Eragon

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5781 5781

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

frantisek8863
31.12.2018 4 z 5

Naštěstí jsem se nenechal zastrašit objem stránek všech vydání. Protože jsem dříve viděl film, tak jsem tušil oč jde a byl sem knižním zpracováním spíš mile překvapen. Po té co jsem zjistil , jak mladý byl autor tak jsem smekl před tak dobře napsaným dílem. Jak píše BlazingHeart, Tolkienovina je z toho cítit na míle daleko a přesto se autor drží své vlastní cesty. Je napsáno mnoho a mnoho knih o kouzlech, dracích, trpaslících, elfech.... ovšem, zde se to povedlo. Kniha se dobře čte a rozhodně mě vedla k dalšímu pokračování.

BlazingHeart
27.12.2018 5 z 5

Po x letech jsem se vrátila ke knize, která mě přivedla k aktivnímu čtení. Dříve jsem jí dala 5 hvězd a teď jsem byla přesvědčená, že dostane méně. A po chvíli váhání se tak nestalo.

Samozřejmě, příběh není originální, jde z něj poznat Pán Prstenů. Ale Eragon mě také bavil od začátku do konce, byla jsem z něj nadšená stejně jako při prvním čtení. Děj byl svižnější, stále se něco dělo a jednodušeji napsaný, než tomu je u Tolkiena.
Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, ovšem dojemné scény mě nedojaly.
I přes některé nedostatky mě prostě okouzlil a s přimhouřeným okem dávám 5*.

knihomolkajanca
21.12.2018 4 z 5

Když jsem četla knihu poprvé, byla jsem o pár let mladší a dost mě nadchla. Nyní jsem se ke knize vrátila, abych si vše připomněla a mohla dočíst poslední díl. Musím říci, že po tom, co jsem jako předešlé knihy četla skvělého Drizzta nebo Naslouchače, mi najednou kniha už nepřišla tak úžasná. Dávám to za vinu také tomu, že autor Eragona napsal jako velice mladý a řekla bych, že jeho styl psaní ještě nebyl úplně dozrálý. Každopádně i tak je kniha výborná a stojí rozhodně za přečtení.

Szekynka
11.12.2018 5 z 5

Miluju draky a fantasy příběhy. Eragon mě mile překvapil, nejdříve jsem viděla film a do knihy se mi moc nechtělo, ale jsem ráda, že mě špatná filmoví verze neodradila. O hodně bych přišla.

petr4749
11.12.2018 5 z 5

Chytla me od prvnich radku. Dobrodruzne, dojemne...

Skalara
19.11.2018 4 z 5

Za mě moc hezká kniha a strašně se mi líbila.

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Na to, že tuto knihu napsal autor v pouhých 15 letech (myslím), je to skvělé čtení. Když čtete o Eragonových dobrodružstvích, připadáte si, jako by jste tam byli s ním. I když pro nás by to nedopadlo, tak, jako pro něj. Christopher Paolini dobře popsal jak kladné, tak i záporné postavy a to už vůbec nemluvím o světě, ve kterém se tento poutavý příběh odehrává.

wiix
07.11.2018 3 z 5

Výnimočne: ako film (a v tej dobe a veku keď som to videla) sa mi to páčilo viac.

Daniel2009
30.10.2018

Nezapomenutelná knížka. Paolini se mi zalíbil hned, jak sem si přečetl první díl tetralogie Eragona. Všem, kteří si dílo nepřečetli, doporučuji.

okeey
29.10.2018 5 z 5

Přiznám se, že jsem z toho měla trochu strach, jelikož když jsem přečetla dva díly Pána prstenů, tak jsem byla dost zklamaná a bála jsem se, že tady bude pocit stejný. Ale nestalo se. Eragon se mi moc líbil, hlavně vztah se Safirou. Je to trochu taková pohádka, ale kniha se četla pěkně. Těším se na další díly.

AngeloTommy
09.10.2018 4 z 5

První kniha ze série, kde jde hlavně o to, seznámit se s hlavními postavami. Děj po drtivou většinu času nenudí a nebudete mít problém to přečíst jedním dechem.

SeiyaOri
05.10.2018 3 z 5

Když jsem knihu četla jako svou první "pořádnou" fantasy přopadal mi fakt jako špica (hlavně tedy příběhově). Dnes už vidím že to není nejlepší fantasy na světě, ale jako průkopník super. Příběh budu mít stále v paměti právě kvůli tomu že byl jeden z prvních. A kvůli Safiře, samozřejmě.

Juki-RoseMary
29.09.2018 5 z 5

Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, ovšem dojemné scény mě nedojaly.
I přes některé nedostatky mě prostě okouzlil a s přimhouřeným okem dávám 5*.

Souky02
22.09.2018 4 z 5

Příběh je fajn, kniha mě bavila. Oproti filmu je to zlato. I tak bych ale zvládla najít i lepší fantasy knihy.

Nic proti, je to dost čtivé, a autor byl poměrně mladý když to psal.
Takže ode mě čtyři hvězdy.

Macicekh
21.09.2018 5 z 5

Na fantasy nejsem, ale Eragona a všechny další knihy z odkazu dračích jezdců jsem přečetla téměř bez přestávky.

Vikk
11.09.2018 4 z 5

Takový pěkný výcuc všech fantasy, co jsem kdy četla. Nic moc originálního a převratnýho. Ale je to pěkný. Safira je úžasná, Eragon je sympaťák a pěkně se to čte. Nic, co bych chtěla číst víckrát, nic co by vás nějak zasáhlo. Ale já měla svého času fantasy tolik ráda a tohle se tak nějak svezlo na té vlně. Takže určitě lepší průměr vzhledem k žánru.

BlackBlade
04.09.2018 4 z 5

Čtu to trochu pozdě a vzhledem k mé dřívější vášni pro fantasy mě překvapuje, že jsem to tak dlouho opomíjel, protože je to dobré! Sice jednoduchý příběh, který se dá trochu předvídat, ale je to dobré čtení.
Nicméně jsem četl daleko lepší a propracovanější fantasy (např. sága z Midkemie od Feista), takže jen 4/5

PineApple014
24.08.2018 4 z 5

Je to dobrá knížka, pokud se chcete zabavit. Dobrá, docela napínavá. Není to nic špičkového a svět se náramně podobá Tolkienovu - ale které novější fantasy ne? Nijak extrémně nadšená z knihy nejsem, ale určitě si přečtu další díl, protože jsem zvědavá, co se stane dál. Můžete zkusit, pokud snesete klišé.

MCGinger
17.08.2018 1 z 5

Čteno sice kdysi, ale vůbec mě nezaujalo. Plno klišé a nula inovace.

BoubelkaLulu
13.08.2018

Kniha se mi moc libila. Nejdriv se nic nedelo, pak se to rozjelo. Skoda ze tam nebyly obrazky.