Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5744 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Miš
07.02.2014 3 z 5

Ze začátku mě kniha uchvátila a nemohla jsem se od ní odrhnout. Bohužel následovala celkem dlouhá nudná pasáž putování sem a tam, která mě moc nebavila a dokonce jsem si pohrála s myšlenkou, že knihu odložím. Naštěstí jsem to vydržela a poslední třetina mě zase naplno vtáhla do děje a nedočkavě jsem hltala každou stránku. Teď už mi jen zbývá se těšit na další díl :)

VeronikaEn
06.02.2014 5 z 5

Druhé přečtení a příběh se mi líbil úplně stejně jako tehdy v patnácti! Těším se, až se mi dostanou do ruky další pokračování :)

DaKy2003
04.02.2014 5 z 5

Kdyz by se dalo,dal bych 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000999hvězd

novis70
01.02.2014

skvělá kniha na začátek dobrodružství fakt Super

Netty17
26.01.2014 5 z 5

Jednou jsem si tuto knížku půjčila v knihovně ... zaujala mě tak, že jsem musela přečíst i ostatní. Přišla mi vážně zajímavá a tak jsem jí dala mladší sestřenici na narozeniny. Byl to docela risk, protože byla neskutečné závislá na sociálních sítích a odpojení od nich pro ni znamenalo zkázu.Slovo knížka pro ni bylo úplně cizí.
Když jsem jí Eragona dala moc nadšeně se netvářila a aby mě neurazila tak ji začala číst. Z počítačového maniaka se rázem stal čtenář a všechno ostatní šlo stranou. Nemohla jsem tomu uvěřit, co tahle kniha dokázala

Blekí
26.01.2014 5 z 5

Po Eragonovi jsem do své knihovničky sáhla, protože jsem potřebovala nějakou lehčí, oddechovější knihu, u které budu mít jistotu, že mě bude opravdu bavit. A Eragon je zaručená kvalita :)
Už ani nevím, po kolikáté jsem knihu četla, ale dle ohmatanosti stránek (pravda, paperback dělá svoje) to bylo více než párkrát. Ale ať ji čtu byť třeba po páté, vždycky mě hrozně baví spolu s Eragonem prožívat jeho příběh a vždy ve mě kniha vyvolává stejné pocity. Pokaždé mu závidím Safiru, zbožňuju Broma, posmrkávám u smutných, na city čtenářů útočících chvílích, a snad nikdy mě neomrzí znovu a znovu se zamilovávat do Murtagha :D
Možná je pravda, že na příběhu vidím trochu více chyb, než když jsem byla malá a naprosto unešená z draků a z celého Eragonova příběhu. To přesto nic nemění na tom, že kniha je moje srdcovka a vždy bude mít čestné místo v mé knihovničce. Už je za to si zaslouží plný počet bodů.

Škubín
24.01.2014 5 z 5

Přiznám se, že jsem si tuhle knížku chtěl přečíst už jako malý kluk, ale bohužel jsem se k tomu rozhoupal teprve před třemi dny a musím říct, že to je jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četl. Děj je neuvěřitelně strhující, psaný úžasnou formou, plný zajímavých zvratů a střetů.
A hlavně to není knížka kde se jen někdo dokolečka ohání mečem a na každém kroku setne hlavu desítkám příšer... Je to opravdu úžasný příběh :) Rozhodně stojí za přečtení a můžu jí jen doporučit a všude chválit. ;) * * * * *

Sauron025
12.01.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha ze všech 4. Nevím jak vy, ale já mám rád první díly nejvíc :D

Paigik
08.01.2014 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, tak jsem měla obavu, že když budu vědět, co se stane, tak pro mě nebude knížka tak zajímavá. Opak byl pravdou. Od filmu se to hodně liší a v mnoha pasážích chodně překvapil. Když jsem ho rozečetla, tak mě natolik dostal, že ani zánět spojivek mě nezastavil, abych přestala ve čtení, a to už je pořádný výkon. Hodně čtivé, propracované detaily a zajímavý příběh, co více si přát :)

Aneneta
30.12.2013 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a 500-ti stránkovou knihu jsem přelouskala poměrně rychle. Přesto mě však tato četba nijak nenadchla. Občas se objevil zajímavý nápad, ale jinak nic extra. Pár skvělých pasáží se v knize našlo, ale závěr mě nijak neuchvátil a nedočkala jsem se napětí, které bych od takovéto knihy očekávala.

Iwetqaaa
20.12.2013 5 z 5

Všechny knihy série jsem přečetla nejméně 3x... A určitě se k nim zase někdy vrátím... Je to moje srdcová záležitost, a obdivuji Paoliniho, že první verzi Eragona napsal už ve svých 15 letech! A už se moc těším až se pochlubí nějakou svou další knihou nebo sérií! :)

kvetysek
18.12.2013 5 z 5

Tahle série je pro mě srdcovka.Už jsem jí četla několikrát a myslím,že mě jen tak neomrzí.Je tu vše co mám ráda,děj má určitý spád,spousta fantastických postav,akce a malinko,ale opravdu malinko romantiky. Můžu pouze doporučit.

ilunnar
11.12.2013

Upřímně nevím kolik hvězd mám dát. Kniha je velmi čtivá a řekl bych, že se dá považovat za nejlepší díl celé tetralogie. Přečetl jsem ji hltem a nelituju toho, ovšem to tak jediné pozitivní co se o Eragonovi dá říct. Nejvíce mi na díle vadí sprosté kopírování. Můžete argumentovat, že celý žánr fantasy se bez nějakého kopírování neobejde. Co je ale moc, to je ale moc.
Menší varování před spoilery.
Jestli jste to už někde viděli či slyšeli. Posuďte sami.
Dospívající blonďatý farmářský synek, žije na farmě se svým strýcem. Když v tom z nebe spadnou droidi, pardon dračí vejce, skrývající poslední velkou naději rebelů, které na poslední chvíli stihla poslat rebelská princezna do bezpečí, před zlým galaktickým impériem, pardon Královstvím. Naše farmářské ťululum vejce samozřejmě najde, přinese domů a poradí se s vesnickým podivínem, který je také náhodou Mistrem Jedi ve výslužbě (čti dračím jezdcem) Brómem. V následujícím sledu událostí, království vypálí strýcovu farmu, přičemž strýc se také odebere na onen svět. Bróm předá Lukovi světelný meč jeho otce, a spolu se vydají zachránit elfskou princeznu Leiu, a zachránit rebely.
Takto bych mohl pokračovat ještě dál a ve větších detailech, což je celkem, jak asi uznáte sami, zbytečné. Neupírám Paolinimu, že přišel s několika dobrými a originálními nápady. Kopírák je a zůstane Kopírákem.

misar11
09.12.2013 5 z 5

Perfektní! Kniha mého srdce:)) mohla bych ji číst stokrát...

Ardein
05.12.2013 5 z 5

Naprosto fascinující dobrodružství mladého chlapce a jeho draka, kteří na svých bedrech nesou odkaz Jezdců - ochránců světa Alagaësie. Proti nim nestojí nikdo menší než samotný král, který býval také Jezdcem, ale své druhy zradil a království si podmanil. Ten má navíc k ruce celou řadu stoupenců, z nichž valná většina je mocnější než náš mladý Jezdec. Ale ani on nestojí sám a za hranicemi království jsou navíc další, kterým se Galbatorixova vláda nelíbí.

Možná si řeknete, že podobných motivů, kdy mladší a slabší vzdoruje zkušenějšímu a mocnějšímu, už jsme měli možnost vidět spousty. Přesto se ale Eragonovi podařilo protlačit a stát se bestsellerem. Jak je to možné? Na to se těžko dává odpověď, protože každému sedne něco jiného. Mně se například kniha četla pomalu sama a nedočkavě jsem poté vyhlížel pokračování. Kniha sice vypadá obsáhle, ale za to může použitý papír, takže toho se také bát nemusíte. Tuším, že druhé vydání je dokonce poloviční. :-D

Kdo má rád poctivé fantasy, tak pro něj je Eragon takřka povinnost. Inu, přečtěte si knížku a uvidíte... :)

Ruxandra
27.11.2013

Kniha mě bohužel ničím nezaujala. Horkotěžko jsem se prokousala první třetinou knihy a pak jsem to vzdala. Oproti tomu film byl (když už nic jiného) alespoň koukatelný...

Lisbon
25.11.2013 1 z 5

Tuhle knížku jsem stěží přelouskala na vřelé doporučení svých přátel..., ale upřímě nechápu, co na tom všichni vidí tak úžasného. Mně to přijde, jako ujetá směsice sci-fi, fantasy, pohádky a naučné literatury.... GULÁŠ. Mě to rozhodné nezaujalo a nedoporučuji... Ztráta času! Kdyby to Paolini zkrátil na 20 stran, možná by se to dalo...

Štístko Mína
20.11.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dokonce i po shlédnutí filmu. Knížka je prostě lepší a určitě si přečtu pokračování. :-)

bookemma
19.11.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala až poté, co jsem v televizi viděla film. Mohu říci, že přestože na mě příběh v psané podobě zapůsobil více, nebudu se ke knize už vracet. Nudilo mě dlouhé popisování míst a osob.

Niuk
11.11.2013 3 z 5

Jednoduchá oddechová fantasy pohádka. Sem tam dýchá onou naivitou mládí, ale to není nijak na škodu. Pro mě příjemné lehké čtení, nicméně nic, k čemu bych se chtěla vracet. Řekla bych, že knihu prodal hlavně autorův věk.