Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2496 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

Peti
29.09.2017

Tak tedy, to vám povím. Noční klub mě úplně pohltil, navíc se mi ohromně líbila provázanost s prvním dílem a narážky na další spisovatelovu knihu. Myslím, že tato myšlenka (spravedlnosti učiněno zadosti) není v tomto světě úplně marná. Tobiáš se ze člena Noční hlídky stane přes noc upírem, a není to jen pro nic za nic....

Torgal
26.09.2017 4 z 5

Môj prvý kontakt s Kulhánkom a pravdepodobne nie posledný :-) Hoci je to „len“ odpočinkové čítanie keď sa človek ide zrelaxovať pri rozstrieľaných mafiánoch/ázijcoch/upírov, tak je podané mimoriadne čtivým a zábavným spôsobom. Úvodné zoznamovanie sa s Nočným klubom má grády, o to šokujúcejšie zapôsobil nečakaný dejový odklon zhruba v štvrtine knihy. Hrdina sa možno až príliš zdĺhavo zoznamuje s novými schopnosťami a kuje plány na pomstu. Tempo však nie je nijak závratné a veľa sa toho do konca knihy dopovedať nestihne. Výborná jednohubka, no popredné umiestnenie medzi najlepšie hodnotenými knihami úplne nechápem. 8/10

miloslav0399
17.09.2017 5 z 5

Tento žánr mi nic neříká, knihu jsem zkusil jen kvůli postavení v žebříčku nejlepších knih zde na databazeknih.cz. A musím říct, že mě uchvátila. I když jsem si místy připadal jak v prvorepublikovém rodokapsu, napětí, spád a autorova fantazie mi nedovolily knihu prakticky odložit. Určitě se pustím do druhého dílu, otázek je příliš mnoho :-)

Denaille
14.09.2017 5 z 5

Byla jsem skeptická... Nesla jsem si ji s další kupou knih z knihovny a doma při rozhodování: "Tak kterou první?" jsem vybrala právě Noční klub, protože knihovní lhůta je měsíc a já nerada držím doma knihy přes termíny a u této jsem měla pocit, že se tím budu prokousávat nejdéle. "Tak ať to mám rychle za sebou."

A měla jsem.

Výborně čtivá, místy napínavá a vtipná. Řadím Kulhánka mezi oblíbené spisovatele a příště v knihovně vyberu všechny díly...

Petroff
30.08.2017 4 z 5

Docela dost prima splácanina všech možnejch sci-fi/fantasy nápadů. Ze začátku jsem vnímal i určitou poetiku klubu v podzemí Prahy. Upíři, stříbro, mučení, pomsta, to vše v Kulhánkově brakovým hávu. Hodně dobrá akční věc.

encyklopedie
21.07.2017

...přirovnávat v Kulhánkově knize vraždění policajtů ke skutečné práci policie je tedy hodně z cesty a navíc srandovní....takové odpadové....
Knihy po přečtení odkládám. Ten první sloupek odložených - k těm se už nikdy nevrátím
Ten druhý sloupek - tak ty si určitě přečtu znovu
A sem patří Kulhánek a jeho Noční klub. Stručně řečeno - chytne a nepustí.
Ač tahle kniha smrdí střelným prachem, člověk nestačí stírat potoky krve, sem tam z knihy vypadně nějaký kus střev.....
Když k tomu všemu přidáte velmi dobrou propracovanost postav, "zajímavé" myšlenky, ale hlavně pocity, záhy zjistíte, že vám celé dílo „leze pod kůži“ a začínáte žít s ním. Ale to už se oblékáte a vyrážíte do Nočního klubu...
321%

adrianna0305
16.07.2017 2 z 5

Takový pokus o český "Tvajlajt" psaný stylem hatlama patlama. Chvíli si pobudeme v Praze, pak si poplujeme parníčkem po širém moři a budeme bojovat hlava nehlava, hlavně ať je mozek všude kolem. Tohle by se hodilo do nabídky Levných knih za 29 Kč :-)

ivzu77
02.07.2017 4 z 5

Mám ráda sci-fi, ráda čtu i knihy o upírech, nikdy jsem nesáhla po českém autorovi. Kulhánek byl první a za mne musím říci, že to byla skvělá volba. Oba díly zapadají do Čtenářské výzvy.

Enxinka
16.06.2017 5 z 5

Vubec jsem netusila, o cem pribeh bude, kniha se mi dostala do rukou ciste nahodou. Hned me ale pohltil naprosto strhujici dej. Neslo to jinak, zamilovala jsem si styl vypraveni. Uzasny cerny humor, pro me proste po dlouhe dobe kniha, u ktere jsem byla stale na hladine smichu/napjeti. Tesim se na druhy dil.

doctor_H
16.06.2017 5 z 5

nejlepší kniha od mistra Kulhánka, oba díly exceletní, přečtete ji jedním dechem a radi se k ní ještě vrátíte :)

EmmaKrizova
12.06.2017 1 z 5

TOTALNI brak, upadek a propadak.knize odpustim všechno, ale amorálnost nikdy. Moje máma pracovala mnoho let u policie, hlavní hrdina vraždí policisty, kteří jen dělají svou práci. Po desítkách. A nazývá se dobrým chlápkem. Vraždí i další nevinné. Obcas se kniha jevila jako paradni alegorie na lidskou hamižnost , ale. četla jsem dál a byl to jen omyl autora. Dokonce i ten pohádkový začátek se mi líbil. I to by omyl , později utopený v hektolitreh krve. Autor má možná fantazii, (viz kocour) ale slovní zásobu nemá. Pokud máte v plánu dát za knihuvíc než30 kč, příjďte, vysměju se vam do očí. Jaký to posunod Foglara. O TEMPORA O MORES.
Ps. Předpokládám, že většina chlapců dala tu pátou hvězdu za ty tři krásný, mrštný a silný lesby. Já dala tu jednu za to, jak rychle se to četlo.

prestiggio
28.05.2017 5 z 5

Z diskusie som vycitala ze kniha sa hodi na temu o Prahe. Hmm...Česká fantasy o upíroch? To nejako zvládnem. V čítaní fantasy som nováčik a upíri ma neberu. Ale, toto bola bomba! Krvi tam bolo naozaj dost, ale vdaka humoru hrdinu mi to vobec nevadilo. Našťastie som mala k dispozícii aj druhu cast.

Rita55
28.05.2017 5 z 5

Noční klub jsou podle mne nejpovedenější knížky pana Kulhánka. Je tam všechno, je to čtivé, zábavné, dojímavé, napínavé...

Sabishej
13.05.2017 5 z 5

Takže.. jak bych začala :D
Když jsem knížku poprvé uviděla na bratrově stolu, hned mi padla do oka. Poté co mi bráška řekl, že to vůbec není pro mě jakožto pro holku, zájem vzrostl ještě víc. :D
Nejvíce mne zaujala obálka a po prvních několika stranách jsem byla docela zklamaná. (SPOILER) A když najednou všechny hlavni postavy umřely, knížku jsem chtěla vyhodit. :D Ale teprve teď se příběh rozjel a Já byla velice nadšená. A po zajímavém otevřeném konci, jsem hned začala číst další díl.
Na to že to je fantasy od českého autora, je to úžasný krvák. :3

Sarka14
10.05.2017 4 z 5

Když můj starší brácha viděl, že čtu nějaký ten "upírský románek", hned přispěchal s Kulhánkem. Prý jestli máš ráda upíry, přečti si Noční klub. Vyhýbala jsem se mu hrozně dlouho, ale nakonec všechno ostatní čtivo došlo a byl čas na něco odloženého. Po prvních pár stránkách jsem měla pocit, že si ze mě drahý bratříček pěkně vystřelil a tohle nemůže myslet vážně. Do půlky knížky jsem nebyla rozhodnutá, jestli tu knížku zbožňuju nebo nenávidím. Ale vzhledem k tomu, že jsem nebyla schopná se od ní odtrhnout, platí asi to první. Každopádně si budu muset brzy přečíst druhý díl... A bráchovi zase jednou poděkovat za dobrý tip...

DiLay
06.05.2017 5 z 5

Jsem platonicky zamilovaná do Tobiáše ! :D

werous9584
06.05.2017 5 z 5

Miluju Kulhánka. Knihu jsem četla už velmi dávno, ale dodnes ve mě zůstal autorův cynický humor.
"A stěna náhle dostala abstraktní nádech."
Četla jsem tehdy ve dne v noci, jedním dechem, tajnem schovaná s baterkou pod dekou, aby máma nezjistila, že ve tři ráno ještě čtu.
Úžasná pohádka pro dospělé.
Vzhledem k tomu, že se kniha velice špatně shání, až se mi dostane znovu do rukou, nebudu váhat ani vteřinu a přečtu ji i s druhým dílem jedním dechem a moc se na návrat do pražských katakomb těším.

alexvera
21.04.2017 5 z 5

Naprosto dokonalé čtení! Nechápu že jsem se Kulhánkovi tak dlouho vyhýbala. Akční, zajímavé, místy lehce neuvěřitelné. Ráda si přečtu druhý díl.

saez
21.04.2017 5 z 5

Můj první Kulhánek. Sice mě hned v začátku trochu naštval, ale asi to bude láska na první počtení.

negramota
18.04.2017 5 z 5

Neuvěřitelná taškařice.

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967