Noční lov

Noční lov
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332637/bmid_nocni-lov-EAm-332637.jpg 4 3519 3519

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

ellypusik
07.02.2019 4 z 5

Velice zajímavé a poutavé!

triatlet
07.02.2019 3 z 5

"Chyťte mě, jestli to dokážete," volá pachatel šéfinspektorovi Erice Fosterové na konci 64. kapitoly z 84.
Podobný motiv se objevuje u Lisy Gardner v románu Chyť mě. Jak Bryndza, tak Gardnerová odhalují pachatele i díky moderním technologiím. Motiv chatovacích místností využívají stejně.
Gardnerová je přesvědčivější v detailnějším popisu činnosti operátorů u bezpečnostních linek, Bryndza dokáže vykreslit prostředí Londýna.
Pachatel je odhalen poměrně brzy. Je zajímavé sledovat jeho psychiku, ovšem místy (především v závěrečném přesunu) má až nadpřirozené schopnosti.
Překvapila mě trochu nevšímavost na pachatelově pracovišti.

pocernicak
06.02.2019 5 z 5

Doporučuji.

Lenkazabreh
06.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha!!! Čtivé, skoro bez dechu, Fosterová je top!!

jprst
05.02.2019 3 z 5

Asi mám jiné představy o detektivce, ale po první Bryndzově knize docela zklamání, prostě průměrná detektivka, neotráví, ale také příliš nezaujme.

vyvodka
04.02.2019 5 z 5

Napínavé, čtivé, sympatická hlavní postava šéfinspektorky. Moc se mi líbí grafické zpracování obálek Bryndzových knih. Jen mě mrzí, že je kniha tak roztahaná co se týče velkosti písma a řádkování. Větší šetrnost ke spotřebě papíru by byla sympatická. Ale chápu, že z hlediska marketingu se má knížka tvářit objemně, aby zákazník měl pocit, že za danou částku dostává "pořádný ranec stránek." Přitom Bryndzovy knihy nejsou o počtu úhozů, ale o obsahu. Takže já osobně bych si je koupila i v případě, že by byly štíhlejší.

asonka
31.01.2019 5 z 5

Skvělá

Zuzulin
30.01.2019 5 z 5

Noční lov...další povedená knížka od Roberta Bryndzy. Jeho knížky jsou chytlavé, napínavé, nepředvídatelné a velmi dobře napsané. Knížku rozhodně doporučuji a už se těším na knihu Do posledního dechu, která mě už čeká v knihovně :)

katy238
26.01.2019 5 z 5

Jednoduchý a čtivý thriller, který tentokrát svým stylem připomíná seriál Colombo, kdy Vám autor odhalí vraha už v půlce knihy, ale nechá Vás okusovat okraje stránek nad faktem, že se k němu Erika neblíží ani o píď. Pan Bryndza opět nezklamal a já knihou proletěla už za několik dnů s vážným problémem ji odložit a vrátit se do reálného světa.

Neami2
24.01.2019 4 z 5

Do druhého dílu jsem se nejdříve nemohla začíst, nakonec se mi to povedlo a zklamaná jsem nebyla.

oleg
23.01.2019 5 z 5

Co můžu dodat,opět velmi čtivé,nadřízení na facku a vyřešením případu se chlubí úplně někdo jiný,není divu že se Erika nedá,velice ji fandím a těším se na další případ a věřím,že jim to opět nandá-na ni nemají

Mininka
23.01.2019 4 z 5

Další skvělé pokračování! :) Můžu pouze doporučit a hned se vrhám na další díl.

Drahuš
21.01.2019 5 z 5

Velmi čtivé, i když v polovině je odhalen vrah, vůbec to příběhu nevadí. Erika je sympatická, jen mě mrzí, že je že všech stran bita, a to jak tělesně, tak psychicky a pracovně..... určitě můžu jen doporučit a s radostí si přečtu další díl.

DejnaDee
20.01.2019 5 z 5

Opět velice čtivé. Moc dobrý příběh a důsledně vypracovaný děj. Propracování jednotlivých postav bylo perfektní a vůbec mi nevadilo, že pachatel byl odhalen zhruba v polovině knihy.

Zimmy
18.01.2019 4 z 5

Kniha se mi celkově moc líbila. Byla čtivá a Eriku prostě miluju. Každopádně jedna výtka by byla. Vývoj událostí se mi zdál hodně podobný předchozí knize v sérii... To je ale jen maličkost a už se těším na Temné hlubiny!

emater
18.01.2019

Musim říct,že tato kniha předčila moje očekavaní,je ještě lepší než první. Doporučuji,stojí za přečtení.

jana1941
17.01.2019 5 z 5

Další skvěla autorova kniha, stejně jako předchozí ...

Aki12
13.01.2019 2 z 5

Po Dívce v Ledu, mě tato kniha mírně zklamala. Příběh se čte dobře, a přestože má přes čtyři stovky stran, tak díky širokému řádkování poměrně rychle. Přesto se mi nelíbí, že vraha nám autor oznámí už v půlce knihy, a vám nezbyde nic jiného, než 200 stránek číst o tom, jak ho dopadnou.
Další zklamání je, že zpočátku se kniha strašně táhla a vůbec mě neoslovila. Na posledních stránkách se knize podařilo udržet moji pozornost a probudit ve mně zvědavost, jak se pátrání po vrahovi nakonec vyvine.
Doufám, že další kniha bude o trochu víc lepší!

Terka18
10.01.2019 5 z 5

Zase a opět skvělá kniha, která se čte sama a najednou ji máte dočtenu a chcete další. Příběh má spád, krátké kapitoly tomu napomáhají a Erika a její tým zase super.

Ťapulka
07.01.2019 4 z 5

Opět úžasné počteníčko! Nejdřív mě trošku mrzelo, že vrah je jasný tak brzy, ale bavilo mě pátrání po motivu, po způsobu polapení vraha. Jediné, co bych knize vytkla je opakování se odeslání Eriky na nucenou dovolenou.Nejen, že je příběh zase zajímavý a má spád, vyhovuje mi i rozčlenění knihy do kratších kapitolek. Kolikrát si pak řeknu, než usnu, dám ještě jednu kapitolu...nakonec je těch kapitolek třeba deset, protože odtrhnout se od ní nedá :-).