Ostře sledované vlaky

Ostře sledované vlaky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36673/bmid_ostre-sledovane-vlaky-Hmd-36673.jpg 3 3884 411

Novela o milostných nesnázích mladého železničáře a jeho boji proti okupantům se odehrává na malé železniční stanici na konci druhé světové války.

Sádina
17.02.2014 3 z 5

Četla jsem knihu, byla jsem i na divadelním představení a tato kniha mě bavila. Ačkoliv mě někdy dlouhá souvětí unavovala.

Bunburistka
16.02.2014 2 z 5

Musím říct, že tuto knihu jsem také četla jako povinnou četbu do školy a souhlasím s předešlými názory, asi také neumím autora dostatečně ocenit. Určitě jsem již přečetla lepší knížky, byť byly delší. K Hrabalovi se už asi vracet nebudu.

kilimetr
14.02.2014

Přečetl jsem to jen kvůli tomu, že je to jedna z knížek na povinné četbě. Nejspíš neumím ocenit autorovo dílo

Esko*
11.01.2014 2 z 5

Tak nějak nikdy nevím, jak povinnou četbu hodnotit. Tohle se četlo dobře, ale autorův styl mi prostě vůbec nesedl. Co se příběhu týče - fajn, ale vzhledem k tomu, že jsem z úplně jiné generace, tak mi takovéhle realistické knížky z průběhu války, vůbec nic neříkají. Ale jako povinná četba je to jedna z těch lepších knížek - krátké, rychlé, myslím, že dobré na rozbor.

Katy007
24.12.2013 3 z 5

Mno, abych řekla pravdu, tak kdybych tu knihu nemusela přečíst celou kvůli povinné četbě, s velkou pravděpodobností bych ji odložila. A s ještě větší pravděpodobností bych ji už nikdy znovu neotevřela. Naštěstí je příběh celkem krátký.

MonisPop
22.12.2013 3 z 5

Nemohla jsem se do knihy začíst a přestože má tak málo stránek mi připadalo, že jich má 3x tolik. U této knihy mě prostě přestalo čtení bavit. Občas jsem se v knize nevyznala a nedokázala si spojit některé události.

Evillabilla
04.12.2013 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, kvůli zbytečně detailním popisům ne příliž pěkných výjevů. A také autorův styl mi moc nesedí.

Poutnice
22.10.2013 2 z 5

taky už Hrabala nepotřebuju číst znovu, nevím, jak je na tom s ostatníma knihama, ale tohle jeho vyjadřování...vulgarismy, forma, no já nevím, prostě mi to nesedí. Příběh dobrý, ale stačilo by mi to asi převyprávět

Atuin
20.10.2013 5 z 5

Výrazně kritická knížečka a až " nepříjemně" hluboká. Všechno co Hrabal řekl, cítil, myslel, zažíval je na těch několika strankách. Dobře vybalancované. Pojem obyčejnost a pojem neobyčejnost splývá díky stylu vyprávění. Vypráví se sama, buď je přijatelná nebo nepřijatelná celá koncepce Hrabalova psaní. Nepíše mělce nebo plytce, a v jeho obratech je vždy znát že se přes půvab slov nesmýká po povrchu ale spíš hluboko pod ním.

Domule
06.10.2013 3 z 5

podivná kniha.

maple34
05.10.2013 4 z 5

Suprová krátká novelka, která se stala slavnou zejména díky Menzelovu zfilmování. Takové osudy dobrého nádražáka Hrmy za druhé světové války. Působivě psané, má to spád, Hrabal mě baví!!!

Lucka.Simarova
03.10.2013 3 z 5

Zprvu jsem chtěla číst Anglického krále, tam jsem však usoudila, že hrabal je prase a číst to nebudu, sáhla jsme po Vlacích. Nuže až tak špatné to nebylo, příběh byl přinejmenším zajímavý, ale forma jakou to Hrabal napsal mě opravdu nezaujala.

anetka11
16.09.2013 2 z 5

Hrabala už nikdy víc! Děj není špatný ale ta forma jakou to je zformulováno je prostě šíleně nudná. Tenhle malý uzlíček sem četla celý týden!

odrobil
06.08.2013 3 z 5

Knížka rychle přečtená, ale je jaksi zamotaná a hodně často jsem se v ní ztácel.

VerRyNDA
31.07.2013 3 z 5

Knížka k maturitě. Čte se celkem dobře, ale chvilkama jsem se v ní ztrácela. Jediné, co bylo zajímavé byl konec.

L.u.c.i.e1986
28.07.2013 3 z 5

Tak je fajn, že je to psáno takovým jednoduchým stylem, ale bohužel mě tato kniha neoslovila...

Marčullkas
22.07.2013 4 z 5

Film jsem neviděla! Ani se na to nechystám. Mám ráda vlastní představivost a fantazii knihy. Věřím, že po zhlédnutí filmu, bych byla opět zklamaná. Proto si knižní podobu ráda uchovám :)

tatruszka
09.07.2013 4 z 5

Nějak si nemůžu pomoct, ale když se řeknou Ostře sledované vlaky, tak si vždycky vybavím mladého Neckaře, přestože jsem knihu četla. Nějak mi ten film s knihou splývají v jeden celek, a nejsem si tak úplně jistá jestli je to dobře nebo není. Každopádně, co se týče samotného motivu, líbilo se mi propojení kritického období války s "obyčejnými" problémy hlavního hrdiny.

bbara155
28.06.2013 3 z 5

Toto je výjimečný případ, kdy film byl lepší než kniha. Je také jediná, kterou jsem od tohoto autora byla schopná dočíst až do konce. Vím, že Hrabal je vysoce ceněný český klasik, ale já jeho knížky číst nemůžu. Vadí mi jejich surovost a nesdílím jeho vidění světa.

anisek989
27.06.2013 4 z 5

Na to jak je krátká mi běhal mráz po zádech až moc ;) A myslím, že sem dosud nečetla nic lepšího, co by zachycovalo válku a její utrpení na všem..
Super.