Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3083 778

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

Niky034
25.10.2017 4 z 5

Knížka mě velice bavila, styl psaní autorky se mi líbí. Jen bych knihu nenazývala detektivkou, to mi k tomu nesedí. Trošku mi chyběl konec a překlad posledního odstavce by mě neurazil (ikdyž možná to má takhle svou sílu a tajemství). Určitě si knížku někdy v budoucnu přečtu znovu.

Gabi89
25.10.2017

Knihu bych neoznacila za detektivní roman, spis je to takova sonda do zivota soudobe spolecnosti. Po precteni bych si polozila otazku, jestli jde za svym "stestim" takhle kazdy, temer bezpaternim zpusobem, tak je to smutne. Zaujalo me vykresleni pocitu a myšlenek deti, stejne starych a presto tak odlisnych sourozencu. Kdovi kde k tomu dětskému pohledu autorka nacerpala inspiraci, kazdopadne zajimave pojate. Souhlasim s tim, ze bych automaticky ocekavala preklad alespon co se zaverecneho odstavce tyka. Opravdu jsem nemela cas hazet do překladače tusim švédštinu a proto pro me konec knihy predstavuje ponekud zklamani. Rovnez posuny do ruznych casovych dimenzí, 2/3 knihy jsou vlastně retrospektiva, navrat do minulosti z pohledu vsech zúčastněných a mala část se odehrava v soucasnosti a pak skok do budoucnosti. Jinou knihu jsem od autorky necetla, ale věřím, ze pise i lepe. Je to takova kniha, kterou prectete, odlozite a zapomenete.

Bar16
25.10.2017 3 z 5

To, co se mi líbilo u Bábovek, mi v této knize strašně vadilo a to styl vyprávění. V Bábovkách sice všechny hrdinky měly stejné myšlení, ale aspoň každou kapitolu vyprávěla jedna z nich, takže se myšlenky tak nebily tak jak tady. Pak mě štvala další věc - cizojazyčné texty. Ve většině knih je překlad vzadu, já fakt neumím ani francouzsky, ani švédsky a hodně mě ty občasné věty v textu rušily, i kdyz jsem z kontextu pochopila, oč jde. Až na poslední odstavec. Knihu jsem dočetla o půlnoci a nechtělo se mi kvůli odstavce zapínat noťas, takže celkový dojem z knihy mi to trochu srazilo. Ale abych nebyla jen kritická, zápletka byla skvěle vymyšlená, takže mě kniha dost bavila.

čtenářkaBára
24.10.2017 3 z 5

Je to oddychovka, která se dá přelouskat za 2 dny a to čtu pomalu :) Ale byla tam i velká míra napětí, což bylo u Radky Třeštíkové hezké překvapení.

Siraelxy
22.10.2017 3 z 5

Řekla bych průměrná kniha. Oddechovka na pláž nebo do podzimních plískanic.

ivanapraha
21.10.2017

Kniha se mi líbí. Vztahový propletenec, pro mne čtivá forma . Příběh mě baví. Kniha mě baví:-) Jsem ráda, že se mi daří díky čtení na chvíli zapomenout na současné starosti, takže za mě děkuji!

KristýnaBook
19.10.2017

No nic moc..

janaadler
18.10.2017

Je to taková nha pro deštivé počasí, přečteš a za chvilku zapomeneš !!

Ruzaaa
15.10.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, autorky smysl pro humor je mi sympatický. Nicméně detektivkou bych to úplně nenazyvala. Postavy opravdu zvláštní, neprirostla mi k srdci žádná, ten otevřený konec též. Ale i přes spoustu "chyb" je kniha ctiva, rychle vás vtáhne do děje a nenudi.

Maiky211
15.10.2017 4 z 5

Knihu jsem četla poté, kdy jsem si přečetla spousty negativních komentářů a hodnocení. Mne se styl paní Třeštíkové líbí, kniha se mi četla velmi dobře, zaujala mne. Zpočátku sympatické postavy se staly nevypočitatelnými. Za mne 4*

Nikol1994
15.10.2017 4 z 5

Ja očekávala asi více. Babovky byly naprosto úžasné, za to Osm trosku slabší.. kniha mi přišla zbytečne dlouhá.

adnov
15.10.2017 2 z 5

Plus: čtivé
Minusy: 1. závěr
2. věty v cizích jazycích. Neumím ani jeden z nich, což by možná nevadilo, ale celý posledni odstavec?! Proč? Když už to musí být, proč nedat pod čarou překlad.
3. Asi je to moje mínus, ale nepochopila jsem proč zrovna osm?

Maichalka
13.10.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem během několika málo dní..

petunkav
13.10.2017 4 z 5

I já se musím přiklonit k většině hodnocení - na detektivní román je v knize málo napětí, konec nejasný, policejní vyšetřování téměř žádné.
Kniha celkově je pěkná - postavy mi sice dvakrát nesedly, ale díky tomu nebudu knihu zatracovat. I v životě se setkáváme s lidmi, co nám prostě nejdou...

estwen
12.10.2017 2 z 5

Není to Bryndza a ani se o to nesnaží... Vzhledem k zařazení - detektivní román pro ženy - jsem ani víc nečekala. Dobře se čte, ale dá se odložit kdykoliv na neurčito a ani vám nebude vrtat hlavou, jak to skončilo. Chybí mi větší napínavost a emoce, což by dobrá detektivka měla mít bez debaty.

Klarinet
11.10.2017 2 z 5

Tak Osm nebyl úplně můj šálek kávy...a špatně se mi vysvětluje proč...nadšení z knihy Radky Třeštíkové se prostě nekonalo a nemělo to spád, na který jsem u ní zvyklá. Škoda, těšila jsem se.

Kekik
11.10.2017 3 z 5

První kniha, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla.
Nejprve plusy- krásná červená obálka knihy. Velmi čtivá. Vyzrazování děje- to mi nevadilo, protože aspoň něco jsme se dozvěděli, když je jinak ten konec takový...
Mínusy- Dlouhá souvětí, která mi občas ani nedávala smysl. A některé věty byly úplně zbytečné. My přece chápeme, že když se dva hádají a ona řekne: "To je teda fakt výborný", že je to myšleno ironicky. Nemusí nám k tomu autorka psát vysvětlivku. I když takový je asi autorčin styl psaní. V tomto duchu je celá kniha. Míša- šmarjá, jak ta mně pila krev. Každý se z ní mohl sednout na zadek a přitom už jen ta posedlost čistotou by mě ničila. Honza- hrůza. I ten mi pil krev. Max, Julie-oba mně pili krev. Chybějicí části děje- velmi důležité části děje, tedy aspoň pro mě. Příklad: Dvě osoby, které spolu netvořily pár, jsou náhle spolu v posteli pod dekou, a drží se za ruce. Jak k tomu došlo ? Jak to probíhalo? Co se jim honilo v tu dobu hlavou ? A takových podobných událostí, kdy nevíme, jak to bylo, je tam bohužel více. Detektivka- tak trochu jiná, prý. Pro mě žádná detektivka. Konec- ani nevím, jestli jsem zklamaná, nebo naštvaná. A vlastně to bylo celkově moc překombinované. Takový konec si kniha nezaslouží. Jenže jaký jiný by mohl být, když je kniha plná psychoušů?
Alice- to nejlepší na závěr. Jediná, vcelku normální, postava. Sice udělala mnoho chyb, z nichž tou největší... Nechci vyzradit, tak jen čičí :(
Tak tedy 3 hvězdy. I když jsem koketovala se 4, jenže těch mínusů je celkem dost.

holy17
10.10.2017 4 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila, i když mi tam někdy chybělo vysvětlení některých pasáží.

livana
10.10.2017 5 z 5

výborné čtení. Moc se mi líbilo. Skvělá zápletka.

Lenkakolar
10.10.2017 3 z 5

Osmička mě bavila až do poslední strany, ovšem s vědomím, že se přece jen na té poslední stránce dozvím rozuzlení, a ono nic. Nicméně se mi četla dobře, dlouhé souvětí mi nevadilo, ba naopak jsem měla pocit, že knihu čtu jedním dechem. Postavy psycho, každé bych dala pár facek. Líbilo se mi nahlédnutí do mysli oněch postav, předbíhání do budoucnosti, což mě bavilo i štvalo zároveň. Emoce jsem u knihy nechávala znát, zasmála jsem se, i se mračila. Recenze na Bábovky jsou různé, ale hodlám si ji přečíst. Autorka je vtipná a zároveň umí vtáhnout do děje.