Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3082 779

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

Lenkakolar
10.10.2017 3 z 5

Osmička mě bavila až do poslední strany, ovšem s vědomím, že se přece jen na té poslední stránce dozvím rozuzlení, a ono nic. Nicméně se mi četla dobře, dlouhé souvětí mi nevadilo, ba naopak jsem měla pocit, že knihu čtu jedním dechem. Postavy psycho, každé bych dala pár facek. Líbilo se mi nahlédnutí do mysli oněch postav, předbíhání do budoucnosti, což mě bavilo i štvalo zároveň. Emoce jsem u knihy nechávala znát, zasmála jsem se, i se mračila. Recenze na Bábovky jsou různé, ale hodlám si ji přečíst. Autorka je vtipná a zároveň umí vtáhnout do děje.

LenkaKa
09.10.2017 5 z 5

Přečetla jsem to jedním dechem. Moc se mi líbilo postupně objevovat, jak to vlastně bylo. Určitě si od autorky přečtu další knihy.

kika 13
07.10.2017 3 z 5

Román od současné spisovatelky se četl dosti těžce alespoň mě.Postavy se místy má i spolu pletli.Ale jinak proč ne.

martinka07
07.10.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře a měla spád. Příběh je zajímavě zamotaný a kdo je vrah si můžeme jen domýšlet. Jen ten konec mi přišel divný.

Michelle9191
07.10.2017 3 z 5

Kniha má zajímavý příběh. Neustále jsem přemýšlela, jak nakonec asi dopadne.

duha
05.10.2017

Skvělá kniha, stejně jako Bábovky.

Arsi
05.10.2017 3 z 5

Dobře napsané, vrahem může být kdokoli, takže je vše na fantazii čtenáře.

Miro67
04.10.2017 4 z 5

Jde o smyšlený (a velmi dobře propracovaný) příběh, ale přesto úplně ze života. Míša je praštěná nebo jen zoufalec toužící po rodině, kterou jako dítě neměla možnost poznat? Kladné postavy v knize nenajdete, ale možná proto, že díky vnitřním dialogům jim všem "vidíme do hlavy". Ruku na srdce, s tímto odkrytím by nebyla sympatická asi většina z nás. A styl psaní v dlouhých větách, ve kterých se dozvíme co bylo, je a co se i stane, dává knize zcela specifický a většinou i humorný ráz.

TinaTina
03.10.2017 5 z 5

Tato kniha me bavila velmi! Od zacatku az do konce! Vyhovovalo mi autorcino psani. Prijemna jemne napinava oddechovka! Naprosta pecka!!!

veru_nedvedova
03.10.2017 5 z 5

Paráda! Třeštíková nezklamala. Čtení knihy jsem si neuvěřitelně užila. Skvělá zápletka, skvěle propracované postavy, skvěle volený jazyk.
Miluju její otevřené konce :)

Nikkiproch
03.10.2017 4 z 5

Se skepsí po Bábovkách jsem se pustila do nového románu Osm. S radostí musím říct, že mě vtáhl a do poslední stránky nepustil.
Odebírám jednu hvězdičku za jazykovou stránku knihy, ty dlouhé věty, které jsou pro Třeštíkovou sice specifické, mě občas velmi rušily a předpovídání budoucnosti také.

martina.bella
02.10.2017 5 z 5

Moc dobře se četla.Je to ten typ knížky, kterou prostě musíte vytáhnout z kabelky, i když máte jen pět minut času. Píše se o ní často jako o detektivce, ale spíše je to napínavý román.

m.valova
02.10.2017 3 z 5

Četla se mi velmi dobře a je pravdou,že zápletka je zajímavá a vrahem může být v podstatě kdokoli,trochu mě zklamalo že policejní vyšetřování bylo u detektivky spíše okrajové a ten konec mi přišel takový nijaký.Ocenila bych na konci knihy překlad cizích vět.

Nelasp
01.10.2017 4 z 5

Dost psycho postavy...jedna vedle druhé :) Líbí se mi, jak Třeštíková umí propojit osudy na první pohled nepropojitelné. Kniha byla čtivá, stačil mi na ni den a půl, měla spád. Rozhodně dobrá odpočinková četba, při které vám ale neklesne IQ.

Michaela91
26.09.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila, nenáročné čtení. Četla jsem po večerech a opravdu mě to bavilo.

Matita310
25.09.2017 5 z 5

Za mě dobré odpočinkové čtení... Doporučuji

janica09
24.09.2017 3 z 5

Tolik chvály na autorku, tak dlouho jsem čekala než se na mě nějaká knížka v knihovně dostane... tak jsem doufám jen sáhla vedle a ostatní díla mě tolik nezklamou.

rottwy
24.09.2017 4 z 5

Přestože jsem tady přečetla řadu negativních hodnocení, musím říct, že mně se knížka líbila moc. Čte se to opravdu rychle, stránky plynou ani nevíte jak, a najednou jste na konci. Jen mi z toho bylo celou dobu nějak tak smutně... stejně jako v Bábovkách tolik smutných osudů, mizerných promrhaných životů, vážně je každej chlap jen hnusnej děvkař a ženská protivná megera? Proč nemůže být každá láska bezpodmínečná? Proč nemůže každé dítě vyrůstat v milující rodině? Proč si prostě nevážíme toho co máme? Za mě rozhodně stojí za přečtení.

Maspinka
23.09.2017 5 z 5

Pecka. Přečetla jsem ji během par dni.

Tereziee
23.09.2017 5 z 5

Osm byla naprostá pecka! Zvládla jsem ji přečíst během jednoho dne. Autorka se opět hodně zabývá vztahy mezi lidmi a vše je propojeno podobně jako v předchozích Bábovkách. Je zde i detektivní zápletka, která na můj vkus sice mohla být více v popředí, ale při čtení mi to nějak nevadilo. Je to napínavé a až do konce si nedokážete tipnout, jak to vlastně skončí. Tím, že je zde méně postav než v Bábovkách, dostaly všichni více prostoru a vykreslení charakteru, což je taky velké plus. Můžu jen doporučit.