Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3083 778

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

fred749
06.09.2017 2 z 5

Kniha není vyloženě špatná, ale trochu krkolomně, zmateně napsaná. Některé postavy mě vyloženě iritovaly.

Aroucaria
05.09.2017 2 z 5

Nechci, aby to vyznělo drze, ale takové ploché, prvoplánovité a jednoduché až naivně hloupé, proto se to četlo lehce. Výroky kocoura mě ale celkem bavily

olejnice
05.09.2017 4 z 5

Premyslim jestli tam byla nejaka sympaticka postava ???... a nebyla.. ale i tak je to zajimavy a ctivy roman ( bez konce) :))))

rode
05.09.2017 1 z 5

Ano, jsem hloupá, opět jsem naletěla davové hysterii a knihu si zbytečně koupila s nadějí, že nebude tak špatná.
Opakující se slova a fráze, nesympatické postavy, které autorka tvoří asi záměrně a k tomu velký marketingový tah.

Didi15
04.09.2017 5 z 5

Velice čtivé. Akorát nesnáším takovéto konce:)

Arda
04.09.2017 2 z 5

Prvně erotický slaďák, pak začalo až nepříjemně mrazit

PetK
04.09.2017 4 z 5

Od Bábovek jsem nic nečekala a byla příjemně překvapená. Teď už jsem tedy něco čekala - a nebyla jsem zklamaná.
Nechyběly vnitřní monology postav, občas tak trefné a přesné, až to zabolí. Do toho detektivní struktura vyprávění, tajemství odkrývaná postupně a s napětím... A celé to bylo tak zvláštně smutné.
Nic naplat, zhltla jsem to za dva večery.

DitaV.
03.09.2017 4 z 5

Bavilo mě to. Styl psaní se mi líbí - mám ráda dlouhé věty :)
Mezilidské vztahy jsou složité a myslím, že se to autorce podařilo vystihnout.

Limonadovyjoe
03.09.2017 3 z 5

No nenazývala bych knihu detektivkou, je to spíše vztahovka s pokusem o vraždu . Kniha se čte velmi dobře. Dějově za mě lepší než Bábovky . Vztahy jsou zde propletené a každý má tak motiv k vraždě

vlčice68
03.09.2017 4 z 5

Třeštíkovou mám prostě ráda, vyhovuje mi její styl psaní.

bohatova_k
02.09.2017

Toto byla druhá kniha, kterou jsou od ní četla. Z první knihy (Bábovky)jsem byla nadšená : vtipná, zajímavé propletení postav, rychlý spád. Toto jsem očekávala i od její druhé knihy- s tím, že jsem si zde nečetla recenze a chtěla jsem být sama překvapená /zklamaná. Šla jsem do toho s tím, že to bude detektivka s opět zajímavou zápletkou ALE knihu jako jedinou jsem četla pouze po pár kapitolách za den. Vůbec mě to "nechytlo,nenadchlo", abych četla v kuse jeden den.Obsah byl na mě "hutný" v tom,že pro mě neměl děj takový spád jaký bych od detektivky očekávala- proto se mi to moc dobře nečetlo. Jak se zde zmiňuje v komentářích, velmi často dlouhé věty- monology postav, které málo koho chytnou. Možná autorka, chtěla podtrhnout víc psychologii jednotlivých postav a jejich myšlení... kdo ví.. . Co bych vyzdvihla byla postava Alice, která velmi dobře byla profilovaná do dnešní (moderní) doby :))) velmi mě bavil Bruno - takový malý ňouma a mazánek. Pro mě málo detektnívích pasáží, pro přístě méně monologů.

Evišťátko
01.09.2017 5 z 5

Mě se zkrátka psaní autorky líbí, navíc její postavy jsou pro mě věrohodné, příběh má spád a je neotřelý, a vůbec mě netrápí zda je to detektivka či ne. Kniha mě bavila a že jedna věta zabere pomalu 5 řádků v knize mě netrápí. Pro mě je to nový styl psaní a to mám ráda.

Mermaid
01.09.2017 4 z 5

K první knize od RK jsem se dostala teprve pred měsícem a tohle byla moje treti, takže jsem si už zřejmě zvykla na ten styl vyprávění, na dlouhé věty, které obsahují kromě popisu činnosti dané postavy i její myšlenkové pochody a často i příčiny a důvody. A ne, nevadí mi to. Navíc pokud jste někdy vztah hledali, žijete v něm, máte děti, nebo všechno dohromady a pokud vám nechybí špetka sebereflexe, tak se v některých myšlenkách určitě najdete.
No a teď příběh. Detektivky považuju všeobecně za docela nudný žánr, kde se opakují pořád ty samé postupy, takže je nečtu. Tohle jako detektivku neberu, zápletka byla docela zajímavá, ale jak je bohužel u autorky zvykem, ke konci už trochu odbytá a osudy postav se řítily samospádem kamsi, kde už by mě to možná přestalo bavit číst. Takhle jsem si to užila, je to odpočinkové, je to zábavné, ale je to občas na hraně. Někdy si říkám, že my bychom s paní Třeštíkovou napsaly skvělou knihu.☺️ Trochu tomu chybí a oxymórony to nejsou. Těch tam naopak pár přebývá. Já bych to zeditovala hned. Takže jedna hvězda dolů, ale na další knihu se budu těšit.

janasim
01.09.2017 3 z 5

To je snad poprvé,kdy se mi kniha líbila, přestože mi hlavní hrdinka byla strašně nesympatická:-D Přesto však byly někteté pasáže příliš zdlouhavé.Bábovky jsou podle mého názoru prostě lepší.

Baushka
31.08.2017 2 z 5

Příběh je to pěkný, ale nikdo tohle přece nemůže považovat za literární umění. Dovolte mi malou ukázku z knížky, rozhodně nejde o spoiler. "Jsou tady už dost dlouho a ona musí ještě zařídit spoustu věcí, teď těsně před odjezdem se jí to najednou hromadí, všechny ty drobnosti, co odkládala na poslední chvíli, ptá se Maxe, jaké bylo rozloučení v nemocnici, a Max se jen usmívá, Meda mu sedí na břiše a Bruno se natlačil hned před ni, oba se dožadují pozornosti a on přes jejich pokřikování odpovídá Julii, že žádné velké loučení neproběhlo, to je přece pravda, to mi večer Julie jen těžko může předhodit jako další lež, když žádné velké loučení opravdu neproběhlo, když neproběhlo doslova žádné."

Jedna věta. Slohová práce za 5. Knížky od autorky vyhledávat nebudu.

pavčape
31.08.2017 4 z 5

Mně se kniha líbila, jak již bylo řečeno, příliš detektivky v ní není, ale vůbec mi to nevadilo. Děj a jednotlivé události do sebe postupně krásně zapadaly a byly logicky vysvětleny.Hlavní postavy byly každá nějakým způsobem "postižená". Chlapi zbabělci a ženy hysterky. Ale copak nejsou i tací mezi námi? ... :-) I chování dětí na mě působilo celkem reálně. Trochu mě rozčiloval natvrdlý major, ale fandila jsem outsiderovi "poručíkovi" :-) škoda, že ji nikdo neposlouchal. Rozuzlení překvapivé, pachatele jsem tipovala, ale ne až takhle. Nicméně hvězda navíc za to, že jsem se dozvěděla, proč se kniha jmenuje jak se jmenuje.. Dlouho jsem o tom dumala! :-)

Veronika248
30.08.2017 3 z 5

Me jeji styl nevadi detektivkou bych to take nenazvala ale je pravda ze na obalu pisi tak trochu jina detektivka... Jeji styl se vyviji.. To prsi more jsem ani nedocetla, babovky v poho a osm uz je za tri hvezdy

Marlen
27.08.2017

Moje první knížka od autorky. Knížka mě úplně strhla, přečetla jsem ji za dva dny. Přestože čtu spíše detektivní žánr a českým autorům moc nevěřím :0), zkusila jsem ji a vůbec nelituji! Vřele všem doporučuji. Příběh vás vtáhne do sebe, k tomu skvěle popsané lidské vztahy. Doporučuji a rovnou se vrhám na Bábovky!

Sova15
27.08.2017 5 z 5

Mě se knížka líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Krásně popsané, jak se lidé mohou chovat po úrazu hlavy a jak je to pro ně i okolí složité. A pozor na to, až s vámi bude chtít někdo manipulovat.....

Danago
27.08.2017 2 z 5

Bohužel knížka mě nijak nenadchla. Lepší než Bábovky? Tak to asi ne, podle mě tak na stejné úrovni. Detektivka? No spíš román pro ženy s jakousi detektivní zápletkou. Ani jedna postava v knížce mně nebyla sympatická , všichni byli nějakým způsobem divní . Děj se mi zdál maximálně překombinovaný, chvílemi docela nepřehledný. Často jsem uvažovala, kde se zrovna autorka nachází. Detektivní práce , tam vlastně nebyla žádná, pár výslechů a domněnek. A konec ? Ten byl ve stejném stylu jako celá knížka. Za mě zklamání.