Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332637/bmid_nocni-lov-EAm-332637.jpg 4 3502 3502

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

heavy66
05.01.2019 2 z 5

V Londýně panuje horké počasí a pachatelem brutálních vražd je fantom, jak z románu Edgara Wallace. Napětí se brzy vytrácí s odhalením vrahovy totožnosti. Příběh má podobný scénář jako Dívka v ledu, Erika je pořád stejně neposlušná, svéhlavá, nedisciplinovaná, pachatelem znovu přímo konfrontována, a opět hraje velkou roli náhoda nemající s logikou mnoho společného. Autor do děje stále častěji vkládá vlastní sexuální a vztahové preference, což zbytečně odvádí pozornost od nosné linky příběhu. Celkově pro mě podprůměr!

Jirulka
03.01.2019 5 z 5

Robert Bryndza opět nezklamal

munka
02.01.2019 4 z 5

Ďalší autor, ktorého zaradím medzi obľúbencov. Napínavý príbeh od začiatku až do konca. Nevadilo mi, že už v polovici knihy som vedela kto je vrah.

Kamilajares
01.01.2019 3 z 5

Tento příběh Eriky mě osobně bavil nejmíň, ale nic to nemění na tom, že se příběh četl krásně a jedním dechem :)

kellishova
31.12.2018 3 z 5

Kniha mne trošku zklamala. Ze začátku super, ale pak byl odhalen vrah již v polovině knihy a nebylo to už ono. Ke konci to zas bylo napínavé, ale i tak mne závěr dost zklamal, protože jsem myslela, že na konci bude více informací o vrahovi, pozor spoiler: nepochopila jsem třeba to s pacientkou Mary a dále nebylo vysvětleno, jak vražedkyně našla na konci Vévodu, když měl šifrovanou IP adresu apod. Navíc vražedkyně měla na seznamu ještě jedno jméno a to předtím než Erika našla Vévodu, tudíž než vražedkyně zjistila, že ji vévoda prozradil, ale nebylo již nikde zmíněno, kdo měla být původně poslední oběť, myslela jsem že ten, co obchodoval s pedofilními obrázky. Závěr knihy mi prostě přišel "odfláknutý".

Becca_books
28.12.2018

Kniha se mi líbila trochu méně než Díka v ledu. Námět byl docela dobrý. Na začátku jsem čekala, že bude vrahem Isaacův přítel a už mi to v hlavě jelo na plné obrátky. Bohužel nás autor nenechá dlouho čekat a sériového vraha nám brzy představí, takže wow efekt na závěr se nekoná. Trošku mě to potom nebavilo, když jsem vlastně věděla o koho jde a že s největší pravděpodobností vraha Erika dopadne. Opět mě štvali Eričini nadřízení a nebýt Mossové a Petersona, kteří by mi chyběli bych byla pro aby se na ně vyprdla a šla někam, kde si její práce budou vážit.

k.m.h
26.12.2018 5 z 5

Bryndza nikdy nezklame :-)

Katie46
26.12.2018 5 z 5

Opět skvěle napínavý příběh od kterého se dost těžko odtrhávalo. Za mě palec nahoru. =)

Miruš
25.12.2018 5 z 5

Skvělá, tohoto autora jen tak neopustím ????

jahlina
22.12.2018 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové, který se mi líbil asi o něco víc než ten předcházející.

Poetika_slov
17.12.2018 4 z 5

Skvělý detektivní příběh s detektivku Fosterovou, který udrží člověka v napětí od začátku až do jejího konce na poslední stránce.

anibeni
14.12.2018 5 z 5

První díl byl o malinko lepší, zdál se mi napínavější, přesto ale dávám plný počet hvězdiček.. Bryndza mě zatím baví...

Devil-Ivet
13.12.2018 4 z 5

Po skvělé jedničce přišlo zklamání. Čekala jsem něco ještě lepšího, ale napětí ustoupilo a kniha mě až tak nebavila. Stále byla čtivá a Erika je vážně dobrá vyšetřovatelka, ale dějově to kleslo. Škoda. Přesto v ní budu pokračovat.

dlabikk
12.12.2018 4 z 5

Druhá knížka od Bryndzy a baví mě to. Napínavé, čtivé a zajímavé.

TaLu
11.12.2018 4 z 5

Příjemně napsaná detektivka. Série vražd s vykreslením jejich provedení určitě podněcuje fantazii čtenáře a udržuje ho v napětí. Finální střet neměl chybu.
Co mi zatím připadá trochu nedotažené, jsou vztahy. Prostě mi přišlo nepravděpodobné, že by hlavní vyšetřovatelce natolik komplikovali život její šéfové a kolegové, pokud by měla takové pracovní výsledky. Ale nejsem kriminalista, který řeší případy v Anglii, tak co já vím. Pár vět mi připomnělo jinou knihu. Dítě připoutané u radiátoru a opuštěné matkou se podle mě vyskytuje v případech s vyšetřovatelkou Kim Stoneovou. Možná bych měla více věřit na náhody. Časem si určitě ráda přečtu i další knihy série. Jako detektivka dobré, jen bych nepoužila tolik oslavných vět na obálku - ono to většinou knize jen uškodí, i když se snažím nemít očekávání podle napsaného.
Autor nám předkládá víru, že člověk přichází na svět dobrý a křiví ho okolnosti, takže postava vraha vzbuzuje i soucit. Soucítit s těmi, kteří mají velmi těžké výchozí podmínky je lidské, ale myslím si, že člověk v sobě má dobro i zlo a utvářejí nás naše rozhodnutí. Podobně přemýšlet u knihy se mi líbilo a za to patří autorovi dík.

Iva1988
11.12.2018 5 z 5

Jeste lepsi nez prvni dil. Libi se mi, ze se objevuji i kapitoly z pohledu vraha.

radka8970
08.12.2018 5 z 5

Kniha je opět krásně čtivá s rychlým spádem. Člověk pořád čte a čte až je najednou na konci knihy. Hlavní zápletka v knize je tentokrát propracovanější než u Dívky v ledu. Čtenář zná vraha tak od poloviny knihy, ale není to na škodu. Ráda si přečtu další díl...

evask
05.12.2018 5 z 5

Dívka v ledu se mně asi líbila o chloupek víc, ale stejně dávám pět hvězdiček.

Linda007
05.12.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé.Ani mi moc nevadilo, že vrah je známý od půlky knihy. Vážně se mi to líbilo a doporučuji k přečtení. Hvězdiku dolů dávám za to, že mi přijde otravné, že Eriku zase z případu odvolali. Nějak mi to přijde úplně zbytečné a bylo to i v prvním dílu. Dále mi přijde nelogické, jak jsou příbuzný oběti na policisty nepříjemný a neochotný. Je snad v jejich zájmu, aby policie vraha dopadla.

Nikola_
02.12.2018 5 z 5

Další skvělá kniha od skvělého autora.