Ochráním tě

Ochráním tě https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406003/bmid_ochranim-te-hiO-406003.jpg 4 460 183

Nespoutaná a drsná krása ostrova Lewis se prolíná s oslnivým světem pařížské módy. Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis. Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou. Vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté a jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. Niamh se začne probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a přikloní se k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat vyšetřovatelka Sylvie Braqueová. Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

I'll Keep You Safe , 2018

antonin0999
26.04.2019 4 z 5

Styl psaní Petera Maye a jeho Hebridy - to je kombinace, která je takřka nepřekonatelná. Ano, dokázal bych si představit lepší vyvrcholení příběhu, ale v rámci žánru je celá tato kniha stále nadprůměr.
Nostalgická střední část je krásná. Paradoxně bych řekl, že Mayova nejsilnější stránka je vylíčení milostného příběhu. Láká. K pakomárům a do rašeliny. K majákům.
Pravdou je, že k některým postavám se autor zachoval poměrně nevybíravě.

Jasina
25.04.2019

Velké zklamání. Ze začátku byla kniha zajímavá. Především popisem místa, kde lidé stále zpracovávají přírodní materiály tradičním způsobem a umí mistrně ovládat tkalcovské stavy.
Konec naprostý propadák, to už snad ani horší být nemohlo. Červená knihovna + béčkový film.

š.m.i.k
23.04.2019 3 z 5

Jsem velmi zklamaná koncem, který bohužel u mě přehlušil dosavadní dobrý dojem. Nejsem si jistá, jestli se v dohledné době chci pustit do jakékoli další autorovy knihy...

pifffka
22.04.2019

A ochránil. Zajímavý námět. Zpracování bohužel takové "joztomile jůžové", hlavně ten konec. Ještě že má pan Dvořák tak podmanivý hlas a přednes.

jaroiva
22.04.2019 3 z 5

I mistr tesař se někdy utne, no... Ale zas tak hrozné, jako píšou někteří níž, to není :)
Začalo mě to štvát až koncem 21. kapitoly :)
A konec byl přece jen překvapivý. Ale "druhý - úplný konec" už byl teda trochu moc...
Jinak mi to připadá víc ukecané než zajímavé. Oproti jiným knížkám P. Maye je to prostě slabší. Sám si za to může, že si nasadil tak vysoko laťku... Skálu se prostě asi nejen těžko překonává, ale i dohání.

Nočnípták
22.04.2019 2 z 5

Můj oblíbený Peter May mne zklamal. Popisy přírody a lidí na ostrově Lewis byly jako vždy na 5*. Detektivní zápletka nestála za moc. Od poloviny knihy jsem tušila, kdo za tím vším je a jak to dopadne. Utvrdila jsem se v tom v 32. kapitole. Protože však na knihách Mayových upřednostňuji jiné věci, než detektivní linii, tak tohle se mě nezdálo až tak důležité.
Jako v každé knize od Maye jsem získala zajímavé informace o věcech, které by mne jinak minuly. Zde to bylo tkaní Harris Tweedu a Ranish Tweedu.
Mám pocit,že se snažil do knihy nacpat moc dějů a zvláštních postav / dokonce i mafii/. Za to a za příšernou 39. kapitolu ubírám hvězdičku. A za tu poslední 40., která už tam vůbec nemusela být ubírám**.

wendulka321
21.04.2019 3 z 5

Když to budu brát jako příběh jedné lásky v drsném prostředí ostrova Lewis tak je to na pět hvězd. Ale jako detektivka je to bohužel propadák, už jen za to že jsem víceméně odhadla jak to asi bylo...a ten konec :(

kerstyn
16.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od P. Maye a rozhodně mě nenudila.

P1tr
11.04.2019 2 z 5

Vskutku slabá detektivní kniha od jinak schopného autora, která vlastně ani není detektivkou. Vyšetřování dle mého odhadu tvoří cca 10 % obsahu knihy a to především na konci, tudíž působí velmi odfláknutě, banálně a uspěchaně a v podstatě se ke zbytku příběhu vůbec nehodí. Většinu stránek totiž tvoří prostý příběh jedné lásky, který sice dokáže výjimečně chytit za srdce, ale povětšinou jde o patetickou slaďárnu, která působí, jako by jí napsal debutující teenager. Postavy jsou nezajímavé, ploché a chovají se naprosto iracionálně a hloupě a tak se s nimi nelze sžít. Jedinou záchranou chabého příběhu by mohlo být zajímavé zakončení, které předchozímu mdlému průběhu dá nějaký smysl, ale stane se pravý opak a finální rozuzlení je naprosto směšné a nelogické a pouze umocňuje předchozí negativa. Jde o velké zklamání, které se těžce obhajuje, neboť má pozitiv opravdu málo. Tím hlavním je tradiční stylistická dovednost autora, kdy i přes stupidní obsah jde o čtivé dílo. Pár jednotlivostí funguje, ale jako celek je kniha velmi podprůměrná.

IvaKo
11.04.2019 4 z 5

Detektivky čtu výjimečně, ale knihy Petera Maye si nikdy nenechám ujít, takže jsem se v tomto příběhu moc ráda vrátila na skotský ostrov Lewis. Kriminální zápletka pro mě není až tak důležitá, spíše oceňuji velice působivé vykreslení drsné, ale podmanivě krásné přírody, kouzlo proměn počasí a svébytného naturelu místních lidí. Tématika tkalcovství mě také zaujala. Konec mě překvapil a zdál se mi poněkud "divoký", ale celkově zklamaná nejsem a těším se na další příběhy, ať už z Vnějších Hebrid, Francie nebo Číny.

Alli005
10.04.2019 3 z 5

Knihy Petera Maye mám moc ráda a proto jsem se těšila na jeho další vydanou knížku.
Knížka je opět příjemně čtivá, bohužel příběh, respektive závěr příběhu se autorovi úplně nepovedl :-/

Lotka
10.04.2019 3 z 5

Skvěle se četla, zajímavý námět. Jen to rozulení tentokrát autorovi příliš nevyšlo. Konec knihy bylo velké zklamání.

AlenaF
09.04.2019 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Po trilogii o ostrově Lewis jsem se nemohla chytnout. A ten absurdní konec! Dávám 2 hvězdičky.

iška
09.04.2019 4 z 5

Opět skvěle napsáno. Kriminální zápletka se dostala do pozadí, ale zase je tu přímo cítit atmosféra ostrova, jeho historie i historie jednotlivých obyvatel. Vzájemné vztahy ovlivněné různými křivdami, které, bez schopnosti odpuštění, ovlivňují životy hrdinů.

Laza27
06.04.2019 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha oblíbeného autora. I proto, že jsem beze zbytku odhadla závěr. Ale především kvůli tomu zvláštnímu pocitu, že tam autor potřeboval nacpat úplně všechno, aniž by řešil výslednou chuť této kombinace.

hs777
05.04.2019 2 z 5

Za mne bohužel také ne. Ze zdejších komentářů jsem na zvláštní a neobyklý konec byla připravená, ale byl ještě bizarnější než jsem čekala. Dvě hvězdy s odřenýma ušima.

astroweb
04.04.2019 1 z 5

Tedy nikdy bych neuvěřil, že tak skvělý autor, od něhož jsem přečetl všechno, co bylo u nás přeloženo, vytvoří něco takového. Velmi, velmi slabé, včetně "neskutečného" konce.

Boby17
01.04.2019 4 z 5

Příběh se mi líbil, opět na drsném ostrově Lewis-Haris, s přesahem do historie a zajímavým tématem tkalcovství. Závěrečná koncovka mě docela překvapila, očekával jsem jiné rozuzlení. Proto dávám čtyři hvězdy.

Sandruš
31.03.2019 3 z 5

Ostrov Lewis byl skvělá série, tohle bohužel průměr. I přesto, že mě v knize stále něco nutilo číst dál, je škoda že to nebylo takové čtení jako již zmiňovaná série Ostrov Lewis, kde byl u všech 3 knih děj úplně jiný, zajímavý, napínavý. Tato kniha nebyla špatná, ale rozhodně jsem čekala víc..

ddkk
31.03.2019 2 z 5

Zklamání. Ani nevím, co jsem vlastně četla - něco mezi detektivkou (hodně slabou), románkem (ani ten nebyl bůhvíco) a putováním po ostrově Harris (to jediné mě docela zaujalo...). Děj rozvláčný, zápletka nepřesvědčivá a konec předvídatelný a nezajímavý...Vůbec nejvíce mě zklamalo, jak May zachází s francouzskou vyšetřovatelkou...Je mi líto, ale tentokrát jen za dva.