Odbočka v lesích

Odbočka v lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486604/bmid_odbocka-v-lesich-STd-486604.png 4 812 278

Parta přátel vyrazí na dovolenou do opuštěné oblasti Beskyd. Po vydařeném začátku volna se ovšem všechno zvrtne v momentě, kdy narazí na neudržovanou odbočku v lesích. Podle navigace by mělo jít o zkratku vedoucí přímo k cíli, k ranči, kde mají být všichni ubytovaní, ručně psaná poznámka na staré turistické mapě ale před touto cestou varuje. Stmívá se a připozdívá, někteří sice váhají, ale nakonec se skupina odbočkou vydá. Nikdo z přátel v této chvíli ještě netuší, jak hluboce budou svého rozhodnutí litovat. Les skrývá tajemství a projít skrz se jen tak někomu nepodaří. Dobrodružství začíná, ale rozhodně ne takové, o jakém by někdo z party snil.... celý text

lydie7986
01.01.2024 5 z 5

Knížku jsem začala číst včera večer a nedalo se od ní odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Jakožto vášnivá čtenářka Jozefa Kariky jsem se těšila na svůj oblíbený žánr a musím opravdu smeknout před touto autorkou, protože to bylo nejen srovnatelné, ale dle mého názoru i lepší. Velmi povedený horor s dobrou zápletkou, stupňovaným napětím a uvěřitelným vyústěním.

Lionela86
27.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Na tuto knížku jsem si brousila zuby asi půl roku a nenechala se odradit ani zdejším hodnocením a komentáři :-) Čekala jsem, až se objeví v bazaru za nižší cenu. Prvních přibližně sto stran jsem si říkala, že ji snad ani nedočtu (proč spolu proboha jedou na dovolenou lidi, co se téměř nemohou vystát, proč autorka blíž nespecifikuje odkud a kam mají namířeno), ale zachránily to krátké kapitoly. Od příjezdu do lesa začal být děj napínavý, musela jsem číst až do konce, dost mě zajímalo rozuzlení, na mysl se mi kradl film Houbičky, který jsem viděla kdysi dávno jakožto puberťák - a nebyla jsem zas tak daleko od pravdy, možná se autorka inspirovala tam :-) Děj málo pravděpodobný, ale jo, záhady mám ráda, něco to ve mně zanechalo. Asi míň než Trhlina, ale něco jo :-)

Janina2609
18.12.2023 2 z 5

“Ten sajrajt ovlivní všechny vaše smysly."
Po přečtení knihy Jiné místo, která už byla na hraně naivity, ale celkem se mi líbila, jsem zkusila Odbočku v lesích. Tady už byla naivita a nesmyslnost zcela rozvinutá. Kniha se mi nelíbila ani formou ani obsahem. Přečetla jsem jen ze zásady.

simona8022
05.12.2023 2 z 5

Knihu bych přeřadila do sekce Young Adult, tam se podobná naivita odpouští, ba dokonce cení. Jedna hvězda za napínavost, druhá za - řekněme - logické rozuzlení. Co se týká zaměření na vztahy a osobní životy zúčastněných, chce se mi říct, ze nerozumím dnešní době, ač se zase za tak starý ročník nepovažuji.
Nalákaly mě Beskydy, které se ale nakonec nepředstavily v žádné ze svých úžasných (i tajemných) stránek. Prostě se nekonaly. Autorka jen chtěla svůj příběh někam zasadit, tak proč ne třeba Beskydy. Fakt, že se vše mohlo odehrát v jakémkoli bezejmenném lese, nelze přehlédnout.

Sova15
29.11.2023 5 z 5

Při čtení jsem se trochu i bála, hlavně jsem se nemohla odtrnout, děj mě hnal dál. Pár postav bylo nesympatických, ale to bývá i životě. Parta ze školy, kde se teď lidé sobě trochu vzdalují. Ale byly hezky popsány charaktery postav. Trochu to připomínalo Trhlinu.

pinkstrom
23.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Odbočka mě prostě bavila. Četlo se to samo, napětí bylo velký a díky střídání pohledů příběh plynule gradoval. Čekala jsem sice podle obálky vraha se sekerou nebo nějaký survival příběh, ale je to vlastně odlehčená česká verze Karikovy Trhliny. Beskydy nebo Tribeč, prašť jak uhoď. Mrzí mě nižší hodnocení, já se při čtení skvěle bavila, i jsem se docela bála :) A na rozdíl od ostatních mě i bavilo, jak nesympatické všechny postavy jsou, vždyť o tom to je. Konec super.

knidopel
05.11.2023 3 z 5

Kniha byla díky tajemnu, střídání pohledů z více postav a krátkým kapitolám celkem čtivá a napínavá. Bohužel mi asi úplně nesedly hlavní postavy, ani jedna mi nebyla sympatická. Na můj vkus byli všichni až moc rozdílní a navzájem se až tolik nemuseli, aby spolu jeli někam na dovolenou. Závěr byl celkem fajn, byla jsem ráda, když se konečně některé věci objasnily. Musím však říct, že více se mi líbila od této autorky kniha Jiné místo. Přesto se chystám i na Zítřek ti nikdo neslíbil a jsem zvědavá, jak se mi bude líbit ta.

Pan_Skala
21.10.2023 3 z 5

Hodně to pro mě osciluje mezi 3* nebo 4*, protože první polovina je fakt hodně podprůměr. Postavy všechny vyloženě takové otravné, že si jenom říkáte ještě, že to jsou moji kamarádi. Pak to začne být trošku zajímavé, ale když si říkáte, že to má náběh na hezkou hororovou vyvraždovačku tak najednou nic. Takže ve výsledku spíše zklamání, protože výsledný produkt mi přijde nemastný neslaný.

Aghatte
14.10.2023 1 z 5

To bylo trapné a úmorné.
Kterak 6 pitomců do lesa se vydalo a co si cestou koupili k jídlu :-)
Prvních 53 stran o ničem, jen banda protivných lidí. Dalších 50 stran o jejich cestě autem.
Na každé druhé stránce si někdo založí ruce křížem. Všichni se kritizují a pomlouvají, nicméně jedou spolu na dovču.

Pak pokus o tajemno.
Cesty, co nikam nevedou, tajemný Třiprsťák, co prodá starou mapu a gps - to bylo obzvláště
postavené na hlavu-, hodiny přetočené pozpátku, samy se fotící fotky, bloudící postavy, tajemné telefonáty, bezvědomí a potoky krve.
Chápu, o co se to pokoušelo, ale vyznělo to naprázdno.
Rozuzlení a otevřený konec tomu nepomohlo.
Stopy hrůzy počesku, jako rodokaps by to šlo, jako kniha, nic, co bych ještě někdy četla.

Ivana11
04.10.2023 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, udržovala mě stále v napětí. I když jsem čekala něco trochu víc, špatné to nebylo.

tonysojka
26.09.2023 3 z 5

Kniha mi pomohla příjemně strávit čas mezi procedurami v lázních.
Tématicky klišé, napsáno čtivě a ti mladí mi nepřipadali jako blbci,jen jako "děti své doby".....:)

Lenoulinka
24.09.2023 2 z 5

Skupina mladých lidí, která se ztratí v lese a točí se dokola jak v bludném kruhu. 3/4 knihy nezáživné a nudné. Dočetla jsem, abych věděla, jak to dopadlo.

golfinka1
22.09.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila , jen ten konec mohl být lépe napsaný. By mě zajímalo co se s poslední ztracenou stalo

Adilajla
21.09.2023 4 z 5

Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodla, že se mi příběh líbí. Trochu jsem myslela, že ke konci to bude více hororové, ale toho jsem se nedočkala. Více bych si pohrála s temnotou lesa.

EvikU.
20.09.2023 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale nakonec cítím mírné zklamání. Vlastně to po celou dobu bylo jen zvláštní. Vůbec jsem se nebála. Hlavní postavy ,kamarádi Michael, Felix, Dalibor, Gábina, Karin a Laura. Ani jedna postava mi nebyla sympatická.

Pořád jsem čekala nějaké vysvětlení. Nějaký větší děj, nevím. Nechápala jsem, proč se na takovou dovolenou vydali, když kromě Michaela se tam nikomu nechtělo?

Proč se rozdělovali? Proč zkratka? No právě proto, abychom mohli něco zažít. Buď jsem cynik nebo nevím, ale fakt mi místy bylo jedno, co s nimi bude.

Konec byl skvělý, v momentě, kdy se tam objevil majitel ranče a začalo pátrání po ostatních a některé věci vysvětlené se mi to líbilo. Jo, konec knihy byl suprový. Akorát bych chtěla vědět víc o Lauře.
Za mě takový lepší průměr, 3,5*.

Katka900
15.09.2023 5 z 5

Vykreslení hlavních hrdinů bylo dokonalé. Pořád jsem si říkala... proboha, proč se spolu vůbec baví. Proč chtějí trávit svou dovolenou právě ve společnosti závistivých, egoistických ala kamarádů. Závěr ve mě zanechal takové prázdné místo. Autorka rozhodně umí psát a v české literatuře patří k těm lepším.

Dáma s hrnstjm
11.09.2023 3 z 5

V komentáři níže se píše o bandě blbů. Výstižné! To byla tak nesympatická skupina osob, že mi bylo vlastně úplně jedno, co se s nimi stane :-) A ta doba! Než dorazili do lesa, to bylo času a keců! Kromě toho mi vadily nelogičnosti a náhodičky (všechno ohledně mapy, navigace...), líbilo se mi rozuzlení a zarážející závěr. Hodnotím průměrně, anotace mě nalákala, ale nebyla to žádná hitparáda.

m2056
10.09.2023 4 z 5

Kniha má pomalejší začátek ale jak se odbočí do lesa je to jízda až do konce budete v napětí jak vám čas dovolí bude brát knihu do ruky a číst dál jak příběh dopadne. Čte se hodně dobře.

olca1983
04.09.2023 4 z 5

Z přečtení knihy mám rozporuplné pocity: na jednu stranu jsem se nudila, na druhou stranu je psána velice čtivě. Závěr byl uvěřitelný, a tak nakonec místo plánovaných tří hvězdiček dávám čtyři.

ivzu77
16.08.2023 4 z 5

Včera jsem v noci knihu dočetla, musela jsem si přes noc nechat čas na utřídění myšlenek. Vážně jsem se při čtení druhé poloviny knihy v noci v karavanu i trochu bála....takže za mne asi 100% splnilo svůj účel a musím zhodnotit, že kniha je napsána dobře. Zkusím někdy od této autorky i další, mám vždy radost, když naleznu kvalitního českého autora/autorku.