Odbočka v lesích

Odbočka v lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486604/bmid_odbocka-v-lesich-STd-486604.png 4 812 278

Parta přátel vyrazí na dovolenou do opuštěné oblasti Beskyd. Po vydařeném začátku volna se ovšem všechno zvrtne v momentě, kdy narazí na neudržovanou odbočku v lesích. Podle navigace by mělo jít o zkratku vedoucí přímo k cíli, k ranči, kde mají být všichni ubytovaní, ručně psaná poznámka na staré turistické mapě ale před touto cestou varuje. Stmívá se a připozdívá, někteří sice váhají, ale nakonec se skupina odbočkou vydá. Nikdo z přátel v této chvíli ještě netuší, jak hluboce budou svého rozhodnutí litovat. Les skrývá tajemství a projít skrz se jen tak někomu nepodaří. Dobrodružství začíná, ale rozhodně ne takové, o jakém by někdo z party snil.... celý text

Rassmussen
06.03.2022 odpad!

Tak a "česká Trhlina" se bohužel nekonala... Opravdu nerozumím všem těm chvalozpěvům níže. Kniha, kde se ani ve 42. kapitole vůbec nic neděje, nemůže přece být trhákem sezony! Celá linie tohoto "veledíla" stojí a padá na kňourání, naříkání a vzájemném pomlouvání několika rozmazlených městských holek, které v životě neměly lézt do lesa! A to nemluvím o jejich chronické závislosti na iphonech... Už jsem jen čekal, kdy se v těch slaboduchých dialozích objeví věta "A kde tady jako mají Starbucks?" Navíc proč autorka tak očividně kopíruje náměty z filmu Blair Witch? A ten závěr? To mělo jako co znamenat? Když už nemá vlastní nápady, tak ať se nepouští do psaní knih. Nepochybně by udělala mnohem líp, kdyby nic nevydala. Čistý odpad, žádné napětí, čirá ztráta času, ukázkový kandidát na literární anticenu! Nedoporučuji!

daPhytCZ
05.03.2022 4 z 5

Česká Záhada Blair Witch se velmi povedla, kniha přečtena jedním dechem. Postavy jsou dobře prokresleny a velkým plusem je, že se ve všech fázích děje chovají logicky. Potěší i závěrečné smysluplné rozluštění lesní záhady.

sarka9488
05.03.2022 5 z 5

Uff! Dočetla jsem a na jednu stranu jsem ráda, že už byl konec, protože ta míra napětí mi málem způsobila infarkt:-))
Takhle mě šponovat celou knihu a nedat mi ani chvíli na oddech, to se ti, Kačenko, povedlo.
Na druhou stranu je mi líto, že je konec a už teď se velmi těším na další knížku skvělé autorky.
Hodnotím jak jinak, než pěti hvězdami.
Úžasné. Famózní.

Karoley
05.03.2022 5 z 5

Nechtěla jet, ale přesvědčili ji. Prý se není čeho bát...

Parta přátel vyráží na dovolenou do zapadlé horské oblasti. Na krajinu pomalu padá tma a skupina se rozhodne jet zkratkou, kterou objeví ve staré mapě. Poznámka na okraji před zpustlou cestou varuje, přesto se všichni do hlubin lesa vydají. Netuší ale, jak děsivé tajemství se mezi stromy skrývá. Les uprostřed Beskyd se totiž jen nerad vzdává toho, co už jednou pohltil...

Moje první kniha od Kateřiny Karolové, nalákalo mě zjištění, že je to prý "něco jako Trhlina od Kariky". Odbočka v lesích je opravdu zlá kniha, hned na začátku mě sevřela ve svém mrazivém objetí a vypustila až na úplném konci.. ve 3 ráno.. a docela vyděšenou!

Tereziee
04.03.2022 4 z 5

Tak tohle se nedalo jinak, než přečíst na jeden zátah. Krátké kapitoly udržují čtenáře v napětí a nutí vás číst dál a dál. I když má kniha jen 250, autorka zde zvládla skvěle vykreslit charaktery jednotlivých postav. Místy kniha opravdu připomíná moji milovanou Trhlinu od Kariky. Závěr byl překvapivý a nezklamal.

JerryDexter
04.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se těšil už od jejího oznámení. Zajímavá obálka společně s tajemnou anotací mě přesvědčili o koupi. Knihu jsem přečetl na jeden zátah, děj se hrnul kupředu a krátké kapitoly sváděly k tomu, abych četl dál a dál. Pomrkávání na kultovní Záhadu Blair Witch je zcela očividné. Malinko mi nešlo do hlavy přátelství mezi jednotlivými postavami, které byly vyloženě nesympatické, což ale ději samotnému nijak neškodilo. Přiznám se, že konec mě úplně neuspokojil, ale ať přemýšlím, jak chci, lepší bych asi nevymyslel. Ano mohlo to skončit krvavým nadpřirozeným masakrem, ale to už by asi bylo za hranicí uvěřitelnosti. Takže za mě spokojenost. Doporučuji všemi deseti a děkuji autorce za super příběh.

Acinore
04.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Nevim, mám smíšený pocity. Postavám táhne na 30 a chovají se jak děti - ještě než se dostanou do lesa. Až tam se prý setkají s drogama, no nevim, spíš bych tipla, že na drogách jedou odjakživa.

Hotovson
01.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Bylo to fajn, děj pěkně plynul i díky krátkejm kapitolám a musim říct, že místy jsem se i torchu bál, ale zase ne tolik, něco tomu ve finále chybělo. Ale možná to bylo dobře, než aby se odehrál nějakej brutální masakr s potokama krve a šílenym zabijákem v lesní chatě, to by byla tuctovka a nuda. Takhle to víc zapadlo do domácího prostředí a konečný vysvětlení mi docela uspokojilo, i když vlastně jsme se příčinu nedozvěděli tak úplně docela.

Co se týče postav, tak já nevim...teda vim, je to nový, ale já mam asi nějaký staromilecký hodnoty, takže nějaký instagramy a tuto mi moc nebere a nevim, co na tom kdo vidí, ale zase chápu, že bez mobilů by tam nějaký pasáže nemohly bejt, přesto mi nebyl (téměř) nikdo sympatickej, což se mi u novejch knížek stává docela často. Každopádně by bylo zajímavý zasadit děj tak 50 let zpátky (nebo i víc) bez technickejch vymožeností.

...

Vy byste někdo jel s partou kamarádů na horskou chatu autem??? Nebo jsem tu ten divnej já? :)

bookcase
28.02.2022 4 z 5

Mně se to líbilo. U knížek tohoto typu se vesměs nebojím, ale mám ráda, když mě trochu mrazí z toho, co by kdyby. A tady to bylo. Navíc milované Beskydy jako místo děsu. :)

rafan65
27.02.2022 4 z 5

Docela napínavé čtení a slušný příběh který je rozdělený do krátkých kapitol , takže děj pěkně popisuje pohyb všech osob příběhu. Slušné čtení.

Mihal27
24.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Odobočka v lesích je skvelá kniha. Niečo podobné som už dlho si chcel prečítať. Kniha je famózne napísaná. Od prvej stany ma chytila za moje čitateľské srdce a nepustila. Partia kamarátov sa výdá na dovolenku do lesov na chatu ako sa to všetko môže skončiť? Každý z nich si siahne na svoje dno. Pri čítani mi behali zimomriavky a to je neskutočné. Tomu sa nevyrvoná žiaden film.

KikaTeeBee
23.02.2022 5 z 5

Odbočka je pro mě opravdu velmi důstojnou poctou a následovnicí Blair Witch. Hutná atmosféra, dokonale vystavěné napětí a děj, který parádně sviští. Knihu jsem naprosto neplánovaně zhltla během jednoho dne, a to jsem do ní původně chtěla jen nahlédnout a přečíst si pár řádků jako ochutnávku. Díky za vynikající čtenářský zážitek!

ivousekk
21.02.2022 4 z 5

Přečteno za dvě odpoledne již loni v květnu jako beta čtenář pro nakladatelství. Četlo se to výborně, děj odsýpal, bylo to napínavé. Líbilo se mi, jak byly vykreslené nálady a smýšlení jednotlivých postav. Jenom konec a vysvětlení příčiny v epilogu bylo tak nějak zrychlené, ke zbytku knihy to úplně nepasovalo. Připomnělo mi to film Trhlina, knihu jsem nečetla.
4,5*

Rave
19.02.2022 5 z 5

Knížku jsem od prvních stránek nedokázala odložit a stejně jako Majuš333 ji přečetla na jeden zátah. Konečně jsem se, po dlouhé době, při čtení rochnila napětím a libovala si, že se příběh nepitvá v žádném osobním traumatu hrdiny, nikde nestříkají kusy mozku, žádné zvíře není utýráno s detailním popisem nechutností. A přitom mi běhal mráz po zádech! Z úplně obyčejných věcí, které byly ale sakra divné... Příběh odsýpal, měl spád, žádné cancy okolo. Podobně jsem se cítila u Trhliny a knížku bych k ní i přirovnala. Slovensko má Kariku, my máme Karolovou :-)

Majuš333
19.02.2022 5 z 5

'Věděla jsem, že to byl blbej nápad. Věděla jsem to! Jenže mě nikdo neposlouchal. Ani jeden z nich mě nebral vážně – jako vždycky.'

Po prečítaní týchto prvých viet z knihy a anotácie to bolo jasné...
Bola to parádna jazda, ktorú som dala na jeden záťah :)
'Odbočka v lesích' je napísaná tak, že sa nedá odložiť ani na chvíľu...
Koniec bol až moc rýchly, keď hltáte kapitolu za kapitolou, niekedy zabudnete dýchať a bum, už je tu epilóg...s visiacim otáznikom...
A len jedno ma zaráža: Ako táto partia dokázala spolu vydržať tak dlho? Ako sa mohli nazývať kamarátmi, keď sa vlastne neznášali, kydali na seba, ohovárali sa a závideli si???

'Jenže takhle to chodí, po bitvě je každý generál.'

mysterygirl
19.02.2022 4 z 5

Za me byla nejlepsi kniha Zítřek ti nikdo neslibil.
Tohle nebylo spatny, ale na 5*mi tam neco chybelo..

micha-ella
17.02.2022 5 z 5

Promyšlený, záhadný, napínavý, bezvadný!

evaval
17.02.2022 5 z 5

Skupinka přátel se vydá na netradiční dovolenou do Beskyd na zrenovovanou chatu. Těší se na dobrodružství, které je čeká. To co přijde, jim všem vyrazí dech. Ze stránek je cítit plíživé tiché zlo, které nás nutí číst dál a dál a stále přemýšlíme, o co vlastně v lese jde. Je to něco nepřirozeného, nebo za tím někdo stojí, co se to tam děje? Dávám pět hvězdiček a jsem ráda, že jsem na knihu narazila. Kdo má rád napětí a záhady, směle do toho. Na víc je to z českého prostředí, což jsou za mě body na víc. Čtení jsem si moc užila.