Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267956/bmid_nezapomenutelna-cesta-o96-267956.jpg 4 720 172

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Walk To Remember , 1999

Lenka.Vílka
31.01.2015 5 z 5

Jedina kniha, kterou jsem od nej nemohla tak dlouho sehnat! A jak to dopadlo? Prestoze jsem film videla hodnekrat, na knihu stalo za to pockat. Byla dokonala, opet i k zamysleni. Miluju Sparkse!

1v8na
03.12.2014 5 z 5

příběh byl velmi pěkný a hodně moc citový, dokonce jsem si u něj i pobrečela. Landon se původně citu bránil, ale nakonec si ho přiznal. A Jamie? To byla ta nejodvážnější hlavní hrdinka, o které jsem kdy četla. I když Sparks na konci píše o tom, že je něco, co nám jako čtenářům neřekl. A taky, že teď věří tomu, že se mohou dít zázraky.

Marisa
01.12.2014 5 z 5

Knihu jsem si přečetla poté, co jsem zhlédla film. U filmu jsem brečela a nebýt sestry a mamky v místnosti, tak bych u knihy brečela také. Sparks je nejlepší. Nezapomenutelná cesta se pro mě stala nezapomenutelnou knihou. Doporučuji :-)

tynka65
11.11.2014 4 z 5

Prostě a jednoduše krásné. Knihu jsem přečetla jedním dechem a dodám jen to, že Sparks opět nezklamal ;)

koki.veru
21.10.2014 4 z 5

Kniha byla velmi dobrá, ale vzhledem k tomu, že jsem od tohoto autora četla už dost knih, připadá mi jako jedna z nejslabších......

janyska13
16.10.2014 5 z 5

Kniha mě nadchla a posledních 50 stran jsem četla jedním dechem. I když jsem dříve viděla film a dost se to liší, i tam je kniha skvělá. :)

hanča34
13.08.2014 4 z 5

Podle mně zatím nejslabší kniha autora, ale berte to jako můj soukromý názor, po všech těch působivých Noci v Rodante, Milý Johne, Svatba a jiných...

Alisce
12.08.2014 4 z 5

Ta obálka vůbec nevystihuje knihu. Asi nejhorší obálka ke knize, co jsem viděla. Dělá z ní průměrný románek, ale to tato kniha není. Musím, ale přiznat, že se mi asi podruhé za život líbil více film než kniha. Příběh je krásný, ale filmové zpracování je pro mě prostě více dojemné.

Lauralex
29.07.2014 5 z 5

Srdeční záležitost. ♥
Tohle jsou přesně ty příběhy, který člověka chytnou za srdce, dostanou ho a donutí přemýšlet o životě a o vás, o tom, jak žijete, o tom, jestli byste neměli být lepším člověkem. Je to mimořádná kniha, na kterou nebudete moci jen tak zapomenout.

Strašně jsem si tuhle knížku chtěla přečíst, fakt moc. Byla to první kniha, kterou jsem četla v elektronické podobě, ale prostě jsem si jí už fakt chtěla přečíst a dotisk se asi jen tak nechystá.

Jako první jsem viděla film (je to jeden z mých nejoblíbenějších) a vlastně díky němu jsem se ke knize a ke Sparksovi dostala. Rozhodně to s ním nechci srovnávat, protože je.. krásnej, to jo, ale jinej, zasazenej do moderní doby, a já mám pravidlo nesrovnávat filmy a knihy, protože kniha je vždycky první a má prostě tak být, jak to myslel autor, film je jen napodobenina (i když v tomto případě fakt dobrá), ale nemůže se nikdy plně napodobit.
Ke knize - dokázala mě rozesmát, pobavit, rozbrečet, donutila mě se zamyslet a utvořit si na některý věci nový názor, chytla mě za srdce - a to je podle mě všechno, co by měla dokázat a co očekávám. Krásný, i když smutný příběh o krásné opravdové lásce, ale není to klasická přeslazená "love story", je to lidský, a to je TO ONO. Akorát mě trochu zklamalo, nebo spíš mrzelo, že knížka tak rychle skončila.
Pokud ale někdy vyjde dotisk, koupím si ji a přečtu znova.

Nikolarka
02.07.2014 4 z 5

Film se mi líbil víc. Nevím jestli je to tím, že jsem s ním začínala, ale prostě mě oslovil natolik, že jsem ho během jednoho dne viděla třikrát! Knížka se mi, ale líbila taky.

Lenisk@
21.06.2014 4 z 5

Přes oblíbený film k oblíbené knize :) konečně jsem si našla čas na přečtení Nezapomenutelné cesty! Četla se snadno a rychle, pobavila, rozplakala a zapsala se do mojí paměti. Moc krásná kniha, které bych našla místo v knihovničce :)

Toňula
20.05.2014 4 z 5

Další z pozoruhodných Sparksových příběhů, nezapůsobil na mě tak silně jako např. Milý Johne, ale určitě je tu mnoho témat k zamyšlení, především nad hodnotou lidského života, který může být krátký, ale o to intenzivněji prožitý

Kate.S
06.04.2014 3 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhu dokonale začetla. Kniha má totiž velmi pomalý start, ale abyste pochopili konec, musíte zatnout zuby a vydržet. A jen díky konci je mé hodnocení pozitivní, protože to vyvrcholení bylo opravdu krásné. Srdcervoucí. Byla jsem ale mírně zklamaná. Rozhodně jsem ale od pana Sparkse četla lepší knížky.

Medvědářka
29.03.2014 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od tohohle autora a úplně si mě podmanila.Četla jsem už jí několikrát a vím,že se ještě mnohokráte vrátím. Film mám taky moc ráda vždy se vysloveně těším na konec,kdy si pořádně pobrečím :-D Řekla bych,že oproti jiným jeho knihám,je to jeho nejlepší,co jsem kdy četla.Mám jí hodně pod kůží a pokud mám doma náladu,pustím si i soundtrack z filmu.

helena19
16.02.2014 5 z 5

O proti filmu mě to zklamalo jen v jedné věci.. nebrečela jsem.. Jinak příběh skvělý a líbilo se mi, že příběh jiný a zároven v některých situacích stejný jako ve filmu. Ale převážně byl jiný.. takže za to rozhodně plus (+) :-)

Danafantom
01.01.2014 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, na mě ta knížka působila celkově jako kázání. Dobře připravené, dojemné, ale kázání. Příběh poněkud prvoplánový, a navíc chvílemi dost nepřesvědčivý. Autor mě nějak nepřiměl ani se smát, ani plakat, jak na začátku sliboval. A to nejsem žádný cynik, jsou příběhy, které mě totálně dostanou. Tenhle k nim nepatří.

Senzibil
22.10.2013 5 z 5

Neuvěřitelná knížka, skvělí humor, styl vyprávění.

Adell-ka
23.09.2013 5 z 5

Moje první knížka od Sparkse, nadchla mě a asi tak od poloviny knihy jsem se od ní už nemohla odtrhnout. Nádherné! :)

kutikk
19.09.2013 4 z 5

Sparkse prostě zbožnuji, jeho knížky dokáži přečíst během dvou dnů a tato knížka není výjimka. Oba hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a fandila jim hned od počátku :) Viděla jsem kdysi dávno film, tak jsem věděla jak to skončí, ale i přesto mi pár slz ukáplo. Knížka stojí za přečtení, ale řekla bych, že to není jeho nejlepší dílo.

Pájuš
20.07.2013 4 z 5

Jedním dechem :),užasná kniha, která mě dokázala ne jednou rozplakat :)