Ostře sledované vlaky

Ostře sledované vlaky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36673/bmid_ostre-sledovane-vlaky-Hmd-36673.jpg 3 3894 3894

Novela o milostných nesnázích mladého železničáře a jeho boji proti okupantům se odehrává na malé železniční stanici na konci druhé světové války.

Alpasstyle
28.08.2015 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala, i když byla velmi tenká a krátká, přesto jsem ji po pár stránkách odložila stranou. Není mi sympatický styl psaní, ale ani příběh mě nedohnal k tomu ji dočíst. Viděla jsem film, ale taky to není nic, na co bych se chtěla koukat znovu a znovu.

tisha8409
11.08.2015 1 z 5

Ani film, ani kniha.
A už vůbec ne ta rádoby sexy scéna s razítkem.

Haňáček
09.08.2015

Moc se mi líbil vývoj hlavní postavy. Děj příjemně plyne a líbilo se mi, že i přes válečný nádech děje mě kniha dokázala i rozesmát.

jedlík
16.07.2015 2 z 5

Nevyhovoval my styl psaní. Nesympatické postavy, nepřehledný děj, ale konec byl překvapivý. Ale myslím že by jsi to měl přečíst každý, aby věděl jak se jazyk dá použít. Přežít se to dá, má to jen cca 100 stránek, ale jsem ráda že to mam zasebou a další knihu si od něj už nepřečtu.

adelinka
12.07.2015 4 z 5

niektoré poviedky sú skvelé a niektoré ešte skvelejšie....ja som nemala vhodné obdobie na túto knihu - v niektorých som sa strácala.....musím sa po nejakej dobe a v lepšom období ešte raz k tejto knihe vrátiť....

Stolda
11.06.2015 5 z 5

Moc hezké čtení, Hrabal nikdy nezklame

TheCiko5
10.06.2015 5 z 5

Před přečtením knížky bych neřekl, že se za sedmdesát šest stránek dozvím krásný úsměvný dojemný a poutavý životní příběh. Navíc podaný Hrabalovým nezaměnitelným vypravěčským stylem. Stokrát omýlané dílo a stokrát bych si ho přečetl znovu.

-Nikola-
10.06.2015 4 z 5

Tuto povídku jsem 6x odložila nedočtenou a pak se vrátila mopět na začátek. Byla pro mě naprostým oříškem. Nevěděla jsem, jak na ni. Pak jsem četla s poznámkovým blokem a tužkou v ruce. Pomohlo to!
Jak se může stát z kluka, který je zklamán ze zjištění, že ještě není připraven být mužem, hrdina?
Je to tak smysluplné dílo, až mi z toho běhá mráz po zádech. Na konci knihy se teprve dozvídáme o opravdové povaze hlavního hrdiny. O tom že je zralý a na dostatečné psychické úrovni. Že je připravený na velké věci. Bohužel, ve svém životě stihne už jenom jeden takový skutek...

radek0635
21.05.2015 2 z 5

Česká klasika, jež díky své neklasičnosti zabodovala hlavně u klasiků, kterým nejspíš nejsem. Už od začátku jsem nechápal, proč Hrabal používá tak dlouhé, nepřehledné souvětí. Umělecký záměr? Možná, ale v tomhle případě ta "uměleckost" docela překážela. Navíc jako koruna k těmto větám, ještě autor zvyšuje laťku nepřehlednosti na maximum, neboť děj neplyne chronologicky - skáče z různých dialogů, přes různé místa, naprosto nevhodným způsobem. Sic 90 stránek, ale rozhodně pomaleji přečtené než 400stránkové knížky. Bohužel, pokud se s Hrabalem nepotkám v povinné četbě, jeho jiná díla si pravděpodobně nepřečtu. Ale je to zásadní autor české literární tvorby, takže by si každý měl alespoň něco od něj přečíst. Pro Čecha je to povinnost, protože nutno říct, že využívá velmi zvláštním způsobem český jazyk. Ještě že ti mám za sebou...

R.E.M.
17.05.2015 1 z 5

Nenadchla. Neotřelý styl a zpočátku zábavně předlouhé souvětí jsem později začala pociťovat jen jako určitou uměleckou pózu. Možná oprávněně, možná neoprávněně. Kdo ví? Patrně jen autor. Co dál? - Vesměs nesympatické postavy s podivně pokrouceným chováním. Nenašla jsem poetiku, a na rozdíl od jiných autorů mě ani nezasáhl pocit krutosti a nesmyslnosti války. To Květě Legátové k mrazení čtenáře z válečných hrůz a popisu marnosti války stačilo pár vět.

SmallLucia
17.05.2015 2 z 5

Tohle jednoduše nebyl můj šálek kávy. Přeskakování od jedné události k druhé a pak zase vracení se k té první.. prostě jsem se v tom špatně orientovala. Zkusím jiná díla od Hrabala, třeba mě zaujmou více.

martin6500
05.05.2015

jednoducho krása. to české "žvanení" nemá chybu

wawe48
08.04.2015 4 z 5

Příjemná a odpočinková kniha, ale občas jsem byl zmatený v přeskakování časem.

Sandik
04.04.2015 5 z 5

Vedle "Anglického Krále" pro mě osobně nejen nejlepší Hrabalova kniha, ale snad vůbec to nejlepší, co kdy v češtině bylo napsáno.
PS: Pro ty co hodnotí tři hvězdičky a méně. Neumíte číst, to je to celé...

AdélaV.
31.03.2015 2 z 5

Já si prostě nemůžu pomoct, ale styl pana Hrabala mě prostě nezaujal, spíš naopak. Rozhodně nezpochybňuji jeho um a přínos - rozhodně je jedním z nejvýznamnějších českých autorů - jenže mě osobně prostě nesedl....

Alexander1918
31.03.2015 3 z 5

Tož ta úprava je trochu zvláštní, ale není to nic nepřekonatelného. Za mě 5 hvězd.
P.S. Odkaz pro všechny ´´Jediné pozitivum byla délka´´ - ... anebo radši ne, potom bych už tady s nikým nekamarádil. :D

Daniel.95
17.03.2015 4 z 5

Krásná kniha v závěru sem si říkal proč jen nemůže být delší, jen nechápu proč je tu tolik negativních ohlasů, hlavně s tématem maturity. I přes to že je to krátký tak proč si ji teda vybíráte k maturitě když vás nebavila?

Veeris
13.03.2015 1 z 5

Nejhorší z mé povinné četby, číst to je spíš jak za trest, hvězdička za snahu

Bratranice
15.01.2015 4 z 5

Zajímavý námět, ale trochu jsem se ztrácela v příliš dlouhých souvětích.

oXide
21.11.2014 3 z 5

Je mi líto, ale pro mě průměrná kniha. Škoda, že se děj spíše táhne a „do tempa“ se tak dostane čtenář až ve druhé polovině. Navazující, nicméně občas v jiném čase se odehrávající odstavce a dlouhá souvětí mohou působit lehce chaoticky.

Hrabal je nepochybně zajímavý autor, ale má svůj styl psaní, který ne každému vyhovuje.