jak se objeví v knihovně.

Radza
28.08.2020 5 z 5

Spis napisu, co tyhle knizce (a i predchozi v serii) chybi. A omlouvam se za nepouzivani carek a hacku - jsem se s nema psat nejak nenaucil.
No - cili co chybi... chybi nuda, chybi nejaka nelogicnost ve vypraveni, chybi nesympaticti protagonici ... a to je dobre..

Martiiiik
20.08.2020 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, stejně jako první díl.. Podrobné popisy krajiny, kdy člověk jako by tam byl, cítil vítr a vůni moře.. Znovu je vlastní příběh upozaděný a důležitá je historie, minulost.. Vzpomínky, které se postupně vytrácejí.. Ale tentokrát jsem cítila při čtení mírnou frustraci, protože vysoce inteligentní postava Fina jednala často poněkud nelogicky.. Ikdyž jinak by byl příběh podstatně kratší.. :-D Oceňuji reálné historické pozadí, čtenář se dozví něco nového... doporučuji :-)

javirgo
20.08.2020 5 z 5

Druhá část ještě o něco lepší než první. Při čtení detektivky nebo thrilleru zmítají člověkem obvykle všelijaké emoce. Mě ale Muž z ostrova Lewis dokázal dokonce i dojmout. Skvělá kniha, jejíž obsah bude ve mě ještě dlouho doznívat.

MV111
08.08.2020 5 z 5

Napětí celou dobu v několika rovinách. Ostrovy se svými tajemstvími, spletité lidské osudy, dobry překlad.

Petronelka123
31.07.2020 5 z 5

Prostě zase ponurá skotská náladička, kterou umí Peter May vykouzlit naprosto skvěle.

Plysolida
16.07.2020 5 z 5

dokonalá detektivka, napínavé jako kšandy až do poslední stránky!

MarkétaI.
11.07.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a určitě si přečtu i další. Příběh, atmosféra, postavy.. všechno bylo skvělé.

IVANA0123
11.06.2020 5 z 5

Za mě opět super. Skála pro mě byla zjevení a Muž z ostrova Lewis se jí plně vyrovnal. Vlastně nedokážu říct, který z dílů se mi líbil víc.
Kniha se skvěle četla a vůbec nevadilo, že příběh hlavních postav ustoupil do pozadí a hlavní dějovou linií se stal životní příběh starce, jehož mysl se postupně zamlžovala a teprve jednotlivé vzpomínky vytvořily fascinující celek jeho života. Když člověk čte o historii ostrova a jak těžký byl život obyvatel v těchto místech, je těžké uvěřit. Kniha je skvělá a já se k ní určitě jednou vrátím.
(6/20)

m_martina
01.06.2020 5 z 5

Druhý díl z této řady se mi líbil nejvíc, byl napsaný citlivě a zároveň čtivě. Kniha byla výborná a četla jsem ji jedním dechem.

Evson
22.05.2020 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Moc zajímavě popsaný svět nemocného člověka, opět detailně popsané prostředí ostrova a navíc další příběh "detektiva" Fina, který mi je už od prvního dílu moc sympatický :)

Skotsko 50. léta 20. století tajemství pátrání v minulosti sirotci sirotčince

Peter May