Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2496 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

Kopretina
22.10.2016 2 z 5

Musím se rozhodnout, jak knihu obodovat. Už kdysi jsem na Kulhánka sáhla a pak si řekla: nikdy více. Tato kniha je vysoce ohodnocena v žebříčku nejlepších knih, je pro mě dostupná, tak jsem na ni - po letech - sáhla.
Mno, první stránky - síla (jak to může vůbec někdo číst!!!), další desítky stránek (to fakt není pro mě, samá krev, mozek na zdi, fuj!) a pak pozvolnější tempo, sice mírně brutální, ale už i s vtipem a dobrodružným dějem. Připadalo mi, že všichni zabíječi si osobují právo na zabíjení - podle nich mohli právě jen oni uplatňovat zákon a pořádek, ať Noční klub nebo upíři, nefandila jsem z nich nikomu. Takže za tu druhou část dám dvě hvězdy - pro děj a občasný vtip.

Sighisoara
10.10.2016 4 z 5

Super! :-) pobavilo! Sice po přečtení prvních šíleně brutalnich stran jsem si říkala, kdo ví co, ale četla jsem dal a dal a nakonec to bylo fajné setkání s upírky ;-)..

WeeWar
09.10.2016 5 z 5

Můj první Kulhánek a upířina jako taková též. Právě teď (02:32, za chvíli vstávaj děti) po dvou dnech dočteno. Sice jsem si hned na první straně, při první scéně říkal, že to bude úplnej hnus/ pitchovina (nemám moc rád "reálné" krutosti, jsem citlivej kluk), ale kousl jsem se do rtu, čtečku nepřeladil a četl dál.

Hodnocení zkrátím: právě teď jsem si do kindlu odeslal druhej díl.

A aby se neřeklo, hodnotím dál: jako fakt haha ftipný superhero maso:D Některé popsané scénky si asi/snad vzali jako inspiraci i Marvelovští kreativci na sveho Deadpoola!

Nadsázka: Podle fotky páně autora zde v jeho profilu (jiné neznám a negooglil jsem!) soudím, že je tohle psaní i nějaká forma autoterapie:)

Váhám mezi čtyřma a pěti stars. Zatím dám jen ty čtyři, uvidíme po finále;)

EDIT po přečtení dvojky: 5 stars

jiri0728
07.10.2016 4 z 5

Vlhký sen všech těch, co hltali osmdesátkové a devadesátkové akčňáky (áčkového, béčkového i céčkového ražení) a toužili mít něco takového i v českém prostředí. Kulhánek pálí jeden zvrat za druhým a hlavní hrdina je mladší verzí Chucka Norrise, i když mu občas něco šeredně nevyjde. Celkově je kniha velmi čtivá, ale snaží se být příliš vševědoucí a tak působí chvílemi dost naivně. Beru to ovšem jako úmyslnou stylizaci a proto tomu rád dávám čtyři hvězdy a dvojku si třebas po nějaké době také přečtu.

tomas2_2008
01.10.2016 5 z 5

Absolutní bomba

pomero
22.09.2016 5 z 5

Je to už docela dávno, kdy vyšel první díl Nočního klubu. Spadl na český trh jako kámen do vody a člověk ho doslova zhltl. Kulhánkův humor a nepřetržitá akce člověka doslova přiková ke gauči. Jen kdyby ty hrdiny tolik nesupermanizoval.

zuzana4291
03.09.2016 4 z 5

Jak charakterizovat tuhle knihu úplně nevím, od prvních dost drsných stránek, kdy jsem si říkala, proč to čtu, tak děj se strhává a na jednu stranu až moc překombinovává (proto jen 4 hvězdy). Ale jsou zde i velmi vtipné pasáže a celkově je kniha velmi zajímavá.

desert.fox
02.09.2016 3 z 5

Krvák teda!

elis0383
22.08.2016 5 z 5

tak tato kniha je prostě bomba. České spisovatele moc nečtu,ale tohle je podle mě prostě pan spisovatel a já smekám.

Kris@
12.08.2016 5 z 5

Noční klub je úžasná kniha. Nemám moc ráda násilí, a proto jsem už po prvních čtyřech stranách téměř omdlévala. Ale řekla jsem si, že autor přeci musel myslet i na slabší povahy a tak mne nebude zase až tak mučit (což jsem si řekla špatně, on nešetří nikoho). Nicméně hlavní postavy si nelze nezamilovat a záporných postav se nelze nebát.
Kulhánek je geniální vypravěč. Děj byl svižný, napínavý a proložený spoustou vtipných hlášek a situací. Udělat z Tobiáše spisovatele byl výborný a mistrně realizovaný nápad. Jen škoda, že jsem věděla, jak to s ním dopadne - to mám za to, že tu předem příliš detailně čtu komentáře :( .

Dalo by se toho napsat ještě mnoho, ale nechci již více plýtvat slovy, když stačí jedno: PERFEKTNÍ
Přečtěte si to, nebudete litovat (jestli se tedy ke knize dostanete!!! ).

wcelaq
11.08.2016 5 z 5

Miluju :) Má takovej drive,že prostě musi bavit každyho.Sci-fi a fantasy mě provazí celým životem a tohle pojeti upíru mi absolutně vyhovuje.Nasilí je tam sice hromada jako špatnejch zpráv v televiznich novinách,ale i tak si ji prečtu asi ješte jednou :D

střapatá
08.08.2016 3 z 5

Scifi ani fantasy příliš neholduji, příběhu s upíry bych se za normálních okolností zdaleka vyhýbala. Ale zaujalo mě určité tajemno okolo Kulhánka a množství jeho obdivovatelů. Tak jsem to zkusila, přičemž první polovinu knihy jsem byla spíše zklamaná. Nebylo to zlé, ale všemi opěvovaný černý humor mi přišel docela slabý a styl autora dosti prostoduchý. Druhá půlka ale vše vynahradila a navnadila mě na pokračování. Kulhánek asi můj oblíbený autor nebude, ale už chápu to pozdvižení kolem něj.

BarkaS
31.07.2016 1 z 5

Nevadí mi zobrazování/popisování násilí ve filmech/knihách, pokud má nějakou kulturu. A ta mi v tomhle případě chybí. Je to takové knižní sado-maso Slunce, seno.

OciVelkeZelene
17.07.2016 4 z 5

Silena kniha od silence psana pro jine silence. Jo, to muzu :-]

Temnice
15.07.2016 5 z 5

Miluju Kulhánkovi upíry! Posazení do současného světa a vše kolem děje:-)

RoseMadder
01.07.2016 5 z 5

Noční klub I. i II. řadím mezi moje nejoblíbenější knihy, a to nejsem fandou scifi ani fanatsy. To, co však pan Kulhánek předvedl v těchto dvou knihách nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček ... a i to se mi zdá málo. Jedním slovem - GENIÁLNÍ!

Elkiss
28.06.2016 5 z 5

SUPER, SUPER a ještě jednou SUPER!!! Perfektně čtivé, akce běží hned od začátku a člověk vážně neví, co ho může na další stránce překvapit. Perfektní práce!

_INCOGNITO_
08.06.2016 5 z 5

Prvni kniha z zanru tech radoby 'upirskych', kterou navic napsal mistni autor - a vysledek vice nez priznivy!!! Druhy dil je o kus lepsi v pripadnych narazkach na schopnosti. Od teto cetby se z meho pohledu zmenily akorat dve veci - mam kocoura a necekam ze mi rekne mnau v duhove barve; nesnasim jmeno Tobias.. a jedna mozna navic - nekontroluji druhym zuby, pred oralnim uspokojenim (na tom by bylo co zlepsovat)

Rup
07.06.2016 3 z 5

Je tu v blozích vlákno, kde čtenáři diskutují, zda je lepší konec optimistický, pesimistický, otevřený, uzavřený. Nuže vězte, že tento díl nemá konec žádný; rozhovor ukončený vprostřed věty. Autor si nechal vygenerovat náhodné číslo mezi 300 a 500 nebo píchnul prstem do svazku a díl uťal. Celkové hodnocení si nechám na úplný konec, zatím tak horší střed.

PETERYY
03.06.2016 5 z 5

Pan Kulhánek opět nezklamal, vrhám se po hlavě rovnou do dalšího dílu. Jen si nezapomenout glock.