Odbočka v lesích

Odbočka v lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486604/bmid_odbocka-v-lesich-STd-486604.png 4 812 278

Parta přátel vyrazí na dovolenou do opuštěné oblasti Beskyd. Po vydařeném začátku volna se ovšem všechno zvrtne v momentě, kdy narazí na neudržovanou odbočku v lesích. Podle navigace by mělo jít o zkratku vedoucí přímo k cíli, k ranči, kde mají být všichni ubytovaní, ručně psaná poznámka na staré turistické mapě ale před touto cestou varuje. Stmívá se a připozdívá, někteří sice váhají, ale nakonec se skupina odbočkou vydá. Nikdo z přátel v této chvíli ještě netuší, jak hluboce budou svého rozhodnutí litovat. Les skrývá tajemství a projít skrz se jen tak někomu nepodaří. Dobrodružství začíná, ale rozhodně ne takové, o jakém by někdo z party snil.... celý text

Arev122
07.04.2023 4 z 5

Příběh se mi líbil, měl napětí i spád. Atmosfera v nočním lese pro mladé městské lidi byla hodně tajemná. Jen netradiční zakončení mě trochu zmátlo.

pavčape
07.04.2023 3 z 5

První knížka od autorky a musím uznat, že se mi líbila. Příběh byl čtivý, rychlé a krátké kapitoly pomáhají tomu, že jste za chvíli na konci. Hodně jsem srovnávala s Trhlinou od Kariky, ta měla větší potenciál. Možná díky tomu, že mizení na Tribeči má reálný podklad, ale Kateřina taky dobrý. Jen si myslím, že jednotlivé postavy mohly být trochu lépe vykreslené, jejich povaha a tak. Ale možná na to v knížce už nezbylo místo. ;-)

MatBla
31.03.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. První setkání s autorkou, a super.
Nešlo se odtrhnout.

Sabii14
26.03.2023 4 z 5

Kniha se mi hodně rychle a dobře četla. Příběh byl napínavý a z každé kapitoly jsem byla pokaždé z něčeho v šoku. Konec se mi moc líbil svou originalitou, čekala jsem klasický zakončení, ale byla jsem příjemně překvapena.

Roxxi
24.03.2023 5 z 5

Tak me se to teda libilo hodne, za me dost napinave. Zacala jsem cist rano ve vlaku a skoncila v noci o pul druhe, musela jsem proste vedet, jak to se vsemi dopadne. A dopadlo to presne naopak, nez jsem myslela ze dopadne. Rozuzleni taky nebylo uplne scifi, v jinych realiich by se cely pribeh takto skutecne mohl stat. Proste nic neni takove, jake si myslime, ze je. Jako bonus vidim chovani osob - nejak jednaji na venek, ale vnitrne si o druhem mysli uplne neco jineho, proste ze zivota.

Lucie.B
22.03.2023 2 z 5

No, nevím, trošku jako Trhlina od Kariky, ale na rozdíl od Trhliny, která se mi dostala zcela do hlavy a pohltila mě, nic moc. Pravda je, že se kniha četla dobře, ale nezanechala ve mně žádný dlouhý zážitek, prostě další z mnoha .

orinka3
18.03.2023 1 z 5

Parta mladých jede dvěma auty na týdenní pobyt do Beskyd. Nikdy tam nebyli a má to být tak trochu dobrodružství. V opravené usedlosti uprostřed přírody. Mohlo by to být lepší čtení, kdyby se tam dělo i něco víc, než jenom bloudění mezi stromy a hledání správné cesty, to všecko doplněné o bezduché dialogy. O napětí se nedá ani mluvit, čtení není vůbec náročné na přemýšlení ani na čas. Když přeskočíte kapitolu, nic se nestane a děj se neposune. Přečteno za jeden večer, vyšumělo do rána.

Forrest
16.03.2023 1 z 5

Mě se spíš líbil palstický a výstižný popis osob. Příběh určitě nepostrádal určité progresivní napětí, ale to by asi tak bylo všechno. Protože jsem již v poněkud "předseniorátním" věku, tak mi stavba příběhu nějak matně připomínala kdysi kultovní horor Duch lesa.
Shrnutí: za mne příjemné lehce mrazivé čtení například do vlaku. A tam jej i po přečtení zanechat.

Reader1133
07.03.2023 3 z 5

Kniha, která je velmi čtivá. Úplně vás přenese do Beskyd, a paní autorka píše takovým stylem, že si dokážete krásně představit okolí a místo, kde se děj odehrává. Bohužel mi zklamalo to, že když byly nějaké napínavé a strašidelné kapitoly, tak byly takové strohé, mohly být více napínavé, strašidelné. Za to jsem stáhl jednu hvězdičku dolů. Bohužel ještě jsem musel stáhnout dvě hvězdičky a to za konec knihy, jejíž rorzuzlení mi velice zklamalo, jelikož kniha sama o sobě má potenciál a i děj byl příjemně strašidelný. Za co dávám veliké plus je to, že kniha se čte sama a i si u ní dopočinete.

memphisz
03.03.2023 3 z 5

Má to atmosféru a chvílemi to dokáže být opravdu mrazivě strašidelné. Hlavně se mi líbí, že k tomu není prakticky nic potřeba. Jen les a podivné situace. Ale jinak nejde přejít, že tam jsou blbounké ploché postavy plné stereotypů - ženy jsou jen marnivé a načančané a chlapi jsou prostě chlapi, kteří chtějí řešit chlapské věci a nad rozmary žen jen kroutí hlavou... A škoda, že závěr nenechal víc rozuzlení na fantazii.

Diggitty
01.03.2023 4 z 5

Já jsem nadšená. Česká autorka, která nejde odložit. Velice čtivé, oceňuji jednoduché vysvětlení, žádné složité sci-fi. Jen mi trošku chybělo vysvětlení motivů. Ale celkový dojem to neskazilo. Celou dobu napnutá jak kšandy. :D

Jana512
26.02.2023 3 z 5

Příběh přátel, kteří se společně vydávají na dovolenou, do jim dosud neznámého kraje. Cesta se komplikuje tím, že nedodržují co by se správně mělo, a tak ztrácí správný směr. Vše komplikuje noc, a další obtíže, takže se ocitají v nelehké situaci. Čtenář s nimi prožívá to, čeho by se nechtěl dočkat. Kniha tak působí jako horor, ale také jako varování pro ty, kdo rádi hazardují. Případ se skutečně odehrál ale ne pro všechny šťastně dopadl

Zuzvil
20.02.2023 3 z 5

Kniha mi na první dobrou připomínala kultovní film Záhada Blair Witch :-) Držela mě v napětí a moc se mi líbily krátké úderné kapitoly, které vždy na konci jsou napsány tak, že potřebujete pokračovat ve čtení. Ale to je z té pozitivní recenze asi vše. Nelíbil se mi velmi rychlý konec, opravdu strmá cílová rovinka (a mně osobně se ani nelíbilo jak byl příběh uzavřen = vysvětlen), také postavy byly absolutně ploché, nikterak propracované. Za mě můžu určitě doporučit jako oddechovku, ale nic velkého od knížky nečekejte.

katlouc.ha
13.02.2023 4 z 5

Jedna z knih, které mi doporučila má oblíbená kamarádka-recenzentka. Nemůžu úplně sdílet její nadšení, čekala jsem trochu víc napětí. Někde jsem i slyšela, že to bylo přirovnáno k Trhlině, ale to se mi zdá hodně přehnané. Ale četlo se to hezky.

Termaap
12.02.2023 4 z 5

Tak tady se opět potvrdilo, jaký jsem strašpytel; atmosféra byla parádně vykreslená, tudíž přiznávám, že jsem se při čtení fakt bála a každou další větu odkrývala s velkou obezřetností. Přesto jsem se ale od knihy nemohla odtrhnout, na čemž se (jak jsem zjistila po pročtení komentářů zde) shoduji s většinou čtenářů.

Trochu jsem se obávala závěrečného vysvětlení, protože to je občas u hororů taková slátanina, že mi zkazí celkový dojem z knihy/z filmu, ale tady mě závěr překvapivě uspokojil.

Autorce brzy vyjde novinka “JINÉ MÍSTO” a já mám dojem, že neodolám, ačkoli si pak budu uprostřed noci zase nadávat :).

sakro
10.02.2023 3 z 5

Srovnávat tuto knihu s geniální Karikovou Trhlinou? Ani omylem. Je to slušné, ale přece jen je to jiná liga. Vadila mi třeba i skutečnost, že je v popisku uvedeno, že se skupina vydá do opuštěné oblasti Beskyd. Proč to kdo napsal? V celé knize není ani jediná minimální specifikace jakékoliv lokality. Pokud by autorka alespoň mlhavě specifikovala reálná místa, stal by se celý děj zajímavějším a hlavně uvěřitelnějším Takto vůbec netuším, jestli jsem v Beskydech, Krušných horách, nebo třeba na Urale. Když píše český autor pro českého čtenáře, neměl by sklouznout k odosobnění lokace. Jinak je to napsané celkem čtivě, ale jednou a dost. V tom je rozdíl s Trhlinou. K té už jsem se vrátil. Tady mi to nehrozí.

Marekh
10.02.2023 3 z 5

Celkové hodnocení: 50 %

O partě přátel, kteří chtějí strávit dovolenou na jedné chatě v Beskydech. Rozhodnou se jet jednou boční cestou v lese a ztratí se..

Musím se přiznat, že jsem dočetl do strany 70 a knihu jsem chtěl odložit. Pořád se mi pletli hlavní hrdinové, nebyli mi sympatičtí a samotný příběh mě nebavil. Nakonec jsem se rozhodl, že budu pokračovat ve čtení, ale bohužel mě kniha moc nebavila. Místy to bylo lepší než na počátku, ale bohužel celkově se mi kniha nelíbila. Občas jsem pociťoval strach, ale od knihy jsem očekával mnohem více.

Závěr asi dává smysl, ale nachází se tam také nějaké otazníky.

Autorka napsala další knihu s názvem JINÉ MÍSTO, ale nevím, jestli se do této knihy mám pustit, když mě zklamala kniha ODBOČKA V LESÍCH.

kuttnerovka
02.02.2023 2 z 5

Nemastné, neslané. Jelikož jsem kdysi četla Kariku a jeho Trhlinu, viděla jsem v tom velkou podobnost. Jako příběh z českých krajin super, ale ta podobnost v tom byla a to bylo pro mě zklamáním. Jinak se četlo dobře a rychle. Psané pěkně.

Aknel26
01.02.2023 4 z 5

Ačkoli nejsem vášnivá čtenářka hororů, během víkendu jsem přečetla hned dvě knihy, kterým v knihovně nalepili na hřbet lebku. Jednou je Odbočka v lesích a druhou Fantom Blackwoodu. A myslím, že krom té lebky toho moc společného nemají.
Odbočka je přímo neskutečně čtivě napsaná. Už dlouho jsem se do knížky tak nezažrala, že jsem ji dobrovolně nemohla odložit. Kratičké kapitoly, ve správný moment ukončené, střídání postav, které jsou zrovna "v popředí" (mně byla rozhodně nejsympatičtější Laura), zápletka je poměrně uvěřitelná, napětí se stupňuje... Dvě stě stran uteče jako nic. A pak se, alespoň podle mě, vše začne kazit. Rozhodně bych uvítala jiné rozuzlení, ne tak racionální. Zůstala bych u nadpřirozena. Aspoň že ten úplný závěr to trochu zašmodrchal.

IVANA0123
24.01.2023 4 z 5

Tak toto byl ovšem mazec a po dočtení se mi tedy moc dobře nespalo. Knihu jsem přečetla v podstatě na jeden zátah, protože jsem měla pocit, že je prostě v tom lese nemůžu nechat. A to i přesto, že mi postavy až tak sympatické nebyly. Krátké kapitoly odsýpaly a najednou jsem byla na konci.. a vůbec jsem takový konec nečekala. Napínavé, šílené a čtivé. Vracet se ke knize nebudu, jednou to stačilo, ale autorčin styl se mi líbil. 4,5 *
(1/23)