O mé rodině a jiné zvířeně

Vtipné a moudré vzpomínkové vyprávění známého anglického přírodovědce o lidech a zvířatech na středomořském ostrově Korfu. Vyprávění je prodchnuto půvabnými vzpomínkami na mládí, v nichž perspektiva času tlumí drobné starosti a smutky a staré zážitky protepluje humorem a ironií. Kromě úsměvné pohody přináší knížka i vzrušující a zasvěcený pohled na středomořskou přírodu a řadu poznatků ze života její fauny a flóry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38649/big_o-me-rodine-a-jine-zvirene-NXS-38649.jpg 4.5672

Dětství na Korfu 1.

Literatura světová, Biografie a memoáry, Příroda, zvířata

Vydáno: , Odeon

My Family and Other Animals, 1956

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně

hapac

Knížka, kterou mám ráda od dětství, taky přání navštívit Korfu, i když mám obavy, že už z popisu knihy tam mnoho nezbylo.

majáček

Příjemné a laskavé čtení. ,,britsko-anglický" humor je nezaměnitelný.
Život se zvířaty v rodině, která je v celku zajímavá. Někdo by řekl, že rodina autora je zvláštní. Každý z nás je jedinečný. I u sebe určitě můžeme najít komické, rozverné a nezvyklé chování.

ujira

Krásné, s láskou vyprávěné, s trochou britského humoru, zasazené do rajského prostředí Korfu. Autor miluje nejen zvířata a přírodu, ale i svou podivnou rodinu. Velmi povedená je i seriálová adaptace Durrellovi. Příjemné odpočinková četba.

Neposeda

Oddechové čtení o pobytu anglické rodiny na Korfu. Knížku jsem si přečetla hlavně díky Čtenářské výzvě, jinak by mě asi nenapadlo ji číst, což je škoda. Dnes je docela těžké najít knihu, která pobaví a kde nejsou vraždy nebo která neřeší holokaust.

Ve svém hodnocení bych se klidně podepsala pod předchozí komentář mé oblíbené knižní kamarádky Petry (cérka) ;-). Knihu jsem poslouchala také jako audio (načetla ho Jiřina Krupičková) a to byla opravdu moje a hlavně autorova záchrana :-), protože jinak nevím, zda bych ji neodložila nedokončenou. Ale po poměrně pomalém rozjezdu jsem se přistihla, že si vyprávění začínám užívat a kniha se mi líbí... Nejedná se ani tak o ucelený příběh, jako spíš o jednotlivé příhody, které vypravěč zažívá se svou rodinou a řeckými přáteli. Ze všeho nejvíc jsem obdivovala jejich matku, která to se svými potomky definitivně neměla lehké, a přesto všechna příkoří snášela se stoickým klidem a trpělivostí. Autor knihu napsal moc hezky, laskavě a krásným až poetickým jazykem. Proto ve výsledku strhávám pouze jednu hvězdičku a časem se po nějaké jeho knize určitě zase poohlédnu.

cérka

Můj rest z Klubu milovníků knih a zároveň kniha do letošní výzvy (2021).
Uf, už z kraje knihy to vypadalo na velký vnitřní boj (dočíst/odložit), ale zachránila mě audio verze.
Nikdy bych neřekla, že to bude až tak velký rozdíl, a já si knihu nakonec dokážu vychutnat a u některých pasáží se i pobaveně usmívat. Oceňuji laskavý humor, kultivovaný projev a životní nadhled.
Je to prostě neuvěřitelné, co všechno dokáže strpět milující matka nadaného přírodovědce a zoologa :).

Marla

Příjemná kniha o praštěné Durrellovic rodině a houfu nejrůznějších zvířátek. Roztomilé čtení, ideální pro líná letní odpoledne.

veverkaVv

Kniha je milá, veselá. Lehce si člověk představuje trampoty i běžné žití, které je popisováno. Odpočinková četba pro odpočinkové dny.