Eragon

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5783 5783

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

DracoMalfoy
20.04.2019 3 z 5

*obsahuje jeden nevýznamný spoiler*
OK, knihu jsem si vážně užila, čtivý, zajímavý svět. Ale mám s ní několik problémů:
1) Nedostatek reprezentace - všichni dokonalí a bílí
2) Slabé ženy - alespoň u jedné postavy to tak nebylo, ale jinak... nejdůležitější prostě vzhled a uťápnutost.
3) Eragon a jeho dokonalost - za pár týdnů se nenaučíte boji, obzvlášť, pokud mu věnujete 2 hodiny denně, a je mi fuk čí jezdec jste
4) Pokrytectví a spoustu nelogických věcí

Overall, fantasy slušná, ale bylo vidět že ji napsal bílý šestnáctiletý kluk.

Melanka13
11.04.2019 4 z 5

Hned od začátku hodně čtivá kniha. Poslední část pro mě trochu moc popisná, takže tam byly okamžiky kdy mě to tolik nebavilo. Ale celkově se mi knížka moc líbila.

anicka0547
11.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy knížek, na kterou moc ráda vzpomínám.

luboskniha
10.04.2019 5 z 5

Nedávno jsem v televizi opět viděl film a řekl jsem si, jak to vlastně celé dopadne. Po přečtení prvního dílu se mi chtělo zvracet.....ale z film. Kniha mě svým dějem neskutečně vtáhla a já nemohl odtrhnout oči od stránek. Četl jsem pozdě do noci a každou volnou chvilku, která se mi naskytla. Věřím, že tato série je legendární. Postavy a celý svět jsou takovým neskutečným do detailu zpracované. Kniha se řadí mezi nejvyšší příčky mých oblíbených knih. Na nic nečekám a jdu na další díl.

Belisima
10.04.2019 5 z 5

Nezapomenutelný příběh. Vždy, když vidím nebo slyším cokoliv co patří k této knížce, hned mám chuť přečíst ji znovu. Četla jsem s každým dílem znovu od 1. dílu, tak že 1. díl jsem přečetla 4x, ale stejně bych se do něj s chutí pustila zas. Safira jako mládě byla úžasná. Mám teď období, kdy smutním po oblíbených knížkách, asi si to přečtu všechno znovu. Ono tolik skvělých knížek zas na světě není, nebo jsem je ještě neobjevila.

NarcisSamec
09.04.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nelepších knížek co jsem četl.

Bacík
01.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, úžasná fantazie, kdo to má rád, doporučuji knihu.

Radovan_R
18.03.2019 5 z 5

Přečetl jsem to už kdysi dávno a podle mě celá série patří k tomu nejlepšímu, co bylo ve fantasy oblasti napsáno. Vždycky tvrdím, že skvělé knihy se dají číst pořád dokola a toto je jeden z příkladů. Kdysi mi první díl půjčil kolega s tím, že má i další. Ale když jsem skončil, měl druhý stále rozečtený, tak si říkám - nebudu čekat, koupím se celou sérii. A když ten velký balík došel, chtěl jsem si první díl pro osvěžení prolistovat. No a nakonec jsem ho začal číst znova. To, myslím, hovoří za vše. A od té doby jsem celou sérii přečetl několikrát.
Zajímavé je, že v sériích mi skoro vždycky přijde první díl nejlepší a tak je to i tady - snad proto, že v tomto díle se nejvíc cestuje, zatímco v ostatních se značná část odehrává na jednom místě.
Osobně nejradši mám začátek knihy a speciálně kapitolu o zrození Safiry.

akvesy
16.03.2019 5 z 5

Krásné čtivá knížka. Je prostě naprosto úžasná .

PetraaMatouš
05.03.2019 5 z 5

Jelikož jsem se ke knize několikrát vracela, musím dát plnej počet. Nejvíc se mi líbí první díl. To jak se seznamujou, rostou spolu a učí se.

Konfu97
03.03.2019 5 z 5

Moje srdcovka. Knihu jsem četla již několikrát, pokaždé se k ní ráda vracím a pokaždé tam najdu něco co mě překvapí. :) Kniha je krásně napsaná, postavy i děj dokonalé propracovaný, nechybí nečekané zvraty a tajemství. Taktéž smrt a láska. Hlavní hrdina postupně s díly dospívá a moudří a čtenář s ním. Děj je svým způsobem originální, jen Vás nesmí zastrašit počet stran. První díl je samozřejmě jen začátek všeho, ale i tak už jasně ukazuje kvalitu celé série.

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Eragon je výborné čtění. Je to první fantasy co jsem četla. Postupně jsem si půjčovala další díly a těšilo mne, že ani každé další pokračování neztratilo nic z napětí, kterým se vyznačovala první kniha.Dana

Ailee
23.02.2019 5 z 5

Kdysi dávno jsem Eragona četla na střední, ještě v době, kdy měl mít pouze tři díly. Kvůli času jsem však skončila sérii někde v první třetině Brisingra a dlouhé roky se k ní nedostala. Teď jsem se konečně odhodlala a začala číst znova. A opět jsem byla stejně neuvěřitelně unešená. Eragonův příběh mě chytl za srdce a nepustil. Ne nadarmo jsou draci moji nejoblíbenější magičtí tvorové. Prostě srdcovka s bohatým dějem, světem a postavami, které si zamilujete.

Omnis
17.02.2019 3 z 5

První díl je zábavná prvotina, u které se budete těšit na další díly. Ty bohužel nejsou za nic.

Radoušš
10.02.2019 5 z 5

Jako menší jsem viděl film, ale poutavému příběhu knihy od autora, který ho začal dělat v patnácti letech se nevyrovná. Uchvátil mě konec, už se těším na pokračování.

Laf
09.02.2019 5 z 5

Krásně a chytlavě napsané. Nečekala jsem, že se mi to bude tolik líbit. A nejvíce se mi tam líbila Safira :) ... Teď už jen zbývá se začíst do dalšího dílu, abych zjistila, jak se vše bude odvíjet dál.

Safira7
30.01.2019 5 z 5

Napínavý příběh plný napětí, dobrodružství a nových věcí. Super

eva-lupen
24.01.2019 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle načtená Martinem Stránským. Kniha je napínavá, postavy fajn, děj uvěřitelný... Pokračuji dalším dílem :-).

Nikusha
16.01.2019 5 z 5

Krásně napínavý a poutavý příběh. Mně se nejvíce líbilo detailní líčení. Zkoušela jsem druhý díl, ale ten jsem bohužel ani nedočetla.

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Mám tuto knihu opravdu ráda. Je v ní vše, co mám u takových knih ráda . Kouzla, napětí, zvraty a postavy, které se neustále vyvíjejí. K této knížce se vracím, i když dneska uz spíš v audioverzi.