Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332637/bmid_nocni-lov-EAm-332637.jpg 4 3475 815

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

KatkaK13
07.09.2018 5 z 5

Opravdu hezky napínavá a vystupňovaná detektivka. Jedna dějová linie zaručí dokonalé udržení pozornosti a máte chuť pořád dál a dál otáčet stránky. S Erikou Fosterovou sympatizuji a její postava se vyvíjí. Na prvních stranách knihy jsem si říkala, že autor trochu polevil a není tak dobrá, jako první díl. Ale nebyla to pravda. Rozhodně sáhnu po dalších autorových knihách. A protože jsem měla teď smůlu, sáhnout na dost nepovedenou detektivku, napínavosti a zápletky si vážím o to více a dávám 5 hvězd.

Zanytko
07.09.2018 5 z 5

Super napsané, hltala jsem každý kousek.

HYPNOS88
06.09.2018 5 z 5

Velmi čtivé pokračování skvěle rozjeté série.

mudr_teena
06.09.2018

U prvního dílu jsem byla naštvaná (i když minimálně :D ), že jsem vlastně už od třetiny knihy tušila kdo je vrah.
SPOILER
U této knihy mě potěšilo, že jste se s vrahem seznámili ihned na začátku a snažili se pochopit proč se to všechno děje. Velice mě zaujalo vykreslení postav. Stephen, Sparks a Oakley. Tři pro mě nenáviděné postavy :D Ale asi to tak má být.
Možná ještě lepší než díl první.

Tynule
05.09.2018 4 z 5

Psaní autora se mi zda velmi podobné od dílu prvního aspoň v nějakých částech. Jinak kniha se mi četla velice dobře a oceňuji vybranou tématiku co se týče homosexuálů a výběr vraha i styl vraždění

Matylda95
03.09.2018 4 z 5

Oceňuji, že jsem po dlouhé době narazila na detektivní knihu, kde je hlavní vyšetřovatelem/postavou žena. Erika mi svou povahou (neúctou k nadřízeným) připomíná Harryho Hola (od Jo Nesba). Za mě skvělé oddychové čtení.

TrueBookworm
03.09.2018 5 z 5

Čtivá, napínavá, překvapivá. Vše, co si od daného žánru můžete přát.

Denisa232623
02.09.2018 5 z 5

Další super počtení od Bryndzy. Neměla takový spád jako moje první přečtená kniha od tohoto autora “Do posledního dechu”, ale moc se mi líbila. Nebýt komentářů na databázi tak nevím poslední oběť Nočního lovce. Měla jsem jiný typ..

Elčokča
30.08.2018 5 z 5

Super čtení.
SPOILER!
Chybělo mi vysvětlení, jak Noční pták vypátrala Vévodu. On ji vypátrat nedokázal a nikdy si navzájem neprozradili jména ani adresy...

Evina74
27.08.2018 5 z 5

Napínavá detektivka - rychle zhltnuto stejně jako první případ Eriky Fosterové. Jen jeden detail mi vadil (zřejmě chyba v překladu) - popis - jantarově černé vlasy...

Nikusha
25.08.2018 5 z 5

Příjemné, nenáročné, poutavé čtení. Na tom vlakáči jsem fakt myslela, že přijde :D

dencazrnu
23.08.2018 5 z 5

Noční lov aneb další povedená kniha. Opět neskutečně povedené a čtivé. Fakt, že se dozvíme kdo je vrah již v polovině knihy vůbec nevadí. Naopak nám dává větší možnost pochopit důvody proč to tak dělá.

monte

Zase skvělý příběh
inspektorky Eriki Fosterové.

Prateri
14.08.2018 4 z 5

Když čtu předchozí komentáře, skoro musím souhlasit se všema. Každý něco našel, proč se mu kniha líbí nebo nelíbí. Inspektorka Erika se občas jeví jako trochu mimo, což vyplývá z její povahy, ale proč ne, nemusí být úplně kladná. Přesto si myslím, že je člověk dobrý, nesympatii k ní necítím. S chutí si přečtu další díly.

Dani25
14.08.2018 4 z 5

Moja prvá kniha od Bryndzu. Zaujala ma, určite si prečítam aj ostatné.

alzbeta4340
12.08.2018 3 z 5

Na rozdíl od předchozích komentářů si myslím, že Dívka v ledu byla lepší. Tohle se mi zdálo jakoby šité horkou jehlou, měla jsem pocit, že autor chtěl mít knihu rychle napsanou. Spousta stránek, ale samotný příběh dost jednoduchý.

sissque
11.08.2018 5 z 5

Bez jediné výtky.
Vraha se sice dovídáme již v polovině knihy, ale vůbec to neubere na pozornosti, skvělé zápletky, vysvětlení u každé oběti, proč si vrah vybral právě ji, velice dobře promyšlené.

Za mě, z doposud čtyř přeložených dílů, z této série, je tenhle nejlepší.

Makii
10.08.2018 5 z 5

Líbila se mi víc než "Dívka v ledu". Hlavní hrdinka je pořád trochu na pěst, ale už je to o dost lepší. Ta přezíravost jejích nadřízených je ale zahnaná až docela do krajností a ta "nespravedlnost", která se jí pracovně neustále děje, je až těžko uvěřitelná. Alespoň pro mě. Jinak děj knihy naprosto super, velmi napínavé, pěkně napsané. Doporučuju.

bookfan
09.08.2018 4 z 5

Druhá kniha od Roberta Bryndzy, kterou mám přečtenou. Hodnotím lépe než Dívku v ledu (vlastně už úplně nevím proč), i když trpí podobnými nešvary (nevěrohodné postavy, málo prostoru pro detektivní práci, zbytečně nechutné "obrazy"). Proč musí být současné detektivky plné pro čtenáře atraktivních týpků, tj. minorit s všemožnými úchylkami? Je fajn, že už se nemusí zamlčovat, že ve společnosti žijí homosexuálové, etnické menšiny, tělesně postižení apod., ale nabízí se myšlenka, jestli to není náhodou proto, že napsat dobrou zápletku je dost pracné a intelektuálně náročné a tak je třeba knihu okořenit jinak?