Ostře sledované vlaky

Ostře sledované vlaky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36673/bmid_ostre-sledovane-vlaky-Hmd-36673.jpg 3 3865 407

Novela o milostných nesnázích mladého železničáře a jeho boji proti okupantům se odehrává na malé železniční stanici na konci druhé světové války.

Tuffy
17.01.2011 1 z 5

Četla jsem jenom proto, že jsem to měla jako povinnou četbu. Normálně bych si knihu nepůjčila a kdyby přece jenom ano, odložila bych ji po pár stránkách. Nuda, nuda, nuda. Možná, že film za něco stojí, ale už jsem z toho tak znechucená, že nemám náladu ten příběh sledovat znova. Never more... :/

eseona
30.11.-0001 1 z 5

Četla jsem ji v rámci povinné četby a kdybych ji nutně nepotřeboval přečíst, po pár stránkách by ji vrátila do knihovny a už si ji nikdy víckrát nevypůjčila.
Sice je to kniha vtipná a místy až líbezná, ale stejně jsem se nemohla ubránit pocitu, že je ... nenapadá mě nic jiného než "bez děje" :) Ve své podstatě přišel konec dřív než solidní začátek.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Řekl bych, že to je taková kniha prakticky o ničem. Nebo tedy člověk čeká a čeká, pomalu se ptá proč to vůbec čte a najednou buch ho a téměř šok. Ale líbilo se mi to. Byla to taková četba na odreagování a dokonce jsem se u toho i nasmál. A ten konec přišel skoro jak blesk z čistého nebe. Pro mě.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Nevím, ale tohle mne nevzalo a nic mi to nedalo.

little_bastard2
30.11.-0001

Najznámejšie, ale zďaleka nie najlepšie. Ale vhodné prvé pričuchnutie k majstrovej poetike.

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Tahle knížka je nádhernou nostalgií nedávno minulých let... Je fantastická jako všechna Hrabalova díla... Dlouho uvízne v paměti.

nithiel
30.11.-0001 5 z 5

Pokud chcete číst něco od Hrabala a naprosto se v tom neztrácet, tak ostře sledované vlaky jsou pro vás jasná volba. Tady se ještě Hrabal svým stylem tak nevzdálil normálním spisovatelům, občas je na jedné straně i víc než jeden odstavec. Navíc děj navzdory mnoha odbočkám do minulosti svižně ubíhá a nezadržitelně míří k výbornému konci.