Nezbytné věci

Nezbytné věci
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431553/bmid_nezbytne-veci-KvU-431553.jpg 4 2230 2230

Nové vydání kultovního titulu. (5. vydání, v nakladatelství Beta 4.) Městečko Castle Rock má nového obyvatele, sympatického cizince, který si na hlavní ulici otevře nevšední obchod s názvem Nezbytné věci. Co nabízí? Přesně to, po čem celý život toužíte. A co víc, pan Gaunt má i rozumné ceny. Zaplatíte směšně málo, ovšem musíte přihodit malou protislužbu, nic velkého, „nevinný žertík“ jinému obyvateli městečka. Není to zrovna fér, ale co, dotyčného vlastně ani moc neznáte a malý žert přece nikomu neublíží… S plynoucím časem však stoupá hladina vášní a nenávisti. Nakonec stačí už jen drobný impulz, aby byl uveden do chodu nebezpečný mechanismus vzájemného vyřizování účtů… doslova na nože. Geniálně jednoduché... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Needful Things , 1991

dajo26
20.06.2016 5 z 5

King ma zatial este nesklamal, uz sa tesim na film.

Palorizek85
16.06.2016 4 z 5

Hodně zajímavý pohled do zákoutí lidské mysli podaný humorným až absurdním způsobem chování.

ivana13
02.06.2016

Moje první Kingovka. Díky této knize mě King dostal. Neskutečně dobře čtivé, nešlo mi se od ní odtrhnout. Prostě nádhera

gemi
31.05.2016 4 z 5

Ve městě se objeví záhadný krámek s ještě záhadnějším prodavačem, který má pro každého něco, bez čeho prostě nemůže existovat. Pokud jste někdy snili o nějaké věci, tady je k mání. Ještě podivnější než tento fakt je ale samotný Leland Gaunt, majitel obchodu a prodavač. Od začátku vám bude jasné, že to není jen tak obyčejný prodavač, budete si lámat hlavu co je vlastně zač a bude vás to bavit. Stejně jako sledování řady komplotů, akcí a reakcí, které zamoří město. Myslíte si, že když někomu provedete nevinný žertík, tak se přece nemůže nic stát? Tak to se budete divit...
I přes tradičně divný kingovský konec se jedná o jeden z nejlepších románů autora.

papaja
31.05.2016 4 z 5

Moje první kniha od Kinga a určitě nebude poslední, dojem dobrý, příběh velice poutavý, jen mne zklamal konec, celý příběh byl na hraně - to se dá vysvětlit, souhra náhod, ale konec byl na mne moc "ujetý". Líbil se mi poutavý styl psaní, kniha nebyla "utahaná" - což se u knih, které mají více stránek děje. Tento autor se sice nezařadí mezi mé oblíbence, ale určitě se k němu ráda vrátím.

Krysa1769
02.05.2016 4 z 5

Zdá se mi, že jsem už od Kinga četla lepší knihy, ale nemohu tvrdit, že bych se nebavila. Poslední dobou mám potíž číst díla od jiných autorů, hlavně od těch se zaměřením pro teenagery. Zdaleka totiž nedosahují úrovně tohoto spisovatelského génia, který svým uměním dobývá moji knihovnu. Doporučuji.

Klacekzlesa
27.04.2016 5 z 5

Výborné čtení.. knížku jsem dočetla dnes ráno ve vlaku a mrzí mě, že už mám tu cestu za sebou.. :-/ Fakt super!

kmotrkCZ
06.04.2016

První kniha, kterou jsem do Kinga četl a musím složit hlubokou poklonu :)

JanaBalunova
06.04.2016 5 z 5

Nic pro nesoustředěné povahy :-D Chce to chvíli vyčkat a pak se začnou dít takové věci, že než vám to vše doteče, ne jedna postava v knize je po smrti :-D Knihu jsem četla snad v roce 2007 a musím říct, že jsem měla zajímavé sny. Je to nej Kingovka, kterou jsem zatím četla ;-)

susu
04.04.2016 5 z 5

Bez debat nejlepší Kingovka!

Blaník8
24.03.2016 5 z 5

Takto si představuji pohádku pro dospělé:-)plus jako bonus ty vybroušené diamantíky postav, charakterů a osudů, to si užívám.-)a pak si King bere na buldozer větší a větší radlici a už to zlo na vás hrne...děj nabere na obrátkách..a vy si říkáte, kdy už to někdo sakra..zatrhne:-)třeba Dick Francis vám nechá aspoń kousínek naděje v odvahu a ,,dobro, co vítězí,,:-)..Král ne..nasype na vás ten smeťák:-) a vám nezbyde než se s pouhou setrvačností života a úplně vymetenou hlavou z toho hrobu vyhrabat...:-).

marek6463
23.03.2016 5 z 5

Tedy - od této knihy jsem též nedokázal odtrhnout. Co se týče zpracování příběhu tak to je fakt nezapomenutelný zážitek plný děje,zajímavých situací a napětí.

Šárka345
15.03.2016 5 z 5

Skvěle napsané, závěr naprosto nečekaný.

tosu69
02.03.2016 5 z 5

Skvělý příklad,téměř dokument o tom,jak ďábel může působit v našem světě.Nevěříte.Tak se kolem sebe rozhlédněte...!

helenkan
11.02.2016 5 z 5

Napínavé,záhadné,bezva čtení.

premacech
01.02.2016 5 z 5

Pěkné. A opět stejně jako např u Dolores Claiborne, Misery a nebo Mlhy, velmi povedená filmová adaptace (s Maxem v hl. roli). Bohužel tady platilo, že jsem film viděl jako první, takže děj nebyl takové překvapení (i s odstupem času), ale i tak to bylo fajn. Atmosféra je naprosto standardně na výši a opět děj postupně graduje. Některé postavy byly velmi nesympatické, což je v pořádku. Závěr přinesl mrazení. 93%

Karnager
15.01.2016 4 z 5

Tak jak to King umí..splétá vlákna osudů jednotlivých lidí a jejich žertů až ke konci, kde dojde k velkému zauzlení (rozuzlení) děje. Před touto knihou bych doporučil přečíst Cujo, Tělo a slunečního psa..

david5746
06.01.2016 4 z 5

Narozdíl od To mě tato kniha opravdu bavila celou dobu. Problémy lidí jsou vylíčeny geniálně.

Vilas1979
09.12.2015 3 z 5

Tak nevím, třetí kniha od Kinga, která nikdy nechybí ve výčtu těch top, ale mně to nějak vůbec nesedlo. Komorní drama odehrávající se v jednom malém městečku, kde si otevře podivný chlapík krámek s „Nezbytnými věcmi“ za výhodnou cenu, které prostě musíte mít, má to však jeden malý háček. Nápad je to bezesporu výtečný, ale čekat 500 stran na to velké finále, které logicky muselo přijít... a pak tedy přišlo... hm? Ale možná spíš byla chyba ve mně, měl jsem zrovna takové ne zrovna čtecí období a trvalo mi půl druhého měsíce se knihou prokousat. Dost často se mi stávalo, že jsem ji večer otevřel, přečetl pár stránek a zjistil, že vlastně přemýšlím o něčem úplně jiném. Možná jí dám ještě někdy v budoucnu druhou šanci.

MacrouZ
28.10.2015 3 z 5

První kniha od tohoto spisovatele, a také první Horor co jsem kdy četl. Nakonec to horor dle mého ani nebyl, spíš takové velké drama s mystériozní postavou p. Gaunta.
První polovina byla taková seznamovací, a od první vraždy která je nějak v polovině, příběh nabíral na obrátkách. Čekal jsem velké epické rozuzlení na konci, bohužel, konec byl takový obyčejný!
Nejvíce mi k srdci přirostli osudy dvou malých bratrů Ruskových, a také hostinského Henryho ze žlutého tygra.