O mé rodině a jiné zvířeně

O mé rodině a jiné zvířeně https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38649/bmid_o-me-rodine-a-jine-zvirene-NXS-38649.jpg 4 791 136

Dětství na Korfu série

Vtipné a moudré vzpomínkové vyprávění známého anglického přírodovědce o lidech a zvířatech na středomořském ostrově Korfu. Vyprávění je prodchnuto půvabnými vzpomínkami na mládí, v nichž perspektiva času tlumí drobné starosti a smutky a staré zážitky protepluje humorem a ironií. Kromě úsměvné pohody přináší knížka i vzrušující a zasvěcený pohled na středomořskou přírodu a řadu poznatků ze života její fauny a flóry.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: , Odeon

My Family and Other Animals , 1956

Kulturnice
28.07.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha vůbec, kterou jsem tajně vzala z babiččiny knihovny a přečetla jedním dechem v 16, a pak ve 25 letech. Při čtení, jsem vždy silně toužila se odstěhovat na Korfu do některé z vil, potkávat vesničany, jíst olivy čerstvě utržené ze stromu....pro navození pohodového stavu mysli určitě přečtěte.

pavčape
18.07.2019 5 z 5

Vždycky když toužím zlepšit si náladu, sáhnu po některé z knížek G. Durrela. Díky Čtenářské výzvě jsem se opět podívala na idilické Korfu za rodinou Durrelových a četným Gerryho zvířectvem. Zejména pasáže, kdy vytáčí své příbuzné neustálými novými přírůstky v domě mě hlasitě rozesmály :-)

Chytuš
19.06.2019 4 z 5

Při čtení na vás dýchnou staré, meziválečné časy, slunce, moře a pohoda. V hlavní roli Korfu se svojí faunou (bohatou, ani jsem nevěděla, kolik zvířátek se dá na tomhle krásném řeckém ostrově potkat) a ztřeštěná Durrellovic rodinka, trousící kolem mračna suchého anglického humoru. Co víc si přát?

Aghatte
14.06.2019 5 z 5

Jedna z prvních "dospělých" knih, které jsem uzmula mamince z knihovny. Bylo mi asi 11... Od té doby přečteno spoustakrát, vždy, když jsme byla jako dospívající nemocná, pořád mě to fascinovalo. Ale přeskakovala jsem pasáže o zvířátkách, bavilo mě číst jen o té praštěné rodině :-) A záviděla jsem jim, že se seberou a jedou na ostrov a tam si čtou! No, to je můj celoživotní sen. Zatím jsem se mu příliš nepřiblížila....

ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Čteno mnohokrát, krásný a humorný popis dětství Geralda Durrella na Korfu. Moc jsem mu to záviděla.

jarunka54
06.06.2019 5 z 5

K psaní G. Durrella se nedá nic dodat, je to především zoolog, cestovatel, ochránce zvířat a až potom spisovatel, ale i tak jsou pro mě jeho knížky čtivé.

freejazz
25.05.2019 4 z 5

stále sa neviem do Durrella začítať, aj túto knihu som čítal nepozorne. ale oceňujem skvelý anglický humor, ktorý dosahuje suchoty Sahary. kniha je ním popretkávaná, až má miestami anekdotický charakter.

PhoebePollard
19.05.2019 2 z 5

Eh, ne, tohle opravdu ne. Kniha je příliš rozvláčná a bez pořádné zápletky, než aby mě dokázala zaujmout.

Ctirada
17.05.2019 4 z 5

Milá kniha, líbí se mi autorův osobitý humor, i když jsou některé popisy trochu rozvleklé.

knihovniceS
16.05.2019 3 z 5

Sleduji v TV seriál Durrellovi a moc se mi líbí. Kniha mě nezaujala, škoda.

irskádívka
16.05.2019 3 z 5

Příjemná, milá, ale nijak výjimečná kniha. Asi jsem se v tomto autorovi nepotkala s mým smyslem pro humor, takže nijak nechci odrazovat jiné čtenáře. Ale já jsem byla spíše nedočkavá konce, než pobavená:).

skrape
30.04.2019 4 z 5

Vtipná, příjemná. Místy na můj vkus dosti zdlouhavé přírodopisné popisy, i přesto plánuji přečíst navazující díly. K přečtení mě inspiroval seriál Durrellovi.

JulianaH.
18.03.2019 3 z 5

Když mi bylo čtrnáct, knížku mi podsunul táta (který má ostatně Durrella plnou knihovnu), poněvadž oba sdílíme zájem o zvířata. Vzpomínám si, že měla roh ohlodaný od myši.
Sice jsem u ní neslzela smíchy, ale několikrát jsem se zasmála opravdu od srdce a všechna mírná pousmání byla také příjemná. Podle komentářů pode mnou nejsem zdaleka jediná, kdo se na knížku upamatoval v souvislosti se seriálem - také vůbec není špatný. Ostatně mám dojem, že jsem od Durrella přečetla téměř vše, ale O mé rodině se mi asi líbí nejvíc.

Podle tehdejšího čtenářského deníku jsem oceňovala hlavně barvité, originální metafory, kdežto popisy mi místy přišly rozvleklé. Což v kostce vystihuje celou Durrellovu tvorbu.

Boogie007
20.02.2019 4 z 5

Se zájmem sleduji seriál Durrellovi, vyvstávají ale otazníky ohledně událostí zde předvedených, a tak se vrhám ke knihovně a oprašuji autorovi vzpomínky z dětství, rodiny i krásné přírody na Korfu.

Messilina
17.02.2019 5 z 5

Když jsem tuto knihu četla, tak jsem se u ní velmi bavila. Je to takové příjemné.

felia
11.02.2019

Touto knihou jsem začal svoje objevování Geralda Durella. Poprvé jsem ji četl asi před padesáti roky a byl jsem nadšený autorovým humorem. K jeho knihám se rád vracím

Kerberos
14.01.2019 5 z 5

Začala jsem sledovatvelmi vtipný seriál Durrellovi a chtěla si porovnat s knihou.Ve filmu jsou zvířátka velmi zredukována,asi by to nebylo proveditelné,ale oboje velmi doporučuji pokud se chcete pobavit.

bobo7592
21.11.2018 5 z 5

Kdo ještě nečetl a chce si zpříjemnit den, tak jednoznačně doporučuji. Pro všechny věkové kategorie.
PS: Když padl před lety návrh od bývalé přítelkyně, že by mohla být dovolená u moře. Odpověděl jsem v tom případě jedině Korfu. :) Samozřejmě, že to nejde srovnávat, protože turistický boom tam vznikl právě až na základě těchto knížek. Asi bohužel.

helusa2
14.11.2018 4 z 5

Velmi příjemně strávené chvíle s knihou :-) Zvláště části s rodinnými historkami mě velmi a nahlas bavily :-D Přírodovědné vsuvky byly zajímavé, ale kdyby byly doplněny třeba obrázky tvorů, o kterých byla řeč, bývaly by mě bavily ještě mnohem více ;-)

martin9134
28.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha o komickém přestěhování anglické rodiny na Korfu. Zabývá se jak přírodou, tak vztahy v rodině. Některé části jsou obzvlášť vtipné a až neuvěřitelné, každých pár stránech jsem se dost nasmál. :-)